Pod hviezdami

Vášnivá otrokárka

ďalšia
poviedka
Učiteľka lásky - II.časť
Poviedka

Učiteľka lásky - II.časť

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Ženy, Muži, Láska, Energia, Dotyk |
publikované: 24.11.2017 | autor: Lajla

1.časť nájdete TU.


„Tak o čom sa budeme rozprávať?“ opýtal sa skúmavo tanečnice, ktorá si k nemu práve prisadla.

„O čom? O čom len chceš,“ zasmiala sa.

„Aha, tak myslel som, že máš na mňa nejakú tému, keď už si ma tu tak zbalila.“ pousmial sa na ňu on a potom znova neprítomne pozrel na dno fľaše, ako keby tam niečo hľadal. A znova ho v podvedomí premkol ten pocit tej bezodnej ničoty a nezmyselnosti bytia, ktorý sa snažil tento večer v sebe utíšiť. Nie, toto ozaj nie je vhodný čas na nové známosti ani spoločnosť, len sa znemožním a poviem čo nechcem, pomyslel si sám pre seba.

„Ale no tak,“ chytila ho za ruku tajomná kráska, ako keby prečítala všetky jeho myšlienky. „Videla som proste na tebe, že ťa asi niečo trápi, a preto ak chceš, môžeš o tom hovoriť. Nevyzeráš ako každodenný návštevník barov a človeka to možno poteší, ak sa nájde niekto, kto, by ho rád vypočul.“ Pozrel na ňu, venovala mu chápavý, až mamičkovský pohľad.

„Čo už dnes len so mnou.“ Zvolal si ako keby sám pre seba a pozrel na ňu a pokračoval už potichšie. „Cítim sa dnes naozaj mizerne a nemám ti proste čo ponúknuť, som prázdny, prááázdny ako tá fľaša.“ Zdôraznil, aby to bolo jasné.

image

Ani sám nevedel ako, tie slová z neho vyšli, keby nebol v takom rozpoložení, nepovedal by ich. Nikdy. Ľutovať sa, to bolo to posledné, čo on chcel, ale boli rovnako úprimné ako tie, čo mu venovala tanečnica.

 

„Prečo si myslíš, že mi musíš niečo ponúknuť?“ Prekvapila ho odpoveďou, čakal, že pochopí a odíde, aj keď akosi vnútorne nechcel aby odišla.

„Hm, pretože je to tak úctivé a správne voči tebe, si žena a zaslúžiš si pozornosť na úrovni?“ odpovedal jej s vážnym tónom a očkom na ňu pozrel. Pousmiala sa nebadane, ale dobre zazrel v jej tvári, že jeho slová zanechali pozitívny dojem. Ale náhle zvážnela aj ona.

„To áno, je krásne dávať zo seba a byť tu vždy pre iných, ale myslím si, že niekedy je správne aj prijať pozornosť, ktorá je venovaná nám. Hlavne vo chvíli kedy to možno najviac potrebujeme, mali by sme vedieť aj prijímať...“

Odmlčala sa a pozrela si do dlaní. Mlčal aj on, bolo na ňom vidno, že premýšľa čo jej odpovie. Zavládlo ticho, tie slová však pre neho zazneli ako zvony. Počul ich v hlave tak jasne, ako žiadne slová nikdy predtým. Všetko sa ako keby spomalilo. Prepadli ho zvláštne a rýchle protichodné pocity, najprv pocítil radosť z poklony čo mu nepriamo venovala a potom ho premkol pocit slabosti a bolesti. Koľkokrát čakal a bol pripravený prijímať pozornosť a lásku, od niekoho, koho on miloval a namiesto toho si vypočul samé výčitky. V hlave sa mu spustil film. Cítil sa vyčerpaný, tak vyčerpaný zo svojho vzťahu, ktorý bol ako začarovaný kruh. Dával, ale naozaj koľkokrát prijímal, a hlavne v poslednom čase, kedy prijal niečo pekné, čo ho potešilo? Nespomínal si už. Chcel, ale...

„Ja viem... ,“ prerušila to ticho a tok myšlienok jeho učiteľka. Znova ako keby prečítala všetky jeho myšlienky.

„Poď, ideme si zatancovať.“ Ani sa nenazdal a ťahala ho za ruku na parket.

Okrem nich nikto na parkete nebol, tancovali tu len tanečnice na vyhradených miestach. Návštevníci baru popíjali a kochali sa pohľadom na ne. Jej to určite nevadilo, že budú na parkete sami, bola to profesionálna tanečnica a ostych jej nebol známy. A on sa proste nebránil, pochopil, že je ťažké s ňou dnes bojovať.

Položila svoje dlane na jeho hruď a začala zvodne hýbať bokmi. Nemotorne ju za ne chytil a začal prehupovať z nohy na nohu, no nevyzeralo to veľmi ako tanec.

„Vnímaj ma ako sa hýbem,“ naklonila sa k jeho uchu. „Precíť ma a už na nič iné nemysli,“ zašepkala. Potom sa začala svojím dynamickým tancom hýbať okolo neho a celý čas sa ho dotýkala, pričom stále udržovala očný kontakt.

O chvíľu okolitý svet akoby zmizol a jeho myseľ bola tiež zrazu prázdna. Bola tu len ona a on. Cítil ako horúčosť vystupuje celým jeho telom, zaplavuje ho pocit pokoja, uvoľnenia a tiež... zvláštneho vzrušenia, keď zacítil zreteľne jej vôňu...


Pokračovanie nabudúce...


autor: Lajla

diskusia k poviedke

poviedky, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri