Rebeka - 19.kapitola

Rebeka - 18.kapitola

ďalšia
poviedka
Na hrane, strhujúci denník Phiffany
Poviedka

Na hrane, strhujúci denník Phiffany

kategórie: Vzťahy, Ženy, Muži, Vášeň, Láska |
publikované: 11.02.2017 | autor: Persephonie Ncredible

Strhujúci denník Phiffany M.

Meno Phiffany je určené pre ženu, ktorú každý muž miluje a nenávidí, túži po nej a bojí sa jej zároveň. Túto ženu je veľmi ťažké zlomiť. Ženy ako Phiffany často nenávidené inými ženami. Druhé ženy túžia byť ako ona a hádžu jej polená pod nohy. Phiffany je však príliš inteligentná a silná na to, aby nechala druhých po sebe šliapať. Pracuje tvrdo a vždy dosiahne čo si zaumieni. Čo sa však stane keď sa takáto žena ocitne na rozhraní dvoch mužov? Denník Na Hrane, zachytáva autorkine myšlienky a zážitky, ktoré v nej zanechali hlbokú stopu. Phiffany sa vracia späť v čase, a preto sa jej denník začína dramatickými udalosťami v prítomnosti a končí záhadnou romantickou minulosťou.​11.september, nedeľa


Posledný deň, ťa nikdy neuvidím... Vstanem a kontrolujem svoje veci, nechcem tu nič zabudnúť, vôbec nič. Prehrabávam sa rýchlo v kufri. Letenku mám stiahnutú v mobile. Neopovážila by som sa ťa na to spýtať. Neznášam, keď musím niekoho potrebovať. Som vždy pripravená na absolútnu nezávislosť. Rozmýšľam, či ti mám ešte spraviť niečo zákerné, no nemám na to síl.

Hore v kuchyni ma objíma tvoja matka. Nič netuší a s úsmevom mi podáva darček. Kúpila mi drahú šatku a chce ma čoskoro vidieť. Iba na to odkývam. "Áno čoskoro," poviem zatiaľ čo si odpijem z horkej kávy. Tá horkosť je zosúladená s mojimi pocitmi. Pozerám na drevenú dosku stola. Je mi zle od žalúdka, chcem vyvracať túto bolesť, zmarenú nádej a všetko zlé čo si mi povedal. Objímam sa s tvojím otcom. Viem, že teba objímať nebudem, ani ti nedám pusu.

product

Nasadáme do auta. Rozprávaš mi o detstve. Nevládzem to počúvať. Sledujem chvíľu prerušovanú a chvíľu plnú čiaru na asfaltke a chcem byť sama. Viem že ťa ničí moje mlčanie. Vystupujem z auta a vidím tvoj zronený pohľad. Zabuchnem dvere bez pozdravu. Akonáhle sa otočím, slzy mi tečú po lícach.

Vojdem do letiskovej haly a hneď idem na záchod. Trocha si poplačem, umyjem si tvár a potom plačem znova. Mam červené oči, no nikto si ma nevšíma. Ľudia sa správajú "akože" nevidia. Pretože city niečo, čo sa nemá prejavovať. Musíme byť všetci ako roboti. Skontrolovať, naložiť, vzlietnuť, popri tom možno nakúpiť čo to v predraženom duty free a tváriť sa že sme to získali za výhodnú cenu. Kupujem si niečo jesť, konečne. Zapíjam to kávou. Čakám v rade na let. Sadám si na svoje miesto a plačem kým sa lietadlo dvíha…beriem do ruky papierové vrecúško na ktorom je napísane: In time you’ll be fine.


Autorka poviedky je Persephonie Ncredible, dizajnérka sexy bielizne, ktorú nájdete aj u nás v eshope. Viac o Persephonie čítajtu TU!

autor: Persephonie Ncredible

diskusia k poviedke

poviedky, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri