Private Party

Ako chutí strach...

ďalšia
poviedka
Tajomný neznámy z môjho sna, ČASŤ I.
Poviedka

Tajomný neznámy z môjho sna, ČASŤ I.

kategórie: Láska, Dobrodružstvo |
publikované: 22.07.2016 | autor: Lajla

Aj tento pracovný týždeň bol veľmi náročný a bola som rada, že je tu konečne víkend a na chvíľu vypnem. Posledný rok sa termíny na mňa valili ako keby ich niekto sypal von z vreca. Pol dňa soboty som prespala a pol dňa prekecala s kamoškami na telefóne.

„Mala by si ísť konečne von, medzi ľudí, zmeniť prostredie,“ dobrácky sa ma snažila utešiť kamarátka.

„Dnes ideme s babami do jedného klubu, tentokrát už musíš isť s nami, bude zábava a tak či tak nás už dlho zanedbávaš.“

Mala pravdu. Naozaj som v poslednom čase nikde nebola a pravidelné kávičky vystriedali telefonáty. Proste som bola zaneprázdnená žena budujúca si svoju kariéru.

„A možno aj niekoho konečne spoznáš a ...,“ dodala. „Tejto téme sa ale večer radšej nevenujme,“ uzavrela som jej snahy. Muži boli pre mňa tabu, zlomené srdce a hnev so mnou ešte lomcovali od posledného vážneho vzťahu.


Mužov som brala odvtedy len ako nevyhnutnosť pre zachovanie ľudstva, poprípade zábavku, ktorá ma naplniť ženské potreby.


Vedela som, že môj postoj nie je ideálny, ale utešovalo ma to.

V podniku bolo skvele, dobré vínko, dobrá hudba a dobrá spoločnosť. Atmosféra bola skutočne uvoľnená a aj keď to nebol podnik na tancovanie, ľudia po pol noci tancovali pri stoloch.

„Poď, zatancujeme si aj my,“ vytiahli ma baby od stola.

Presne toto som potrebovala, preblesklo mi hlavou, keď som sa nechala unášať hudbou. A uvoľnila som sa až tak, že som si vôbec nevšimla, že môj tanec zaujal okolité pohľady. Náhle sa môj pohľad stretol s jedným mužom. V tej chvíli akoby sa na chvíľu zastavil čas a cítila som sa ako vo sne. Sedel pri stole a môj letný pohľad mi opätoval veľkým úsmevom. Videla som len jeho. Tie oči ako by som dôverne poznala, ale nevedela som si spomenúť odkiaľ. Vtedy sa vo mne niečo zlomilo.


image

Tancovala som od tejto chvíle len pre neho, bola som ako zakliata vo víre tanca. Cítila som sa šťastná a užívala som si každý pohyb a preciťovala svoju ženskosť a slobodu.

 


Zrazu sa usmievavý muž postavil a mieril smerom k nášmu stolu aj s kamarátmi. Pozorovali náš tanec a my sme tancovali. Vtedy ma niekto poklopal po pleci a ukázal na usmievajúceho sa muža:

„Vieš, on by bol zvedavý, že na koho z nás si sa usmiala a mám ti povedať, že dobre tancuješ.“

„A prečo mi to nepovie sám?“ vybehlo zo mňa. „Lebo je zadaný a ide sa ženiť.“ odpovedal.

Fajn ... vidím, že dnes mi už nemá čo pokaziť úžasný večer. „Odchádzame baby,“ zavelila som a nahnevaná som odišla z klubu aj s mojimi priateľkami, ktoré nechápali, čo sa deje.

„No nič sa nedeje, proste som už unavená a nemám náladu na chlapov, čo sa potrebujú len zabávať a občumovať nás, to je všetko.“


Priateľky prikývli a len si povzdychli nado mnou. Nechápali ako som sa zo sekundy na sekundu zmenila na mrchu, keď ešte pred chvíľou by som najradšej sadala chlapom na kolená.

Lenže to nebolo všetko. Po tomto zážitku, kedy som sa cítila ako naivná puberťáčka, ktorá znova naletela chlapovi na lep, sa mi začal snívať dookola ten istý sen. V týchto snoch sa mi zjavoval môj tajomný neznámy.V tom sne som bola v indických chrámoch a ku mne pristupovali milenci.


Jeden za druhým, užívala som si rozkoš, cítila som len ich stoporené údy ako do mňa túžobne prenikajú a vôbec mi nevadilo, že vždy je pri mne iný muž. Hrala som sa s nimi, robila som tak, ako mne bolo po vôli. Ale v mojom srdci nebol žiadny z nich a ani som ich nepoznala hlbšie. A vtedy prišiel na scénu môj tajomný neznámy. Pozeral sa na mňa spoza chrámových stĺpov a cítila som, že mi vidí až do duše. Cítila som, že po mne túži, ale chce niečo iné. Chce niečo viac, niečo po čom som vždy túžila, ale nikdy som to u mužov nenašla. Pocit, že ma vníma, že sme spolu prepojení, dokážeme sa prečítať aj bez slov a nemusíme sa dotknúť, aby sme sa cítili. V týchto snoch som sa postupne zbavovala svojho hnevu na mužské pokolenie a začala som sa cítiť inak. Plakávala som, ako keby zo mňa odchádzala moja stará bolesť zo vzťahov. Ten tajomný muž mi úplne poplietol hlavu aj srdce. Vôbec som netušila, čo bude nasledovať ďalej. Ale príbeh mal svoje pokračovanie.

Pokračovanie nabudúce...

autor: Lajla

diskusia k poviedke

poviedky, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri