Schody, ČASŤ II

Grey

ďalšia
poviedka
Všetko je len v nás
Poviedka

Všetko je len v nás

kategórie: Nežnosti, Intimita |
publikované: 19.02.2016 | autor: Peter

Žijem tu medzi vami, niekedy mám však pocit, že len prežívam zo dňa na deň. Práca, manžel, dom a moji rodičia, o nich sa najviac treba starať, to ma veľmi vyčerpáva. Niekedy, keď som doma sama, to ticho a kľud pôsobia ako balzam na moje telo i dušu. Vtedy si vezmem knihu a viac mi netreba. Milujem romány od francúzskych a ruských autorov, kde králi a kráľovné žijú život ako v rozprávke. Kolegyňa mi dala tipna nový antikvariát v centre. Mala som poobede náhodou viac času, tak som to hneď išla obzrieť.


V momente otvorenia dverí som vdýchla tu úžasnú vôňu histórie a tajomna schovanú v knihách.


Prechádzala som pomedzi police plné kníh, bolo ich také množstvo, že som si nevedela vybrať. Aj keď som mala pár historických skvostov, no nečakala by som, že ich tu nájdem.

Prezerala som police, sledujúc ľudí medzi nimi, až ma zrazu jeden chlap, stojaci za mnou oslovil. Povedala som mu názvy kníh, ktoré hľadám, milo sa usmial a pobral sa k regálom vzadu, tie som si doteraz nevšimla. V rohu bolo veľké, na pohľad pohodlné kreslo, lampa s tlmeným svetlom a okrúhly stôl na uloženie kníh. Znovu sa objavil pri mne ten chlap s mojimi objednanými knihami, položil ich na stôl a znovu s tajomným úsmevom odišiel. Sadla som si do kresla, no bol to skôr pocit, že moje telo sa ponorilo niekam, kde sa cíti príjemne.

Nádych kníh


Vzala som prvú knihu, prelistovala ju, vzala ďalšiu a ďalšiu až ostala posledná na stole s obalom ošúchaným, s názvom, kde bolo jasné, že išlo o historický erotický román. Cítila som sa trochu rozpačito, pretože som ničtaké v pláne čítať nemala. Tak som si vzala tri a šla zaplatiť k pokladni, chlap knihy vložil do tašky a s poďakovaním za nákup sa znovu usmial. Tak som mu do tretice jemný náznak úsmevu opätovala a rýchlo sa pobrala domov.

Prezliekla som sa, išla k rodičom pomôcť im s nákupom a niečo pripraviť na večeru a rýchlo zasa domov pripraviť ďalšiu večeru. Pri varení zavolal manžel, že príde neskoro v noci. Tak som si napustila vaňu a stačilo pár kvapiek levanduľového oleja do peny, ktoré mi spolu so sviečkami spravilikúzelne miesto. Ponorila som sa do vody, celé telo schovala do peny, vzala knihu a pomaly som sa vnárala do deja. Teda aspoň som chcela, no po prečítaní každej ďalšej strany som videla ten úsmev chlapa z obchodu.


image

Tak som knihu odložila a nechala plynúť myšlienky po histórii a erotike, začali sa mi vynárať predstavy, aké to bolo v tých časoch.

 

Na chvíľku som sa ešte zamyslela nad obsahom nedotknutej knihy, dala som si sprchu, natrela sa celá mandľovým mliekom, vzala si krátku košieľku a schovala sa do perín. Zaspala som... Matne som počula ako prišiel manžel,vošiel do spálne, nahol sa ku mne, pobozkal ma na rameno a... hneď ako si ľahol vedľa aj zaspal.

Ráno som vstala zasa sama, manžel uz bol preč, tak som si dala sprchu, kávu a šla do práce. Nevedela som sa na nič sústrediť, stále som bola myšlienkami v obchode s knihami. Hneď po práci som šla do obchodu, chlap za pokladňou si ma ani nevšimol, aspoň som si to myslela. Na policiach som hľadala obal poslednej knihy zo včerajšej návštevy. Kútikom oka som zazrela zapnuté svetlo z lampy pri kresle a pár kníh na okrúhlom stole. Neviem pre koho boli pripravené, preto môj pohľad smeroval k pokladni. V okamihu sa predavač pozrel a kývol hlavou na znak, že knihy sú pre mňa.

Parkrát som prešla ešte pomedzi police a zamierila ku kreslu osvetleného jemným svetlom. Pohodlne som sa usadila a hneď som vzala do rúk knihu, ktorá bola dôvodom mojej dnešnej návštevy. Už pri prvých vetách som sa pomaly vnárala do krajiny, kde rozkoš a vášeň, boli na dennom poriadku, kde noci plné sexu sa končili orgiami, kde nebolo dňa či noci plných rozkoše.

Zrazu som v príbehu objavila samú seba, stála som v korzete pred zrkadlom, zo zadu ku mne niekto pristúpil, chytil ma za rameno a začula som jeho hlas… „Chcete si tú knihu kúpiť? Už zatvárame.“ Skoro som sa zošmykla z kresla na zem, bez slov a bez knihy som sa rozbehla k dverám, zamknutým. Predavač stál za pultom, na ňom kniha a vedľa nej kľúče od dverí. Pozrela som na neho, na tvári mal znovu ten úsmev. Vzala som knihu, zavolala manželovi, že máme poradu v práci a prídem domov neskôr. Odložila som kabát a s knihou som si sadla do kresla. Za pár minút prišiel môj predavač so šálkami čaju. Prisunul mi k nohám druhé kreslo, aby som mala pohodlie.

Našla som miesto v knihe, kde som skončila do konca mi chýbalo pár desiatok strán. Zrazu mi zozadu na ramenách spočinuli jeho prsty, jemne mi masírovali a hladili krk. Snažila som sa pokračovať v čítaní a byť pokojná. Sadol si do kresla oproti a uprene sa mi pozeral do mojich očí. Knihu som už len držala, cítila som ako jeho pohľad putuje po mojom tele. Jemne sa dotkol mojich chodidiel, začal ich hladiť. Jemne a pomaly, presne vedel, kde ma pritlaciť svoje prsty, až mi nabehli od vzrušenia zimomriavky.


Knihu som položila na stôl, zavrela oči a užívala si túto chvíľu.


Vstal, cítila som jeho dych na tvári a zrazu svetlo zhaslo. Jeho ostrá vôňa omámila moje zmysly a prestala som myslieť na všetko. Zhon, stres, práca, problémy pomaličky mizli v tej tme a zrazu som zatúžila poznať jeho chuť. Čakal sklonený nadomnou, tak som ho k sebe pritiahla a vášnivo bozkala. Naše bozky boli jemné, náruživé a v tejtme sme sa vzájomne rukami dotýkali našich vzrušených tiel. Chvíľu sme sa nechali unášať vášňou, no musela som ísť už domov.

Obliekla som si kabát a s úsmevom na perách sa so mnou rozlúčil. Objavila som tak chuť a vášeň v knihách, veď mi ešte pár kapitol z knihy ostalo, tak určite tú knihu prídem dočítať, určite.

autor: Peter

diskusia k poviedke

poviedky, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri