Poradňa

Častokrát sa “stratíme” v tom, čo nás trápi a ťaží. Snažíme si svoje bolesti riešiť vo svojom vnútri z pocitu, že i tak nebudeme úplne pochopené a snáď i preto, že sa vlastne ani nedokážeme spýtať, požiadať o radu a názor. Vieme, že konečné rozhodnutie je vždy na nás, ale niekedy stačí i to, keď môžeme požiadať o názor niekoho nezaujatého a najmä voči komu nemáme pocit hanby.

Preto sme vytvorili Intimi poradňu, kde môžete klásť svoje otázky, alebo len zdielať svoje pocity - či už bolestné, alebo radostné. Máte možnosť si vybrať, od koho by ste radi počuli svoj názor. Môžete písať i pod pseudonymom. Nikde inde sa vaša otázka nezobrazí, neodhalí ani váš email, či meno (ak to samé nechcete). Nebojte sa zdielať a pýtať si pomoc. Máte právo byť spokojné a vyrovnané. Intimi spolu s odborníkmi v našej poradni vám vždy radi pomôžu.

 • Adam:

  Dobrý deň. Mám 22 rokov s priateľkou sme spolu 2 roky a rok a pol spolu sexuálne žijeme, to bol môj prvý sex. Zo začiatku som používal kondóm a nemal som žiadne problémy s výdržou. Po čase som prestal ochranu používať, pretože začala brať antikoncepciu. Odkedy nepoužívam kondóm tak nevydržím toľko ako predtým. 5 minút a koniec. Používame lubrikačný gél, môže to byť ním? Občas masturbujem, keď mám potrebu sexu a priateľka nie je so mnou a tak to už je zopár rokov. Môže to byť zapríčinené aj masturbáciou? Ďakujem

  Odpovedá: Michaela Krnáčová

  Drahý Adam,

  aj keď som žena, veľmi dobre Ťa chápem. Chválim Vás, že ste si dávali pozor a používali kondóm, čo dnes mladí veľmi zanedbávajú. Čo sa kondómu týka, je pochopiteľné, že si sním mal väčšiu výdrž ako bez neho. Som toho názoru, že pri každom chlapovi sa táto reakcia prejavuje inak. Penis je bez neho oveľa citlivejší, viac vnímaš ženskú vagínu, jej vlhkosť a pomáha Ti pri tom ešte aj "pán lubrigant". Chce to len tréning a koniec koncov, sex nie je len o "zásune", a už vôbec nie pre ženu.

  Kým budeš zručnejší a tiež tvoja výdrž bude lepšia, môžeš svoju partnerku uspokojovať inými formami ako len sexuálnym stykom. My ženy to veľmi oceníme. V milovaní a vzťahoch sa tiež treba vzdelávať a posúvať svoju laťku stále vyššie a vyššie. Masturbácia nie je zlá, ja osobne nemám nič proti nej, no treba si uvedomiť, že ňou netreba nahrádzať priateľku. Penis je ako sval a častou masturbáciou si môže zvyknúť na určitý pohyb, dlaň, pevnosť akou ho v ruke držíš, čo potom môže spôsobiť, že Ti ženská vagína nebude vyhovovať, alebo budeš mať problém s erekciou, pretože budeš vyhľadávať také isté prostredie, aké máš pri masturbácii.

  Tip1: Pri vrchole sa zameraj na svoje dýchanie a skús svoju energiu preniesť dýchaním z penisu do vrchnej časti tela. Chce to tréning a samozrejme, že sa to na prvý raz nepodarí.

  Tip2: Približne 7 dní po menštruácii žena nemôže otehotnieť, aj keď sa do nej urobíš. Mám to potvrdené jedným doktorom, ktorý to sám aplikoval a 2 roky takto vyhovoval svojej manželke a ja to mám otestované tiež. Aj napriek tomu však treba byť opatrný.

 • Klara:

  Dobrý deň, sme s priateľom 4,5 roka. Ani jeden z nás nemal predtým sexuálneho partnera. Zo začiatku bolo všetko v poriadku. Boli sme obaja neskúsení a tak sme sa navzájom učili krok po kroku. Časom však začal mať priateľ iné "chute" ako ja. Zo začiatku aj keď s problémami som veľa veci znášala, aj keď mi boli nepríjemné a neraz sa to skončilo plačom. Vrchol všetkého však pre mňa prišiel v poslednom čase, kedy sa priateľ chce vystriekať sám sebe do úst, prišiel aj na to, že si ústami dosiahne na penis, takže si ho zvykne aj sám cucať. Najhoršie je,že mu musím asistovať.. Rozprávali sme sa o tom. Hrozne ma to ponižuje, necítim sa byť príťažlivá, mám pocit, že ja ho neviem uspokojiť.. On tvrdí, že to nie je pravda. Chcem len vedieť, či je to normálne, keď ho podľa mňa vzrušuje viac jeho vlastné telo a to, že sa vystrieka do vlastných úst alebo na svoje telo nie na to moje. Možno som len ja zbytočne precitlivená a je to normálne. Nemám veľmi sexuálnu predstavivosť, takže možno je problém aj v tom. Ale ja mám pocit, že sa kvôli tomu všetkému vytvára medzi nami obrovská priepasť. Aj keď chcem, veľmi chcem, aby bol spokojný, nedá sa to. Nedokážem to, je mi z neho zle, keď stým začne. Chytám zlosť, až amok. A on mi stále hovorí, že som nenormálna, že je to len taká blbosť a vyčíta mi, že pre neho nemôžem nič urobiť. Cítim sa hrozne. Ďakujem.

  Odpovedá: Peter Illík, CSB

  Dobrý deň Klára,

  ďakujem za vašu odvahu a snahu riešiť, čo vás trápi. Nedávno som sa zamýšľal nad normálnosťou a úchylnosťou, ako sú ľahko znevažované ako slová, a ako ľahko ľudia odsudzujú ľudí, ak im nerozumejú alebo sú príliš mimo ich rámec normálnosti.

  Každý človek má iné záujmy, iné ho či ju vzrušujú. Existuje obrovské množstvo sexuálnych stimulov, sexuálnych úchyliek, o ktorých väčšina z nás ani nevie.

  Človek sa objavuje postupne a zisťuje, čo má a čo nemá rád. Tým chcem poukázať na to, že váš partner môže byť úplne normálny a v poriadku, a že aj cez to všetko čo vás trápi, ho môžete vzrušovať, uspokojovať a môže vás milovať.

  Slovensko je veľmi konzervatívna krajina. Na druhú stranu, mohol by to zatajovať, robiť to v strachu, strese, skrýval by sa pred vami a zatajoval by svoju časť pred vami, čo by malo horšie následky pre váš vzťah, dôveru a spoločné fungovanie ako to, že má určité záujmy, ktoré vám nevyhovujú až sa vám hnusia. Skúste sa o tom porozprávať znovu, doprajte si dostatok času a skúste to všetko prebrať, ako sa len bude dať z každej strany, aby aj váš partner pochopil, že hoci jeho to vzrušuje a chce to preskúmavať, no vám sa to hnusí a pokiaľ príjmete a milujete vy jeho a on vás, môže sa váš vzťah uberať spoločným smerom s tým, že on si bude dopĺňať svoje fantázie bez toho, aby vás obťažoval. Taký je môj názor.

  Ako píšete, veľa ste toho znášala, vzťah nie je o utrpení, skúste sa obrátiť aj na partnerskú poradňu bez špecifického opisovania jeho záujmov s tým, ako by vám radili spoločne zlepšovať váš vzťah, aby sa vám obom žilo šťastnejšie. Ako píšete ďalej, myslíte, že ho vzrušuje jeho vlastne telo viac ako vy, môže to byť pravda a môže to byť váš osobný názor. K tomu vám viac nepoviem z vášho textu. Píšete, že chcete, aby bol spokojný a pritom píšete, že je spokojný. Možno by naozaj stačilo sa len porozprávať spolu s párom, ktorý robí poradne, aby bol zastúpený aj muž aj žena a mohli by sa vyriešiť nevypovedané a nepochopené informácie, ľahko to vzniká medzi mužským a ženským svetom. Určite vám neodporúčam to riešiť s kamarátkami či kamarátmi, zároveň je to príliš citlivá téma a zároveň by to mohli zle pochopiť.

  Želám všetko dobré a je super, že máte snahu zlepšovať váš vzťah určite sa s tým dá niečo robiť.

  Peter

 • Future:

  Dobrý večer. Možno to ani nieje problém,ale chcem sa opýtať. Mám 18 rokov a mám priateľku,ktorá má 17. Vo vzťahu všetko klape úplne super,doslova. Až na to,že keď sme sami v posteli,masturbujeme navzájom a tvrdí že "ma chce",ale keď sa schyľuje k sexu,nechce to. Je to vecou strachu,alebo ako to mám chápať? ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.

  Odpovedá: Monika Tomčalová, Bsc

  Ahoj,

  Jednoznačne by som tvoju situáciu nenazývala problémom. Všetko vyžaduje len čas a tvoju trpezlivosť. Správanie tvojej priateľky môže byť iba dôsledkom strachu, alebo nedostatočnej pripravenosti. Každý človek má iný proces dospievania, nie každý je na samotný sexuálny akt hneď pripravený.

  Vaša spoločná masturbácia môže byť skvelým začiatkom. Pomaly sa môžete dopracovať k spoločným dotykom a aj k samotnému milovaniu.

  Ak však táto situácia pretrváva, treba sa s priateľkou otvorene porozprávať a ubezpečiť ju, že nemusí mať strach so sexuálneho zblíženia. Alebo nájsť a pochopiť dôvody prečo sa sexuálnemu styku vyhýba. Verím tomu že sa k samotnému sexu skôr či neskôr dopracujete.

  Držím palce! Monika

 • Andy:

  Dobrý deň, mám 25 rokov a mám veľmi chúlostivý problém. Som s priateľom už 5 rokov, nemáme problémy medzi sebou, a napriek tomu nemám chuť na sex. Keď ho aj máme, tak si ho neviem užiť a o orgazme ani nehovorím, ten nemám a ani sa ho nesnažím dosiahnuť. Mne je to už celé trápne a priateľ sa cíti kvôli tomu dosť sebecky. Zo začiatku to bolo v poriadku ale po roku - dvoch som zostala takáto. Neviem si to vôbec vysvetliť. Občas mi príde na rozum, keď som osamote, že by som to mohla skúsiť sama. Vtedy to ale trvá veľmi krátko a namiesto orgazmu mi to len začne byť nepríjemné až bolestivé. Neviem vôbec ako túto situáciu riešiť. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: Mudr.Katarína Štepánková,CSB

  V tvojom prípade by som navrhla dohodnúť si Sexological Bodywork sedenie, kde je dostatok priestoru na preskúmanie detailov tvojej situácie a podľa toho zvoliť prácu s telom (napr. vaginálny maping, tao masáž, cvičenie s panvovým dnom,....). Tieto techniky pomáhajú uvoľniť všetko, čo radosti a potešeniu v sexe bráni. Príčinou tohto stavu môžu byť rôzne životné skúsenosti, ako napríklad nepríjemné vyšetrenia či ošetrenia u gynekológa, zneužívanie či iné sexuálne násilie, atď., ktoré môžu byť uložené hlboko v podvedomí a sú uložené aj v tele a bránia prežívaniu radosti zo sexuality.


  Sedenie si možes objednať tu http://www.intimi.sk/poradna/mam-otazku/39-mudr-ka... Objednávka nie je závazná, po odoslania formulára ti pošleme ďalšie info, ako aj ceny.

 • marcel:

  Mam 58, manzelka je o rok starsia (sme VS) , uz dlhsie-niekolko rokov nespava so mnou a odmieta sex (nema nikoho), maximalne sa da masirovat raz za cas...ja sex stale potrebujem (nielen ako relax, aj ma stale vzrusuje...). Ona hovori ze u zeny je to o inom a mam sa zmenit, ale neviem v com...Moze byt u manzelky na pricine aj "vaginizmus", da sa s tym este nieco robit, alebo je neskoro a mam to riesit len autoerotikou alebo privatom??? Dakujem za otvorenu a odbornu odpoved.

  Odpovedá: Mudr.Katarína Štepánková,CSB

  To je pravda, sexualita u ženy je iná ako u muža, napr. ženské telo sa vzrušuje od periférie smerom do stredu tela, u mužov je to naopak. To je však na dlhší rozhovor a na hlbšie skúmanie. Tebe by som doporučila prečítať niektoré tantrické knihy alebo sa zúčastniť tantrického seminára či SB sedenia. V prípade tvojej manželky, je to na nej, či chce stav zmeniť, s vaginizmom sa dá pracovať, je to veľmi jemná, citlivá a intímna práca. Autoerotika je vždy v poriadku.

  Sedenie so mnou si možes objednať tu http://www.intimi.sk/poradna/mam-otazku/39-mudr-ka... . Objednávka nie je závazná, po vyplnení formulára ti zašleme viac informácii, ako aj ceny.

Položiť otázku

Pri zverejnení odpovede bude zverejnené len krstné meno alebo prezývka.

Naši odborníci

 • Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

  Prináša úplne nový pohľad na intimitu a metódy, ako túto oblasť využiť pre zdravie, šťastie, partnerský život a osobný rozvoj. Vďaka svojim kurzom, prednáškam a článkom pomohla od roku 2002 už niekoľko tisíc ľudom.

  Viac o Denise.

 • Juliana Berkyová, CSB.

  V roku 2013 založila centrum tantrických masáží Tantrasecrets v Žiline. Absolvovala ročnú školu celostnej zmyselnej Tantrickej masáže, následne niekoľko výcvikov v Čechách, Rakúsku, Švajčiarku a Nemecku. Absolvovala rôzne kurzy so zameraním na relaxačné a thajské masáže, aromaterapiu, prácu s energiou, reiky. Úspešne absolvovala Kalifornský výcvik Sexological bodyworker.

  Viac o Juliane.

 • Daniela Aberlová, CSB

  Daniela je vyštudovaná zdravotná sestra, ale srdce ju postupne zaviedlo k iným metódam a terapiám. V Bratislave vedie kurzy Vaginálneho mapovania (Vaginal mapping) pre ženy, ku ktorým rovnako ponúka aj osobné sedenia a terapie. So svojím partnerom, taktiež certifikovaným bodyworkrom, Petrom Illíkom vedú v Bratislave a v Nórsku masáže, osobný a párový coaching nie len v oblasti intimity, poradenstvo pre páry aj jednotlivcov, kurzy a workshopy pre verejnosť.

  Viac o Daniele.

 • Peter Illík, CSB

  Peter pracuje so ženami, mužmi aj pármi na Slovensku aj v nórskom Osle. Poskytuje terapie tela – Sexological bodywork a masáže. Okrem toho vedie mužské kruhy, zamerané na vedomú sexualitu. Spolu s partnerkou Danielou Aberlovou, CSB robia prednášky, workshopy a kurzy zamerané na prácu s telom, intimitou, partnermi, masážami, vedomou sexualitou, atď. Jeho cieľ a vízia je, pomáhať ľuďom na Slovensku oslobodiť sa od tráum, tabu a stresu v oblasti sexuality a prežívania vo vlastnom tele. Zlepšiť vďaka tomu partnerské vzťahy a vzťahy samých so sebou.

  Viac o Petrovi.

 • Monika Tomčalová, Bsc

  Má vyštudovanú Psychológiu na University of Westminter Londýne. Momentálne sa venuje poradenstvu v oblasti vzťahov, radí ako sa rozhodovať srdcom, učí druhých ako milovať samých seba, a ako počúvať intuíciu a užívať si život naplno.

  Viac o Monike.

 • Martin Vrabko

  V roku 2016 úspešne ukončil Tantra Teachers Training - výcvik zameraný na výuku tantry, ktorý vedie Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, dlhoročná súputníčka tantrického majstra OSHO. Povolaním fotogaf začal svoju tantrickú cestu v roku 2004. Absolvoval niekoľko ročných tantrický tréningov ako účastník aj ako asistent.

  Viac o Martinovi.

 • Mudr.Katarína Štepánková,CSB

  Práca so sexualitou formou rozhovorov, ktoré odkrývajú naše „tajné sexuálne ja“ v kombinácii s bodyworkom, prácou s telom, prostredníctvom dotykov, dychu, hlasu a pohybu, mi dáva veľký zmysel a význam pri uvoľňovaní mnohých zranení a blokov, či už psychických alebo fyzických, čo následne zväčšuje náš orgazmický potenciál a možnosti prežívania radosti a potešenia.“​

  Viac o Kataríne.

Webináre

 • Ženy a sex, muži a láska

 • Tajomstvo šťastného vzťahu

 • Zázrak menom vedomý dotyk

 • Životná premena vďaka nášmu telu a dotyku

partneri