Kurzy a semináre

Vnútorné vedenie, intuícia, vnútorná vízia, ČAKRA 6

Lesná Záhrada, Hrubý Šúr (pri Senci), | Hrubý Šúr (pri Senci)
1. - 3.6.2018


Víkendový tantrický workshop OD SEXU K NADVEDOMIU.

Tantra je prístup k životu, ktorý integruje sexualitu, emócie, zmysly, lásku a vedomie. Je to spojenie sexuality, lásky a spirituality.

Tantra ponúka bohaté spektrum rôznych možností na osobný rozvoj.

OD SEXU K NADVEDOMIU je tantrická cesta inšpirovaná ením majstra OSHA.

Pozostáva z víkendových workshopov, kde každý je tematicky zameraný na jednotlivé čakry a témy s nimi súvisiace. Cyklus víkendových tantrických stretnutí vychádza zo systému Tantra Essence, ktorý zostavila tantrická učiteľka Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, ktorého sú lektori Martin a Andrea nasledovníci.

Ďalej čerpá z tantrických a taoistických prístupov k sexualite a osobných skúseností. Ponúka hlbokú cestu transformácie a pomáha viesť harmonický a plnohodnotný život, či už pre jednotlivcov alebo v partnerstve.


Ďalší víkend sa uskutoční v termíne 1.- 3.6.2018 a témou je 6. čakra - 3 oko.

Víkend 6 čakry v nás podporuje duševné a duchovné otvorenie a potenciál pre jasnozrivosť a podporu intuície. Tento dar jasnozrivosti sa pre nás otvára, keď si dovolíme odovzdať sa kozmickému vedomiu a božskosti. Cez meditáciu sa naučíme rozpustiť sa do prázdnoty, kde sa z nekonečnosti našej duše zrodí múdrosť. Keď budeme používať vedomie duše v našom každodennom živote tak každá oblasť nášho života bude božská. Šiesta čakra je sídlom vyšších duchovných síl, intelektuálnych schopností rozlišovania a na telesnej úrovni je to najvyššie riadiace centrum centrálneho nervového systému.

Šiesta čakra má pozitívnu polaritu pre ženu a príjmajúcu polaritu pre muža.

Farba: indigová farba alebo aj fialová farba

Orgány: Je spojená s epifýzou (šišinkou), očami, nosom a ušami. Je propojená zo všetkými zmyslami a mimozmyslovým vnímaním.

Ak je 6. čakra v rovnováhe: žijeme v súlade s rytmom života, máme jasné smerovanie v živote, schopnosť príjmať inšpiráciu, zažívame pocit jednoty tela a duše, dôverujeme svojej intuícii a počúvame svoj vnútorný hlas, sme prepojení so svojou dušou, milovanie a orgazmus siaha za hranicu času a priestoru a za hranice mysle kde sa naše malé ja rozpúšťa v oceáne jednoty so všetkým, čo je. 6. čakra tiež podporuje liečiteľské schopnosti v nás a schopnosť sebaliečenia.

Ak je 6. čakra v nerovnováhe prejavmi sú: spirituálna neprebudenosť, neschopnosť uvedomovať si úžasný potenciál života, nespavosť, strach zo smrti, rôzne fóbie a psychózy, letargia, potreba ovládať druhých, halucinácie, nočné mory, problém so spánkom, slabá koncentrácia, strata zmyslu života a stres.


Preskúmanie, pochopenie a otvorenie systému čakier je dôležité na ceste tantry a je bránou k energii a k vedomiu. Keď prebudíme systém čakier zažívame extázu v každodennom živote, sme v súlade s naším kreatívnym vyjadrením, plynieme životom a cítime spojenie so sebou samým a máme bezproblémovú komunikáciu a vzťahy.

Každá čakra prináša určité lekcie a dotýka sa určitej oblasti nášho života a určitej časti tela. Každá nám zároveň ponúka svoj dar, ktorý je vo forme učenia sa cez zážitok a skúsenosť.

Počas každého víkendu preskúmame jednu čakru a jej témy, čo bude dokopy 7 víkendov počas 2 rokov na dokončenie celej tantrickej cesty. Budeme používať tantrické meditácie, tanec, emočné uvoľnenie, cvičenie v páre alebo v skupine, zdielania, dychové cvičenia, dotyk, masáže a rituály.

Pod vedením lektorov Martina Vrabka a Andrey Sobotovej, absolventom učiteľského tantrického výcviku Tantra Essence a tantrickej učiteľky Mahasatvaa Ma Ananda Sarity, vás pozývame do kruhu mnohých zaujímavých prežitkov. Spoločne budeme objavovať, zdieľať, tvoriť, prijímať a predovšetkým praktizovať cvičenia, ktoré vedú k poznaniu a transformácii.

Workshop je vhodný pre jednotlivcov aj páry a je postavený tak, aby ho mohli absolvovať aj jednotlivci, ktorí budú cvičenia zdieľať v páre. Páry sú vítané a rešpektované. Tantrický workshop vyžaduje vyrovnané mužské a ženské energie a preto budú jednotlivci prihlasovaní s ohľadom na počet mužov a žien už na seminár prihlásených. Toto pravidlo sa netýka párov a spolu prihlásených dvojíc (muž, žena).

Počas workshopu budeme pracovať spoločne aj oddelene (mužská a ženská skupina). Nemusíte absolovať všetky víkendy, ale jednotlivé víkendy sa vzájomne podporujú.

Súčasťou workshopu nie sú dotyky na intímnych miestach ani pohlavný styk.


PROGRAM:

Piatok

• 17:30 – 19:00 Príchod účastníkov a registrácia, večera

• 19:00 – 22:00 Úvodný večerný rituál

Sobota

• 7:30 – 9:00 Ranná pohybová meditácia

• 9:00 – 10:00 Raňajky

• 10:00 – 13:30 blok I

• 13:30 – 15:30 Obed

• 15:30 – 16:45 blok II

• 16:45 – 17:00 Prestávka

• 17:00 – 19:00 blok III

• 19:00 – 21:00 Večera

• 21:00 – 23:00 Večerný rituál


Nedeľa

• 10:00 – 13:00 blok IV

• 13:00 – 14:00 Obed

• 14:00 – 15:15 blok V

• 15:15 – 15:30 Prestávka

• 15:30 – 18:00 Záverečné zdieľanie a ukončenie semináru


ČO SO SEBOU:

Otvorenú myseľ a chuť zakúsiť niečo nové, pohodlné voľné oblečenie na pohyb, šatku na oči, Lungi / Sarong (väčšia šatka na zakrytie tela),meditačný vankúš, deku, fľašku na vodu, pekné oblečenie na večer (ženy oblečenie, v ktorom sa cítia krásne žensky a muži, v ktorom sa cítia mužne), masážny olej, plachta na masáž, ak máte tak oblečenie indigovej alebo fialovej farby.

CENA:

189€ / osoba

169€ /osoba ak pár -- 338€ / pár (partneri, nie kamaráti)


UBYTOVANIE a STRAVA:

Krásne a dôverné prostredie v prírode, ktoré bude len pre nás. Foto priestorov a izieb nájdete v galérii a navigáciu cesty nájdete tu http://www.lesnazahrada.sk/kontakt/.

Cena za ubytovanie na celý víkend (2 noci) + plná penzia (začíname v piatok večerou, končíme v nedeľu obedom) + pitný režim v čajovni = 64€ / osoba


MARTIN VRABKO

Na základe viacerých podnetov sa rozhodol podeliť sa a zdieľať nadobudnuté skúsenosti v oblasti tantry. V roku 2016 úspešne ukončil Tantra Teachers Training - výcvik zameraný na výuku tantry, ktorý vedie Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, dlhoročná súputníčka tantrického majstra OSHO.

Od roku 2016 pravideľne prednáša o tantre a vedie víkendové tantrické semináre.

Povolaním fotogaf začal svoju tantrickú cestu v roku 2004. Absolvoval niekoľko ročných tantrický tréningov ako účastník aj ako asistent. Kurzy masáží, zameraných prevažne na Indickú a východnú kultúru, mu otvorili hlbšie poznanie o tele.

V roku 2015 Martin prijal Sannyas - cestu šírenia tantry a Oshovho učenia, so Sannyas menom Swami Dev Ninad.

Za svoju misiu si zvolil prepojenie tantry a fotografie. V súčasnosti cestuje po celej Európe a školí fotografov ako pracovať s emóciami vo fotografii na základe tantrických princípov a vedomej práce s klientami.

Rovnako pracuje ako fotograf a filmár so svetovými tantrickými učiteľmi na projektoch, ktoré tantrickú cestu propagujú.

"Práca s energiou a jej manifestácia v našom bežnom živote pomaly prerástla z jeho vnútorného sveta do reality", a ako píše, je ňou obklopený.


ANDREA SOBOTOVÁ

Vrokoch 2015 a 2016 absolvovala Tantra Teachers Training – výcvik zameraný na výuku tantry, ktorý vedie Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, dlhoročná súputníčka tantrického majstra OSHO. V roku 2016 Andrea prijala Sannyas – cestu šírenia tantry a Oshovho učenia, so Sannyas menom Ma Prem Devi.

Andrea tiež absolvovala ročnú školu pod vedením avalonskej kňažky Katinky Soetens. Miluje tanec, tantru, jógu, prácu s telom a cestovanie.

Vedie a organizuje ženské semináre na podporu a ozdravenie ženy, uctenie cyklickosti ženy a návrat k ženským rituálom a tradíciam. Okrem toho vedie semináre na podporu harmonického bývania Feng Šuej a organizuje spirituálne cesty do Mystického Avalonu a Provence.

"Na mojej ceste ma pozitívne ovplyvnilo a inšpirovalo štúdium jógy v Indii, kde som pochopila fungovanie nášho tela, semináre tantry a šamanizmu pod vedením Johna Hawkena a Alana Lowena, semináre a ročný výcvik u avalonskej knažky Katinky Soetens, semináre Cyklickej ženy od Mirandy Gray, seminár Tao ženy od Maitreyi D. Piontek, štúdium Lunárnej jógy Adelheid Ohligovej a 4-ročná škola Tantra-jógy ( Mohendžodáro) v Čechách. To, čo som objavila a sama na sebe vyskúšala, teraz s radosťou a láskou odovzdávam ďalej, aby moja osobná cesta mohla inšpirovať a rozsvietiť svetlo na ceste iných."


Prečítajte si rozhovory s Martinom na rôzne témy:

Tantra a ZDRAVIE - Telo si pamätá všetky traumy

Tantra a LÁSKA - Láska sa nedá spútať

Tantra mi zmenila život


Máte otázky? Pýtajte sa nás na info@intimi.sk


galéria

video

facebook

instagram

Tiež by Vás mohlo zaujímať

partneri