Kurzy a semináre

Sebavyjadrenie, kreativita, inšpirácia, ČAKRA 5

Lesná Záhrada, Hrubý Šúr (pri Senci), | Hrubý Šúr (pri Senci)
23. - 25.3.2018


Víkendový tantrický workshop OD SEXU K NADVEDOMIU.

Tantra je prístup k životu, ktorý integruje sexualitu, emócie, zmysly, lásku a vedomie. Je to spojenie sexuality, lásky a spirituality.

Tantra ponúka bohaté spektrum rôznych možností na osobný rozvoj.

OD SEXU K NADVEDOMIU je tantrická cesta inšpirovaná ením majstra OSHA.


Pozostáva z víkendových workshopov, kde každý je tematicky zameraný na jednotlivé čakry a témy s nimi súvisiace. Cyklus víkendových tantrických stretnutí vychádza zo systému Tantra Essence, ktorý zostavila tantrická učiteľka Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, ktorého sú lektori Martin a Andrea nasledovníci.

Ďalej čerpá z tantrických a taoistických prístupov k sexualite a osobných skúseností. Ponúka hlbokú cestu transformácie a pomáha viesť harmonický a plnohodnotný život, či už pre jednotlivcov alebo v partnerstve.


Ďalší víkend sa uskutoční v termíne 23.- 25.3.2018 a témou je 5. čakra - Krčná čakra.

Víkend 5 čakry v nás podporuje potenciál pre našu sebarealizáciu. Učíme sa ako byť spolutvorcom nášho života a osudu. Pomáha rozpustiť ego a myseľ a prebúdza nebeskú vôlu. Dôležitou témou tejto čakry je kreatívne vyjadrenie pravdy a múdrosti. Je centrom ľudskej vyjadrovacej schopnosti, a tým jeho reči, mimiky a telesného držania, komunikácie a inšpirácie. Táto čakra je spojená s mužským princípom a s otcom. Základný princíp 5 čakry je rezonancia s bytím a súvisí tiež so sebavyjadrením a komunikáciou.

Piata čakra má pozitívnu polaritu pre muža a príjmajúcu polaritu pre ženu.

Farba: modrá a tyrkysová

Orgány: oblasť krku, šije, tylu, spodná partia čeľusti, uši, ústroje hlasu, hrtana, horná časť pľúc, paže, priedušky. Ovláda štítnu žľazu.

Ak je 5. čakra v rovnováhe: máme plynúce kreatívne vyjadrenie, sme spolutvorcom nášho života a osudu, počas milovania sa naše malé ja rozpúšťa v oceáne jednoty so všetkým, čo je.

Ak je 5. čakra v nerovnováhe prejavmi sú: neschopnosť vyjadriť sa alebo byť kreatívny. Strach zo sily a strach z extázy. Nevyriešené záležitosti ohľadom mužského princípu, ktoré môžu spôsobovať stagnáciu energie v tejto čakre, môžu viesť k frustrácii a pocitu, že som v živote obeť a že nie som v súlade s životným poslaním. Môžete mať ťažkosti sa prejaviť a vyjadriť, držíte sa naspäť. Keď sa musíte prejaviť, máte akoby knedľu v krku a váš hlas je stiesnený.


Preskúmanie, pochopenie a otvorenie systému čakier je dôležité na ceste tantry a je bránou k energii a k vedomiu. Keď prebudíme systém čakier zažívame extázu v každodennom živote, sme v súlade s naším kreatívnym vyjadrením, plynieme životom a cítime spojenie so sebou samým a máme bezproblémovú komunikáciu a vzťahy.

Každá čakra prináša určité lekcie a dotýka sa určitej oblasti nášho života a určitej časti tela. Každá nám zároveň ponúka svoj dar, ktorý je vo forme učenia sa cez zážitok a skúsenosť.

Počas každého víkendu preskúmame jednu čakru a jej témy, čo bude dokopy 7 víkendov počas 2 rokov na dokončenie celej tantrickej cesty. Budeme používať tantrické meditácie, tanec, emočné uvoľnenie, cvičenie v páre alebo v skupine, zdielania, dychové cvičenia, dotyk, masáže a rituály.

Pod vedením lektorov Martina Vrabka a Andrey Sobotovej, absolventom učiteľského tantrického výcviku Tantra Essence a tantrickej učiteľky Mahasatvaa Ma Ananda Sarity, vás pozývame do kruhu mnohých zaujímavých prežitkov. Spoločne budeme objavovať, zdieľať, tvoriť, prijímať a predovšetkým praktizovať cvičenia, ktoré vedú k poznaniu a transformácii.

Workshop je vhodný pre jednotlivcov aj páry a je postavený tak, aby ho mohli absolvovať aj jednotlivci, ktorí budú cvičenia zdieľať v páre. Páry sú vítané a rešpektované. Tantrický workshop vyžaduje vyrovnané mužské a ženské energie a preto budú jednotlivci prihlasovaní s ohľadom na počet mužov a žien už na seminár prihlásených. Toto pravidlo sa netýka párov a spolu prihlásených dvojíc (muž, žena).

Počas workshopu budeme pracovať spoločne aj oddelene (mužská a ženská skupina). Nemusíte absolovať všetky víkendy, ale jednotlivé víkendy sa vzájomne podporujú.

Súčasťou workshopu nie sú dotyky na intímnych miestach ani pohlavný styk.PROGRAM:

Piatok

• 17:30 – 19:00 Príchod účastníkov a registrácia, večera

• 19:00 – 22:00 Úvodný večerný rituál

Sobota

• 7:30 – 9:00 Ranná pohybová meditácia

• 9:00 – 10:00 Raňajky

• 10:00 – 13:30 blok I

• 13:30 – 15:30 Obed

• 15:30 – 16:45 blok II

• 16:45 – 17:00 Prestávka

• 17:00 – 19:00 blok III

• 19:00 – 21:00 Večera

• 21:00 – 23:00 Večerný rituál


Nedeľa

• 10:00 – 13:00 blok IV

• 13:00 – 14:00 Obed

• 14:00 – 15:15 blok V

• 15:15 – 15:30 Prestávka

• 15:30 – 18:00 Záverečné zdieľanie a ukončenie semináru


ČO SO SEBOU:

Otvorenú myseľ a chuť zakúsiť niečo nové, pohodlné voľné oblečenie na pohyb, šatku na oči, Lungi / Sarong (väčšia šatka na zakrytie tela),meditačný vankúš, deku, fľašku na vodu, pekné oblečenie na večer (ženy oblečenie, v ktorom sa cítia krásne žensky a muži, v ktorom sa cítia mužne), masážny olej, plachta na masáž, ak máte tak oblečenie modrej alebo tyrkysovej farby.

CENA:

189€ / osoba

169€ /osoba ak pár -- 338€ / pár (partneri, nie kamaráti)


UBYTOVANIE a STRAVA:

Krásne a dôverné prostredie v prírode, ktoré bude len pre nás. Foto priestorov a izieb nájdete v galérii a navigáciu cesty nájdete tu http://www.lesnazahrada.sk/kontakt/.

Cena za ubytovanie na celý víkend (2 noci) + plná penzia (začíname v piatok večerou, končíme v nedeľu obedom) + pitný režim v čajovni = 64€ / osoba


LEKTORI:

MARTIN VRABKO

Na základe viacerých podnetov sa rozhodol podeliť sa a zdieľať nadobudnuté skúsenosti v oblasti tantry. V roku 2016 úspešne ukončil Tantra Teachers Training - výcvik zameraný na výuku tantry, ktorý vedie Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, dlhoročnej súputníčky tantrického majstra OSHA. Od roku 2016 pravideľne prednáša o Tantre a vedie víkendové tantrické semináre.

Absolvoval niekoľko ročných tantrický tréningov ako účastník aj ako asistent. Kurzy masáží zameraných prevažne na Indickú a východnú kultúru mu otvorili hlbšie poznanie o tele.

V roku 2015 Martin prijal Sannyas – cestu šírenia tantry a Oshovho učenia, so Sannyas menom Swami Dev Ninad. Rovnako pracuje ako fotograf a filmár so svetovými tantrickými učiteľmi na projektoch ktoré tantrickú cestu propagujú.


ANDREA SOBOTOVÁ

Vrokoch 2015 a 2016 absolvovala Tantra Teachers Training – výcvik zameraný na výuku tantry, ktorý vedie Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, dlhoročná súputníčka tantrického majstra OSHO. V roku 2016 Andrea prijala Sannyas – cestu šírenia tantry a Oshovho učenia, so Sannyas menom Ma Prem Devi.

Andrea tiež absolvovala ročnú školu pod vedením avalonskej kňažky Katinky Soetens. Miluje tanec, tantru, jógu, prácu s telom a cestovanie.

Vedie a organizuje ženské semináre na podporu a ozdravenie ženy, uctenie cyklickosti ženy a návrat k ženským rituálom a tradíciam. Okrem toho vedie semináre na podporu harmonického bývania Feng Šuej a organizuje spirituálne cesty do Mystického Avalonu a Provence.

"Na mojej ceste ma pozitívne ovplyvnilo a inšpirovalo štúdium jógy v Indii, kde som pochopila fungovanie nášho tela, semináre tantry a šamanizmu pod vedením Johna Hawkena a Alana Lowena, semináre a ročný výcvik u avalonskej knažky Katinky Soetens, semináre Cyklickej ženy od Mirandy Gray, seminár Tao ženy od Maitreyi D. Piontek, štúdium Lunárnej jógy Adelheid Ohligovej a 4-ročná škola Tantra-jógy ( Mohendžodáro) v Čechách. To, čo som objavila a sama na sebe vyskúšala, teraz s radosťou a láskou odovzdávam ďalej, aby moja osobná cesta mohla inšpirovať a rozsvietiť svetlo na ceste iných."


Prečítajte si rozhovory s Martinom na rôzne témy:

Tantra a ZDRAVIE - Telo si pamätá všetky traumy

Tantra a LÁSKA - Láska sa nedá spútať

Tantra mi zmenila život


Máte otázky? Pýtajte sa nás na info@intimi.sk


galéria

video

facebook

instagram

Tiež by Vás mohlo zaujímať

partneri