Nežnosti

Neskúsené baculky?

ďalší
článok
Skúsená zrelá žena a sexualita
Článok

Skúsená zrelá žena a sexualita

kategórie: Sex a sexualita, Ženy, Skúsená?, Sebapotešenie, Rovnováha |
publikované: 29.11.2015 | autor: Monika

Čoraz častejšie sa v médiách, reklamách, filmoch stretávame s 40-50 ročnými ženami, ktoré v nich hrajú rolu femme fatale, teda osudovej ženy, ktorá má neskutočné vyžarovanie a sexepíl. Dnes už kozmetické značky využívajú na svoje promo kampane práve zrelé, skúsené ženy, na to, aby čo najlepšie spropagovali svoje produkty.

Veľa žien sa obáva toho, že v istom veku jej ostanú už len vrásky a spomienky na jej krásu, mladosť a sexualitu.

Sú však toto opodstatnené obavy? Naozaj sa viaže sexepíl k veku?

Čo hovoria muži?


Opýtala som sa teda na túto záležitosť mužov a musím povedať, že ich odpovede boli veľmi upokojujúce. Vyše polovica mužov mi povedala, že ženy môžu byť sexy aj po 50tke, ak sú pekne upravené. Vyhlásenie jedného z opýtaných mužov bolo úplne jednoznačné: „ Jedna 50 ročná žena, má predsa o 30 rokov viac sexuálnych skúseností, ako 20 ročná kočka!“ A táto odpovď zrejme hovorí za všetko.

image

Zrelá žena, ktorá má skúsenosti, je sexy.

 

Spisovateľ Sidney Sheldon vraví:

„Telo, ktoré je v dobrej kondícii, je dobré aj v posteli. Preto aj 50, či 60-ročná žena môže byť veľmi sexy, ak je v dobrej forme. Podľa mňa sa ženy stávajú príťažlivejšími vekom. Skúsenosti sú to, čo v posteli zaberá.“

Podľa Sidneyho je však nevyhnutnosťou, aby aj staršia skúsená žena fungovala tak, aby z nej sršala sebadôvera, nežnosť a akási telesná príťažlivosť. Všetci muži sa zhodujú na tom, že ak chce žena ostať sexy aj vo vyššom veku, nesmie pôsobiť ako matka.

Jeden z mužov, ktorého som sa opýtala na jeho názor na skúsené ženymi povedal:

„Žena, ktorá je pre mňa sexy, nie je nevinne vyzerajúce dievčatko v rifliach, s linkou na očiach. Pre mňa je to zrelá žena, ktorá má skúsenosti.“


autor: Monika

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri