4 pravdy o sexe vo vzťahu

Skúsená?

ďalší
článok
Znovuzrodenie vašej intimity
Článok

Znovuzrodenie vašej intimity

kategórie: Zdravie, Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Osobný rozvoj, Skúsená?, Vaginálne mapovanie, Rovnováha |
publikované: 03.11.2015 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Máte pocit, že je možné mať v intímnom živote viac, ako to, čo máte? Mnohé ženy cítia, že sa to dá, ale nejde im to. Neužívajú si to potešenie, necítia to tak, nie je to ono. Niektoré sú až tak ďaleko, že ich intímny život prestane zaujímať. Nič im to nehovorí, nemajú záujem, ani chuť.

Nie je to však zdravý a prirodzený stav, od prírody sme sexuálne bytosti. A teda sa to prejavuje aj v iných oblastiach života ženy. Žena potom môže o sebe pochybovať a zároveň vo vnútri túži mať hlbokú intimitu s partnerom. Ale ako na to? Ako odpoveď na túto otázku vám prinášame článok, v ktorom odborníčka Denisa Říha Palečková odkrýva metódu vaginal mapping, ktorá lieči a prináša potešenie späť do intímneho života ženy. Ale nie len tam.


Denisa hovorí:

Takzvané vaginálne mapovanie predstavuje účinnú techniku pre zvýšenie citlivosti a rozpúšťanie tráum a zranení. Metóda vedomej láskyplnej intímnej masáže tak umožňuje prežívať viac potešenia a vedie k šťastnejšiemu a naplnenému životu.

Ženy často cítia, že chcú v živote aj v intímnej oblasti prežívať VIAC. V príručkách pre zlepšenie sexuálneho života sa väčšinou stretneme s radom technických príručiek, ktoré však z intímneho života robia skôr športový výkon, než aby viedli k naplňujúcemu milovaniu a blaženosti.

Tieto "zaručené triky" sa míňajú účinkom preto, že cesta k prehĺbeniu ženskej sexuality nevedie skrz silnejšiu stimuláciu, ale vďaka zvýšeniu vlastnej citlivosti, ukotvení sa vo svojom strede, otvorení sa a odovzdaniu. Namiesto nových techník tak rozpúšťame to, čo hĺbke zážitku bráni.Nebojte sa otvoriť


Ako ženy túžime a súčasne sa bojíme odovzdať. Nie je ale väčšia slasť, než sa s úplnou dôverou otvoriť. Ale my máme strach zo sklamania a bolesti a tak sa zatvárame. Bolestné zážitky z minulosti spôsobujú v našom tele určité zamrznutie.

Chránime sa tak pred prežitkom bolesti, ale spolu s tým aj pred prežitkom potešenia, radosti a intimity. Minulá bolesť nás síce v súčasnej chvíli už neohrozuje, ale správame sa, ako by tomu tak bolo.

Láskyplná masáž tieto zamrznuté miesta rozpúšťa a uvoľňuje v nich uložený emočný náboj. Výsledkom je objavenie novej, často doposiaľ nepoznanej citlivosti, vnímavosti a vnútornej slobody. Tento prežitok tiež dodáva vieru v seba samej, hlboké ukotvenie vo svojom strede a kľud spojený s múdrosťou.

Liečba dotykom


Vaginálny mapping je dotykovou technikou, pri ktorej jemne masírujeme tkanivo vagíny. Mapujeme pritom jej citlivosť. Žena sa tak vedome spája s pocitmi, ktoré sú v intímnej oblasti nahromadené. Niektoré miesta sú necitlivé, niektoré plné potešenia, iné plné rôzneho druhu emócií: smútok, zlosť a pod.

Ženské pohlavie má tendenciu v sebe zhromažďovať rôzne druhy zážitkov a to príjemných aj bolestivých. Pri bežnom milovaní nemusia byť tieto pocity vnímané.

Pohyb, dych, zvuk i dotyk... to všetko sú nástroje, ktoré zvyšujú citlivosť nášho tela. Ak sme v sebe uzavreli bolesť z minula, nedali jej priestor sa vyjadriť a z tela odísť, prežívame potom vnútorné napätie. Podvedome sa tiež bránime prehĺbeniu intimity vo vzťahu.

image

Metóda vaginal maping umožňuje prežívať viac potešenia a vedie k šťastnejšiemu a naplnenému životu.

 

Kedy vaginal mapping pomáha?

Negatívna dynamika zážitku vzniká nielen pri silných traumách, ako je napríklad sexuálne zneužitie, gynekologické zákroky, či obtiažny pôrod. Niekedy stačí aj zdanlivo nevinná poznámka, pohľad, zraňujúce slová vo chvíľach, keď sme otvorené a zraniteľné.

Použitím vaginal mapping znova prebúdzame citlivosť jemného tkaniva. Dochádza tak k uvoľneniu prežitkov, ktoré patria do minulosti. V prípade, že boli tieto zážitky bolestivé, tak môžu spôsobiť akési obrnenie tkaniva vaginálnych stien. Vďaka tomu ženy pri milovaní často necítia dosť výrazne alebo môžu vnímať aj nepríjemné pocity.

product

Prečo pracovať s dotykom a telom?

Hoci môžeme rozumieť príčinám bolesti a ťažkostí v našom živote, iba pochopenie súvislostí k zmene nestačí. Každý zážitok, každý pocit je najprv v tele a až následne mu dáme určitú „nálepku“, označenie a hľadáme príčiny jeho vzniku.

Pri technike vaginal mapping ideme priamo k pamäti a múdrosti tela. Navyše ani nie je potrebné poznať, kde aký pocit vznikol a prečo. Dôležité je jeho precítenie a uvoľnenie. Je to, ako keď sa zbavujeme odpadu z tela.A čo hovoria ženy, ktoré vaginálne mapovanie absolvovali?

Kateřina: „Veľmi silným a novým zážitkom pre mňa bolo, okrem iného, vaginálne mapovanie. To prvé bolo bolestivé a nepríjemné, druhé bolo takmer bez bolesti, veľmi uvoľňujúce a liečivé. Vo svojich 37 rokoch som už tretím rokom márne prechádzala hormonálnou liečbou pre navrátenie stratenej menštruácie. Už druhé vaginálne mapovanie prebudilo vaječníky a prišlo slabé krvácanie trvajúce 4 dni. Vnímala som to ako oslobodzujúci návrat ženskosti do môjho tela. Zistenie, že moje telo bude fungovať tak, ako má, že sa zas prebudí, bolo silne emotívne. Tretie mapovanie prebehlo deviaty deň kurzu. Nielenže som nepociťovala žiadnu bolesť, ale bolo príjemné a doslova som sa ním prerehotala. Desať dní po treťom mapovaní a teda viac ako týždeň po kurze, som pri intímnej masáži zažila prvýkrát v živote vaginálny orgazmus. Rýchlosť premeny aj sila liečby je pre mňa racionálne až neuchopiteľná.“

Renča: "Vaše masážne kurzy na mňa majú blahodarný vplyv. To, čo som riešila u svojej psychoterapuetky, gestaltpsychologií a dennej praxi vedome dva roky, to som paradoxne spracovala vo veľkej miere počas dvoch víkendov s vami. Ďakujem Vám za to znova a veľmi, netušíte, čo to pre mňa znamená. "


Chcete aj vy vniesť do svojho intímneho života citlivosť a prežívanie na úplne inej úrovni? Potom vám odporúčame kurz Liečenie Jaziev. Ak preferujete individuálne sedenia, môžes sa kedykoľvek objednať v masážnom centre Denisy Řiha Palečkovej a Richarda Vojíka - TANTRA SPA PRAGUE. Alebo nám napíšte na info@intimi.sk a odporučíme vám ďalších odborníkov a miesta.


autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB
zdroj: www.denisaarichard.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri