Skúsená?

Odborník Martin Plas, CSB, radí

ďalší
článok
Anna Marešová
Článok

Anna Marešová

kategórie: Zdravie, Tipy a rady, Ženy, Erotické pomôcky, whoop.de.doo |
publikované: 31.10.2015 | autor: Intimi

O Anne sme prednedávnom písali v našom ebooku, dnes si o nej povieme niečo viac...

Anna Marešová bola pred pár rokmi študentka dizajnu. No ešte predtým pracovala ako produkčná, pričom si ale uvedomila, že by chcela tiež niečo vytvárať a nie sa len o niekoho, kto tvorí, starať. A tak sa prihlásila na dizajn.

Vyštudovala produktový dizajn na Fakulte umenia a dizajnu v Ústí nad Labem a britskú University of Derby. Za svoju bakalársku prácu “Tramvaj pro Prahu” získala rad ocenení. Obdržala cenu národného technického múzea, Spotlight award 2009, Excelentný študentský dizajn 2009 a prestížnu cenu na Bienále of Industrial design BIO 22, kde obdržala cenu za najlepšiu študentskú prácu.

Ako diplomovú prácu si zvolila trošku odvážnejšiu tému – erotické pomôcky pre ženy a za projekt Whoop.de.doo bola ocenená Národnou cenou za študentský dizajn 2011, cenou Exit 2011 a bola vyhodnotená ako prototyp roka časopisom Dolce Vita. Vďaka mediálnej smršti, ktorá nasledovala, sa z nej takmer cez noc stala celebrita... V súčasnosti sa venuje udržateľnému dizajnu, svojmu štúdiu Anna Marešová designers a značke Whoop.de.doo a práve o nej si povieme viac.

Anna hovorí


„Prvý impulz prišiel, keď som v katalógu videla, ako nevábne vyzerajú erotické pomôcky a ich prezentácia“, spomína Anna. Inšpirovala sa taktiež v sexshopoch. „Veľa ľudom nie je príjemné, keď za nimi predavači behajú a stále ich okukujú. Nie je to pre nich veľmi dôstojné. Človek nakoniec kúpi nejakú blbosť, pretože je v nejakom zvláštnom strese“, hovorí Anna.

A tak chcela navrhnúť také erotické pomôcky, aby sa ľudia, v jej prípade hlavne ženy, pri ich používaní nemuseli hanbiť. Potvrdilo sa jej, že ženám, ale aj mužom, sa taký prístup páči.

image

Venušine guličky Whoop.de.doo majú jemný a nežný vzhľad, nádherné balenie a v neposlednom rade, veľmi príjemný a kvalitný materiál. Tieto krásne guličky si môžete kúpiť v našom intímnom eshope.

 

„Myslím, že sa mi podarilo docieliť to, aby pomôcky boli stále niečo intímne, tajomné, ale na druhej strane sa o nich dalo otvorene a prirodzene hovoriť a nebolo to vulgárne.“


Toto všetko konzultovala s verejnosťou, so sexuológmi, gynekológmi a technológmi. Urobila si tiež dotazníky pre mužov aj ženy, posielala ich rôzne, cez známych, až z toho vznikol prieskum medzi päťsto respondentmi. Väčšinou to boli mladí ľudia, okolo 25 – 35 rokov, ale niektorí mali aj cez 50.

Veľmi ju zaujal rozdiel v odpovediach medzi mužmi a ženami. Napríklad predstava ženy, len o tom, ako by mala byť zabalená erotická pomôcka je úplne iná, ako si obal predstavuje muž. Žena by mala radšej valcovitú krabičku bielej farby, muž hranatú krabičku čiernej farby. Ale nakoniec sa mužom páči aj tá ženská predstava a práve z toho má radosť.

Momentálne má Anna v Prahe svoje designerské štúdio, kde pod značkou Whoop.de.doo predáva a vyvíja erotické pomôcky pre ženy.

Jej exluzívne Venušine guličky si môžete objednať v našom eshope.


autor: Intimi

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri