Anna Marešová

Vieš, čo je dokonalosť?

ďalší
článok
Odborník Martin Plas, CSB, radí
Článok

Odborník Martin Plas, CSB, radí

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Sebapotešenie, Rovnováha |
publikované: 29.10.2015 | autor: Martin Plas, CSB


Do našej poradne sme dostali otázku na odborníka Martina Plasa, CSB, ktorý je sprievodcom v oblasti intimity, sexuality a partnerských vzťahov a ktorého otázka Dominiky inšpirovala k rozsiahlej odpovedi. Dominikina otázka je otázkou a problémom mnohých žien a tak sme sa v Intimi rozhodli, že vám Martinov pohľad sprostredkujeme aj formou článku.


Otázka z poradne – Dominika: Pri milovaní s partnerom cítim, že to neprežívam tak, ako by som chcela, mohla, mala... a nie som schopná dosiahnuť orgazmus bez dráždenia klitorisu. Dá sa s tým niečo robiť, aby som si to viac užívala? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň, Dominika. Potenciál sexuálneho prežívania je neobmedzený, obmedzujeme ho predovšetkým svojimi očakávaniami. Tým, že si myslíme, ako by sme milovanie mali prežívať, alebo chceme nejaký výsledok. To nám dáva klapky na oči a potom nevnímame aktuálne prežitky. Často ich hodnotíme ako "neprežívanie", ale je dobré si uvedomiť, čo to vlastne je. Proste prežívame niečo, čo nechceme! Čo? Strach, hanba, alebo len myslíme na niečo iné? Povinnosti? Alebo len na to, aké by to malo byť?

Ale pravé milovanie nie je len orgazmický tanec, ale aj slzy a smútok. Ak sa však objavujú "negatívne" emócie, často pred nimi utečieme, namiesto toho, aby sme plakali a milovali sa ďalej v objatí milujúcej osoby. Pustite očakávania, aj chcenie a dajte voľný priebeh emóciám a prežitkom. Viem, ľahko sa to povie, ťažko urobí, ale dám vám kľúč, ako opustiť hlavu a vstúpiť do tela. Vlastne hneď tri kľúče:


Dych, pohyb a hlas.


Prehĺbte svoj dych, vydychujte so slabikou "Haa" a pohybujte sa hlavne tam, kde cítite napätie alebo len menej citlivosti v tele. Áno, bude vám to pripadať neprirodzené *, len to jednoducho skúste. Výsledok vám zaručujem.

image

Pustite očakávania, aj chcenie a dajte voľný priebeh emóciám a prežitkom. Vstúpte do tela, zapojte dych, pohyb a hlas.

 
  1. Dýchajte s otvorenými ústami, aspoň na šírku prsta, uvoľnite čeľuste a naplňte svoje telo kyslíkom.
  2. Pohybujte sa. Môže to vyzerať ako hadí tanec, nemusia to byť len penetračné pohyby, ale skúste aj špirálovité, trasenie, pevné prirážanie aj pomalé.
  3. Zapojte hlas. Ak sa hanbíte, začnite slabikou "Há".


Začnite sa sústrediť na svoje telo a nie na cieľ. Verím, že výsledok sa rýchlo dostaví. A budem sa opakovať, ale je to veľmi dôležité. Svojich partnerov s týmto zoznámte a povedzte im, že to chcete skúsiť. Nech sa pred nimi nehanbíte. Mimochodom, sú to kľúče aj pre nich! Môžu sa pridať.


A k druhej časti otázky. Ak chcete prežívať aj vnútorný orgazmus, skúste ho objavovať pri masturbácii (odporučenie: Orgazmická joga). Zmapujte a hľadajte potešenie. Môžete skúsiť citlivosť maternice alebo G-bodu (hore za lonovou sponou).

product

Môžete skúsiť vibrátor aj dildo. Vibrátor vás môže zcitlivieť, aj spôsobiť orgazmus, ale penis nevibruje a tak pre hľadané potešenie použite aj dildo. Môžeme vám ponúknuť špeciálne sklenené, ktoré používame pri výučbe a ktoré je špeciálne vyrobené na g-bod a mapovanie potešenia.

Keď viete, čo sa vám páči, nájdete to ľahšie aj s partnerom. A možno potrebujete viac času. Pokiaľ sa váš muž príliš rýchlo vzruší alebo je netrpezlivý, môžete sa spoločne hrať aj s dildom a s intímnymi masážami a súčasne tak spestrovať váš intímny život. Hranice toho, čo si dovolíte, sú len na vás.


* Prečo sa telo a myseľ bráni zmenám? Prečo si radšej poviete, že to neskúsite, že nemáte čas, že by to ten váš nepochopil, že, že, že ... Vaše podvedomie sa bojí, že keď sa začne prejavovať, príde trest v podobe odmietnutia / odmietnutie lásky či sebalásky a tak vám hovorí, aby ste zostali "dobrým dievčaťom". Kde sa to asi vzalo? "Toto dobré deti nerobia!", "Nie si dobré dievča, keď si divoká. Upokoj sa! "," Pozri sa, aká si škaredá, keď plačeš! "," Z toho ako kričíš ma bolí hlava. "," Pozri sa ako na teba všetci pozerajú, upokoj sa! ".

Čo by sme neurobili, ako deti, pre lásku rodičov! A tak sme sa upokojili. Potlačili emócie = dych, prestali byť divokí = pohyb,a prestali sa prejavovať = hlas. A hoci s nami v spálni, ale ani v živote už v podstate nie sú, strach že nebudeme prijatí, keď budeme divokí, emocionálne alebo sami sebou, v nás stále je. A tak si vety podvedome opakujeme stále dookola. Sme "dobrí" pretože sa bojíme trestu, ale v prítomnosti už nie je nikto, kto by nás trestal! Toto je potrebné prekonať! A to môžete zmeniť len vy sama ...


Ak máte aj vy otázky, ktoré by ste sa Martina radi spýtali, urobte tak v našej PORADNI. Martin je vám k dispozícii aj na individuálne stretnutie, keď cítite, že chcete vaše problémy riešiť zásadnejšie, ako cez našu poradňu. Je možné vaše osobné stretnutie, aj formou online. Kliknite na tlačidlo "objednať sedenie" u Martina v našej PORADNI a my vám pošleme potrebné informácie, ktoré vás zaujímajú. Nejde o záväznú objednávku, tak sa pokojne ozvite.


autor: Martin Plas, CSB

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri