Odborník Martin Plas, CSB, radí

Je naozaj ten pravý?

ďalší
článok
Vieš, čo je dokonalosť?
Článok

Vieš, čo je dokonalosť?

kategórie: Tipy a rady, Ženy, Energia, Rovnováha |
publikované: 27.10.2015 | autor: Daniela Mudráková

Dievčatá, neviete, prečo my, ženy, máme stále pocit, že sme málo dokonalé? Chceme sa podobať na vyretušované krásky z magazínov, ktoré vlastne v skutočnosti vôbec neexistujú. Chceme mať telo bez celulitídy, ktoré možno ony vôbec nemajú. Chceme mať zamatovú pleť, na ktorej sa grafik zapotil, pokým im ju „vyžehlil“. Chceme mať dokonalú postavu, pre ktorú mnohé z nich trpia a trápia sa každý deň, ale to my nevidíme. Vidíme len ilúziu. Chceme zastaviť čas na nás, ale ten čas v nás ďalej plynie...


Prečo sa stále porovnávame? Prečo nám nie je vlastné - byť sama sebou? Prečo chceme byť kópiou niekoho? Prečo sme na seba také kritické a kto vlastne od nás očakáva dokonalosť?


Vyhlásme konkurz na dokonalého chlapa


Myslíte, že by niekto obstál pod takým metrom a drobnohľadom, aký používame na seba? Sotva. Chlapi sa vidia krajší ako sú a sú so sebou spokojní, na rozdiel od nás. A my? Nielen, že na chlapov, ale aj na iné ženy, máme iný meter, menej kritický. Prečo tomu tak je? Kam to kráčame, ako ovce s davom? Ide nás to stiahnuť niekam, kde už to nie sme my.

image

Každá z nás má tú svoju esenciu, ktorá nám je vlastná. A preto je každá z nás jedinečná.

 

Bola som nedávno u lekára a sedeli sme s kamoškou v čakárni. Čas sme trávili tým, že sme kecali a popri debate nedobrovoľne sledovali telku. Práve išla relácia typu Smotánka. Dadka mi vraví: Pozri sa na ne. Nezdá sa ti, že sú všetky ako jedna? Veď sú celé vybotoxované a poprerábané. Pozri sa. Ona to potrebuje? Vravím jej: To nie je Ona. Ona: Ale áno, je. Omg, to sa mi len zdá! Veď ja som ju nespoznala. Už sa na seba prestáva podobať...

Áno, je to tak. Stále sa samé sebe zdáme málo dokonalé. Nikto, iba my samé tú dokonalosť od seba očakávame. Obraz, ktorý si vymyslíme prinesieme plastickému chirurgovi, občas sa podarí, občas sa aj samé seba zľakneme, ale už neurobíme krok vzad. Jedno je však isté, začneme byť mutáciou jednej osoby, no nikto nevie koho. Ale s istotou nie seba samej.

S vekom ženy získavajú sebavedomie a majú aj viac snahy robiť niečo pre seba. Rozmaznávať sa a starať sa o svoje telo aj myseľ. Pokiaľ to súvisí so zdravím, športom, vzdelávaním sa, meditáciami a relaxom, žena nie len dobre vyzerá, ale sa aj dobre cíti a je v psychickej pohode. Nechcime zastaviť čas, spôsobom, ktorý nám nemusí prospieť. A možno aj môže, ale iba ako náplasť. Na chvíľku. Riskujeme totiž veľa. Riskujeme, že odplaví tú esenciu nás, ktorá je iba nám vlastná. jedinečnosť, ktorú každá nosíme, len občas sa za ňu nevieme s hrdosťou postaviť. Nevieme, že tomu sa vraví: Dokonalosť!

Priznávam, že ako žena nie som úplne proti tomu, aby sme si pomohli, ALE NEPREHÁŇAME TO? Je obdivuhodné, keď vie žena prijať samú seba. Obdiv patrí tým, ktoré, keď na to príde, dokážu aj dôstojne starnúť. Pripadá mi to ako obraz bývalej socialistickej spartakiády, kde sme boli všetky ako jedna. To chceme? Byť len jednou z mnohých? Vytratiť prirodzenosť zo života a potlačiť ju v nás?

autor: Daniela Mudráková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri