Vieš, čo je dokonalosť?

Predohra

ďalší
článok
Je naozaj ten pravý?
Článok

Je naozaj ten pravý?

kategórie: Vzťahy, Muži |
publikované: 25.10.2015 | autor: Mgr. Martin Lajprík

Predstavujeme vám Martina Lajpríka, kouča a odborníka v NLP (Neuro-lingvistickom programovaní). Martin je certifikovaný NLP Master a NLP Coach. Vďaka jeho práci dokážu klienti odhaliť, kde v komunikácii robia chybu a nájsť tak spôsoby, ako zlepšovať svoje vzťahy. Taktiež pomáha ľuďom zbaviť sa zlozvykov ako hypnoterapeut a svoje kvalifikácie získal na prestížnej londýnskej škole British Hypnosis Research and Training School. A keďže Martin je tiež odborníkom našej Intimi poradne, touto cestou vám ho predstavujeme a ponúkame vám jeho článok, ktorý napísal pre vás.


"Je pre mňa môj partner naozaj ten pravý?" Túto otázku si vo svojom živote položil už každý z nás. Je pre nás dôležité, s kým zdieľame svoj život a preto pozorne sledujeme vlastnosti a správanie našich partnerov. Niekedy sme si istý, inokedy váhame. Niekedy sa nám naše domnienky potvrdia a niekedy sme úplne vedľa.

Prísť na to, či je váš partner pre vás ten pravý, pritom vôbec nie je zložité. Napriek tomu to veľa ľuďom robí obrovské problémy. Za týmito problémami môže stáť jedna zásadná chyba. Robíme ju všetci. A nerobíme ju zriedka. Často sa totiž pozeráme na to, aký je náš partner bez toho, aby sme sa najskôr pozreli do zrkadla!

To, či je váš partner naozaj ten pravý, vôbec nezáleží od neho. Je to na vás! Ak budete zabíjať čas analyzovaním dobrých a zlých vlastností vášho partnera, nemusíte nikdy prísť k rozuzleniu. V prvom rade, potrebujete vy vedieť, čo chcete.


Aké sú vaše skutočné očakávania a čo len rozmary?Ktoré vlastnosti by mal mať


Pokiaľ neviete presne, kto by ten pravý mal byť, nikdy takého človeka nenájdete. Je zbytočné, trápiť sa nad malými nedostatkami našich partnerov, pokiaľ neviete, ktoré dôležité veci by mal mať. Platí to aj naopak. Ak sa necháte okúzliť šarmantnými, ale nepodstatnými gestami a budete prehliadať, že nedostávate to, čo naozaj potrebujete, dlho vám to nevydrží.

V prvom kroku sa teda potrebujete pozrieť na to, čo vlastne chcete pre seba. A pozrite sa na to triezvym pohľadom. Princovia sa už vypredali. Držte sa teda naozaj toho, čo je pre vás podstatné. Ak váš partner musí každý deň vstať skôr, ako vy a pripraviť vám raňajky, ktoré vám bude servírovať do postele, prajem vám veľa šťastia. Zvážte radšej to, čo je podstatné pre váš spoločný život z dlhodobého hľadiska.

Ale pozor! Toto nie je všetko! Až teraz prichádza to podstatné. Je dobré vedieť naše očakávania. Ale ak by sme sa držali iba ich, stále by to bolo len o rozume. A naša hlava si často len myslí, že má tú správnu odpoveď. A to, že si niečo myslíte, ešte neznamená, že je to aj pravda.

image

Držte sa teda naozaj toho, čo je pre vás podstatné. Zvážte to, čo je podstatné pre váš spoločný život z dlhodobého hľadiska.

 

Dôležité je taktiež to, čo vám hovorí vaše vnútro. Srdce, možno žalúdok. Ľudia si to neuvedomujú, ale v skutočnosti nemáme len jeden mozog. Konečne aj vedci prišli na to, že srdce a žalúdok sa môžu považovať za niečo podobné mozgu. Preto treba brať pocity, ktoré máte vo svojom tele naozaj vážne! Počúvajte to, čo vám hovorí intuícia a určite sa nezmýlite.


Ak ste mali už pri niečom pocit, že to dopadne naozaj zle a nakoniec to tak bolo, hovorila s vami vaša intuícia. Ak máte ten istý pocit aj pri vašom partnerovi, máte problém.


Teraz si možno hovoríte, že som vám v podstate nepovedal nič nové. Zase sme skončili pri tom, že ten pravý partner je ten, ktorého schvaľuje naša hlava aj srdce.

A to je presne kameň úrazu. Tu vzniká polemika, keď hlava hovorí jedno a srdce druhé. Ako sa potom rozhodnúť? To, čomu dáte prednosť nechám na vás. Ja osobne by som dal na to, čo mi hovorí telo a moja intuícia, no nemusí to byť to pravé aj pre vás. A v skutočnosti to nie je až tak podstatné!

Myšlienky prichádzajú a odchádzajú a pocity sa tiež časom menia. Preto omnoho dôležitejšie ako zvažovanie je rozhodnutie. Možno až potom ako spravíte rozhodnutie zistíte, kde je pravda. Až v momente rozhodnutia sa nám môžu ukázať veci, ktoré sme dovtedy nevideli. Preto je v podstate jedno, ako sa rozhodnete. Žiadne rozhodnutie nie je zlé, ani dobré. Každé, ale má svoj zmysel.

Namiesto čakania a zvažovania sa teda radšej rozhodnite. Spravte rozhodnutie, ktoré teraz považujete za to správne a uvidíte, čo sa bude diať. Možno zistíte, že to bolo správne rozhodnutie a máte po dileme. A možno zistíte, že ste urobili chybu a aspoň viete, čomu sa máte vyvarovať v budúcnosti. Bez omylov nie sú výsledky, tak sa neberte až tak vážne a zoberte to do vlastných rúk.


Ak Máte otázky, ktoré by ste sa Martina radi spýtali, urobte tak v našej PORADNI. Martin je vám k dispozícii aj na individuálne stretnutie, keď cítite, že chcete vaše problémy riešiť zásadnejšie, ako cez našu poradňu. Je možné vaše osobné stretnutie. Kliknite na tlačidlo "objednať sedenie" u Martina v našej PORADNI a my vám pošleme potrebné informácie, ktoré vás zaujímajú. Nejde o záväznú objednávku, tak sa pokojne ozvite.


autor: Mgr. Martin Lajprík

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri