ďalší
článok
BOD G
Článok

BOD G

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Skúsená?, Sebapotešenie |
publikované: 30.01.2016 | autor: Monika

G bod je tým najdiskutovanejším erotogénnym miestom na tele muža, aj ženy. Často sa o jeho existenci a jeho stimulácii vedú spory, tak ako to teda je? V dnešom článku sa na to pozrieme z pohľadu ženskej anatómie.

Bod G je erotogénna zóna vo vagíne, ktorej existencia a poloha je veľmi diskutovanou témou. Je pomenovaný po Ernstovi Gräfenbergovi, nemeckom lekárovi, ktorý ho opísal vo svojom článku v roku 1950. Podľa neho stimulácia tejto oblasti u niektorých žien vedie k rýchlemu orgazmu.

citlivá oblasť ženskej vagíny


Bod G je sformované množstvo nervového tkaniva a veľmi citlivá oblasť ženskej vagíny, ktoré sa nadzáza na prednej stene vagíny medzi lonovou kosťou a maternicou. Veľkosť a umiestnenie bodu G sa u každej ženy líši. Zvyčajne sa nachádza priamo za lonovou kosťou, v druhej tretine pošvy, približne 3-5 cm od pošvového vchodu. Jeho lokalizácia je niekedy ťažká, a preto niektoré ženy neveria, že ho vôbec majú. Rozhodne sa ale oplatí preskúmať túto oblasť, čo môže žena urobiť aj sama, ale aj za pomoci partnera.


image

Pri takto vyvolanom orgazme možno niekedy pozorovať ejakuláciu niekoľko kvapiek až niekoľko mililitrov bezfarebnej tekutiny z ústia močovej rúry.

 

Po intenzívnom dráždení v priebehu minúty a viac, dochádza k zdureniu tohto miesta do veľkosti fazule. Pocity udávajú ženy ako veľmi slastné a silnejúce. Neskôr dochádza k orgazmu, ktorý je často veľkej intenzívny. Pri takto vyvolanom orgazme možno niekedy pozorovať ejakuláciu niekoľko kvapiek až niekoľko mililitrov bezfarebnej tekutiny z ústia močovej rúry.

product

Niekedy tekutina z ústia vyteká, niekedy vystrekne do vzdialenosti pár centimetrov. Výskumy potvrdzujú, že zdrojom tejto tekutiny je takzvaná "ženská prostata". Anatomicky sa jedná o žľazy uložené v okolí močovej rúry, ktoré majú rovnaký embryologický základ ako prostata. Vývody týchto žliazok ústia priamo do močovej rúry.

Objav G bodu, ktorý je obdobou mužskej prostaty potvrdzuje, že muž a žena sú si podobní viac, ako by sa nám niekedy zdalo.

Našťastie sú medzi nimi odlišnosti, ktorých objavovanie je príjemnou a vzrušujúcou stránkou vzťahu muža a ženy. Objavovanie G bodu je tiež jednou z ciest obohatenia sexuálneho, ale i duševného vzťahu milencov.

autor: Monika

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri