ďalší
článok
5 tipov, ako sa vrátiť k svojej ženskosti
Článok

5 tipov, ako sa vrátiť k svojej ženskosti

kategórie: Ženy, Osobný rozvoj, Vášeň, Rovnováha |
publikované: 20.02.2016 | autor: Intimi

V dnešnej dobe je to sakramensky jednoduché, aby sa stalo, že žena uviazne v mužskom svete. Čiže nosí štít a masku, aby sa uchránila pred zlým veľkým svetom, zbrojí sa, aby nebola zranená. Je tu obrovský nárast zarábajúcich žien v rodinách a doma sediacich oteckov, čo často vedie ku konfliktom v domácích úlohách a spôsobuje to rodovú nerovnováhu vo vzťahoch.


Vedú nás k tomu, aby sme boli nezávislé, hnali sa za kariérou, boli úspešné a sebestačné .... Oh, a taktiež sa máme starať o deti a zároveň máme byť ženskými a sexy v rovnaký čas. To je hračka, správne?! NIE!


Vystúpte z mužského sveta


Tony Robbins poukazuje na to, že muži zaseknutí v ženskom svete a ženy zaseknuté zase v tom mužskom, sú príčinou číslo jeden v rozbíjaní vzťahov. Hovorí o tom, ako muži tak i ženy majú mužské i ženské energie, aj keď nás spoločnosť učila viac ako 30 rokov prevziať tie role opačného pohlavia v čase stresu/tlaku, pričom väčšina mužov keď je v strese sa stane viac ženskými a väčšina žien sa stane viac mužskými.

Problémom je, že ak sa nachádzate v nesprávnom postavení príliš dlho, nie len vy budete trpieť, ale aj váš vzťah, až začnete pohŕdať vašim partnerom. Musíme nechať našich mužov byť mužmi, ktorými sú, a musíme dovoliť nám ženám byť ženskými ženami, ktorými v našej hĺbke aj sme. Je to veľmi dôležité pre nás vystúpiť z mužského sveta a urobiť krok späť a vrátiť sa do ženského sveta. Prečo? Pretože je to prirodzený, energetický, čistý stav bytia. Je to v nás zakorenené. Keď sme ženské – žiarime! Sme magnetmi. Sme nádherné bohyne. Sme krásne. Naša jemnosť a nežnosť je naša sila a moc.

Uvádzame príklad od istej koučky, ktorá mala klientku – ženu, ktorá bola vydatá 10 rokov, pracovala v podniku, mala dve deti a celkovo zápasila so životom, ako každý. Prišla na sedenie v džínsoch, converse teniskách, čiernom tričku a bez make – upu a jej vlasy boli ostrihané na krátko a zastrčené za ušami. Jej reč tela bola zaspatá, ramená mala dole, srdce mala ponorené v hrudi a boky jej vyčnievali. Jej manžel spal na samostatnej posteli a sex nemali niekoľko mesiacov. Jej deťom dávala lásku, ktorú kedysi zvykla dávať svojmu manželovi. Veci vyzerali dosť zle.

Nie len, že výzorom pripomínala muža, ale taktiež bola mimo svojej ženskosti aj slovami, ktoré vychádzali z jej úst a vyžarovala z nej zvláštna aura. Vyzerala slabá, smutná, bezmocná a mala ďaleko od ženskosti.

Žena dostala nasledujúce tipy, ako sa vrátiť späť do jej ženskej podoby a ako jej to môže pomôcť, opäť získať silu a dôveru v jej živote, zlepšiť manželstvo aj vzťahy. Môžete skúsiť aj vy.


1.Milujte samé seba tým, že sa príjmete

Preto, aby sme mali radi samé seba, musíme sa najprv prijať. Keď sa príjmeme, také aké sme, len vtedy môžeme milovať samé seba. Nie je to o tom, že keď schudnem 5 kíl, budem šťastnejšia alebo keď zmaturujem budem sa cítiť lepšie. Dokonca, aj keď cítite, že máte kilá navyše a chcete schudnúť alebo nerobíte svoju prácu snov, musíte začať od začiatku a to mať rada samu seba a prijať to, kde sa nachádzate práve teraz, kto ste – zvnútra i zvonku. Šťastie prichádza zvnútra a dokonca, aj keď ste schudli pár kíl alebo vás povýšili, stále nemusíte byť šťastné, tak prečo len nemilovať samé seba, také aké ste? Je to mentálne rozhodnutie, ktoré vás oslobodí.

Horúci tip: na vašich prechádzkach, pri behaní alebo meditácii si opakujte túto mantru: Ako môžem milovať, akceptovať a vychutnať si samú seba viac, ako práve teraz?

2.Buďte zraniteľné – otvorte svoje srdce

Zraniteľnosť môže byť tou najkrajšou vecou. Keď sme vystavené, naozaj holé, úplne zbavené všetkých vrstiev – to je krása v tej najzákladnejšej forme. Má to viesť k tomu, aby sa ženy cítili OK pri tom, keď sú otvorené, keď vyjadrujú ich duševné rozpoloženie a keď otvárajú svoje srdcia a tak sa stávajú zraniteľnými. Je to v našej ženskej povahe byť zraniteľnými, aj keď vzhľadom na množstvo vplyvov 21. storočia si myslíme, že zraniteľní sú slabí. V skutočnosti zraniteľnosť ukazuje silu. Byť tvárou v tvár strachu a potom sa cítiť v bezpečí, aby ste povedali partnerovi, čo cítite a aby ste vyjadrili skutočné city a emócie – to je zraniteľnosť. To je odvaha. Ako môžete otvoriť ešte viac svoje srdce a ukázať, že milujete? Držíte lásku ako výkupné? Buďte zraniteľné, aj keď máte strach. Ak sa obávame, musíme!

image

Mám ružové hodvábne spodné prádlo s čiernymi ozdôbkami na boku a cítim sa sexy! Mám zapôsobiť na priateľa? Nie, ale robím to pre seba aby som vyzerala dobre a cítila sa sexy a to je všetko na čom záleží.

 

3.Vyzerajte dobre – keď kráčate, keď rozprávate.

Síce ženskosť prichádza zvnútra, pomáha aj vyzerať dobre. Je ohromujúce, ako veľa urobia vaše vlasy, namaľované nechty, dobrý parfém a krásne šaty. Pomôžu, aby sme sa cítili znovu ako žena. Dokonca, aj to čo ľudia nutne nevidia – naše spodné prádlo. Aký typ spodného prádla máte práve na sebe? Mám ružové hodvábne spodné prádlo s čiernymi ozdôbkami na boku a cítim sa sexy! Mám zapôsobiť na priateľa? Nie, ale robím to pre seba aby som vyzerala dobre a cítila sa sexy a to je všetko na čom záleží. Keď sa cítim žensky a prirodzene, nosím sukňu alebo šaty, teplejšie farebné odtiene, mám pekné náušnice, spravený make up a rozpustené vlasy. Nie kvôli pozornosti, ale pre môj dobrý pocit. Taktiež priťahujem viac mužných chlapov. Čize tzv. situácia win win.

4.Tancujte vo vlastnom rytme

„Objavila som svoju ženskosť znovu, keď som strávila 3 dni na festivale a celý som ho pretancovala. Občas som chodievala na nejaké tanečné hodiny, aby som roztancovala svoj zadok. Ale to je nič oproti tomu, keď tancujem sama pre seba, so zavretými očami, v pozadí hrá nejaká flauta a hudobníci a ja som celá obklopená krásou ženskej energie. Len hýbem bokmi, nohami a mojimi ramenami do rytmu hudby. Pustila som do vzduchu svoje myšlienky, odohrávajúce sa v mojej hlave a nechala som, aby si telo robilo čo chce – nestarala som sa, kto si čo myslí.“ Nechali ste sa niekedy tak uniesť a nechali ste telo len tak sa hýbať, bez rozmýšľania? Vyskúšajte to! Zapnite si nejakú hudbu, keď v sprche a hýbte sa. Možno sa prihláste aj na nejaké hodiny brušného tanca, alebo možno aj na hodiny salsy. Čokoľvek robíte, tancujte. Viac. Častejšie. Bude to skvelé, keď si otvoríte srdce.

5.Naplňte vašu šálku – nasýťte vašu dušu

Toto môže v skutku zahŕňať čokoľvek. Môže to znamenať, byť jemnými k sebe samým, mať nejaký čas osamote, ísť na jogu, meditáciu, byť v prírode, ísť na prechádzku, behať, variť, plávať, byť na pláži, surfovať, písať. Možno je to aj zahrabanie vašich rúk do zeme a záhradníčenie.Možno sú to každodenné rituály. Alebo večer, predtým ako idete spať, zapálte vonnú sviečku a dáte do nej éterický olej šípovej ruže, ktorá sa rozvonia v izbe. Starať sa o samých seba znamená, že máme potom viac času starať sa aj o ostatných. Akonáhle naplníme vlastnú šálku a budeme sa cítiť nabitý energiou, potom môžeme dávať bez toho, aby sme sa vyprázdňovali. Unavená usilovná včelička? Zamknite sa na jednu noc v týždni v izbe, užívajte si kúpeľ vo vani, hodiny jogy a strávte kvalitný čas sama so sebou a tak sa liečte.Pre každú ženu, byť ženskou, má úplne rozdielnu definíciu a bude to vyzerať, znieť, cítiť i voniať úplne rozdielne. Chyťte sa príležitosti a robte to, čo vás robí šťastnými. Zistite, kde sa nachádzate práve teraz. Cítite, že ste mužskou? Alebo cítite, že ste ženskou? Aké to je cítiť sa sexy, zmyselnou ženou?


Každá z nás je iná, krásna a jedinečná. Každá sme bohyňou, trénujme a pomáhajme si na vzájomnej ceste. A je dôležité, aby sme domov prišli vo svojej, ženskej koži nie len preto, že je to lákavé a magnetické pre ostatných, ale aj pre to, že je to dobrý pocit vo vás a vytvárate tak viac lásky a hojnosti vo vašich životoch.

autor: Intimi
zdroj: www.turnonbritain.co.uk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri