Čo a kto sme...

Žena

ďalší
článok
Čoho sa muži boja?
Článok

Čoho sa muži boja?

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Ženy, Osobný rozvoj, Muži, Láska, Energia |
publikované: 05.03.2018 | autor: Veroni

Plač ženy... Mám pocit, že tohto sa muži boja najviac. Pretože nevedia, čo s tým. Častokrát reagujú na ženský plač neprimerane a tým nechajú ženu ešte viac frustrovanú. Nie, nie je to o tom, že sme citlivky, ale jednoducho si potrebujeme uľaviť.

Pamätáte si na vetu: „Už si predsa veľké dievča a veľké dievčatá neplačú.“, alebo „Zasa plačeš?“ No takto to funguje aj u mužov: „Si predsa nejaký chlap, nie si bábovka, tak neplač.“ A potom sa z muža stane citovo obmedzený jedinec, ktorý si myslí, že prejaviť svoje city je niečo zlé. Zo ženy je hneď citlivka. A tak sa uzatvárame do seba.

Vyplakať všetko nahromadené v nás, všetky starosti a radosti, to je náš prirodzený prejav. Niektoré ženy plačú viac, niektoré menej, iné zasa vôbec. A toto môže byť obrovský blok.


Dovoľte si byť citlivé a vyplakať sa.


Aj keď sama v kúpeľni, hocikde. Niekde, kde vás nikto nebude rušiť. Máme v hlave obrovské množstvo starostí, úloh a povinností, že jednoducho potrebujeme vypnúť a práve na toto je dobrý plač.

Nenúťte sa plakať!


Nemusíte sa teraz nútiť plakať, aby sa vám uľavilo, ale nechajte tomu voľný priebeh a keď to na vás príde – to obrovské tzunami plné emócií, poddajte sa mu. Nechajte sa svojím plačom uniesť. Uľaví sa vám a vyplavíte z tela všetko nepotrebné. Mne sa hneď lepšie dýcha, nervozita ma hneď opustí a mám pocit, že mám jasnejšie myšlienky. Nie je nič horšie ako si svoju frustráciu vybíjať na svojom okolí.

image

Skúste meditáciu alebo si nájdite pre seba aspoň 20 minút, ktoré budete venovať len a len sebe. Len nechajte svoje myšlienky plynúť, nechajte ich odísť, preletieť okolo vás. Je to akoby vaša malá osobná očista, ktorú nik nemusí vidieť. Uvidíte, postupne si nájdete tých 20 minút pre seba každý deň.

 

Možno sa začnete v duchu sama so sebou zhovárať a veľa nevypovedaného bude chcieť z vás von. Začnite si písať vaše myšlienky na papier alebo si veďte denník. Nie je to len záležitosť pubertiačok. Je to veľmi očistné. Pretože všetky myšlienky, ktoré dáte na papier, akoby ste odložili, sú niekde dané – napísané, už ich nemusíte držať v hlave a vytvoríte tak priestor pre nové myšlienky. Uľaví sa vám a vy sa môžete na všetko pozrieť „s čistou hlavou“.

Keď v sebe dlho hromadíme potlačené pocity, môže sa stať, že potom neprimerane vybuchneme alebo príde na nás plač v „nesprávnu chvíľu“. A to už sa ťažko vysvetľuje :)

Nezľaknite sa, ale môže to prísť aj pri milovaní s partnerom. Je to veľmi citlivá téma a určite sa vám mnohým stalo, že zrazu pri pocitoch uvoľnenia na vás prišiel plač.

Chybou je, ak ho nepustíte von. Ak chcete počas milovania plakať, plačte.

Ak máte milujúceho partnera, určite vás pochopí, len mu to musíte vysvetliť. Musíte mu povedať, že sa nič zlé nestalo, ale tak ste sa cítili pri ňom v bezpečí a uvoľnené, že ste si mohli dovoliť dať von zo seba všetko nahromadené.

Je to veľmi liečivé pre naše ženské dušičky. Ja sama som v tom objavila liečivú energiu, sama sa vyplakať, vykričať, vyboxovať do vzduchu...

Robte čokoľvek, čo vás oslobodí a ukľudní a vy môžete potom kráčať v celej svojej ženskej kráse.


Plač je liečivý, preto ho neberte ako svoju slabosť, ale ako prirodzenú cestu vyplaviť všetko, čo vás ťaží a trápi. Pozrite sa na seba do zrkadla a pohlaďte sa po vlasoch, po tvári, so slovami:

„Je to v poriadku.“


S láskou Veroni


autor: Veroni

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri