Ovládnite reč svojho tela!

Čas na sebarealizáciu

ďalší
článok
Dych ako kľúč k silnému orgazmu
Článok

Dych ako kľúč k silnému orgazmu

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Potešenie, Tantra, Sebapotešenie |
publikované: 26.10.2017 | autor: Katarína J.

Ako sme vysvetlili v predchádzajúcom článku, dych vám môže pomôcť, ak chcete váš intímny život povýšiť na novú, doposiaľ nepoznanú úroveň a precítiť vyvrcholenie v rámci celého vášho bytia.

Dych je plynúca energia. Každý jeden nádych prináša do vášho tela energiu na život v podobe kyslíka. Správne dýchanie pomáha počas milovania alebo masturbácie uvoľniť stuhnuté svaly a vďaka väčšiemu množstvu kyslíka v organizme zabezpečuje aj lepšie prekrvenie panvového svalstva a nervových zakončení, ktoré sú vstupnou bránou k vzrušeniu a rozkoši. Dych a práca s ním je teda kľúčom k dlhšiemu a oveľa intenzívnejšiemu orgazmu.

Správna dýchacia technika dokonca pomáha aj tým ženám, ktoré sexuálne vyvrcholenie ešte nikdy počas milovania nezažili. Dýchanie ako tok energie je využívaný najmä v rámci tantrického milovania, ktoré partnerom pomáha prebudiť pravú sexuálnu energiu a živosť.

Hlbšie prežívanie


Tantra využíva hlboké a vedomé dýchanie na spomalenie a upokojenie sexuálneho styku, aby umožnila partnerom spojenie nielen na fyzickej, ale aj duševnej a emočnej úrovni. Otvára im tak brány k hlbšiemu prežívaniu vzájomnej lásky.

Kozmická rozkoš prechádzajúca celým telom prichádza práve vďaka dýchacej technike: na úplnom začiatku orgazmu sa pomaly a zhlboka nadýchnete, pričom sa vedome snažte predĺžiť dobu výdychu čo najdlhšie. Na konci orgazmu by ste mali vydýchnuť, no nie prudko, ale pomaly a čo najhlasnejšie.

image

Nemusíte byť majstrami v tantre, aby ste počas sexu začali úspešne praktizovať dýchacie techniky, no musíte rátať s tým, že na to, aby ste skutočne prežili onen výbuch nadpozemského vzrušenia v celom tele budete potrebovať čas, trpezlivosť a veľa trénovania.

 

Často sa stáva, že žena podvedome zadržiava počas milovania a i orgazmu dych. Môže byť za tým rad faktorov: nervozita, vzrušenie či strach z úplného odovzdania sa momentu.

Niektoré z nás ako keby zamrznú v okamihu, obávajú sa, aké zvuky vydávajú alebo či ich napríklad deti vo vedľajšej izbe nepočujú. Iné ženy, naopak, zrýchlia podvedome dych v snahe čo najskôr dosiahnuť orgazmus. Takéto vyvrcholenie však nebude nijak intenzívne, ani nebude trvať tak dlho, ako by ste si želali.

Najprirodzenejší spôsob, ako sa naučiť vedomému dýchaniu počas sexuálneho vzrušenia a orgazmu je masturbácia. V momentoch, kedy ste len samé so sebou môžete nerušene trénovať vedomé dýchanie a snažiť sa zmeniť krátke a plytké nádychy na hlboké a pomalé nadychovanie a vydychovanie.

Ak pocítite orgazmus, nezadržiavajte dych, ale sa zhlboka nadýchnite, nechajte tok vybuchujúcich energií prúdiť celým telom. Pri milovaní s partnerom by ste si mali zvoliť takú pozíciu, ktorú máte najradšej, pri ktorej dokážete zrelaxovať svalstvo a vedome uvoľniť napätie zo vzrušenia.

V začiatkoch je pomerne ťažké udržať si vedomé a pomalé dýchanie aj v momentoch začínajúceho orgazmu, nenechajte sa však odradiť. Trpezlivosťou a tréningom sa môžete prepracovať až k spomínanej kozmickej rozkoši.


autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri