Nebuďme karikatúry - ako byť sám sebou

Keď sú ženy v nútenej mužskej roli

ďalší
článok
Dych ako cesta k intimite medzi partnermi
Článok

Dych ako cesta k intimite medzi partnermi

kategórie: Nežnosti, Intimita, Ženy, Muži, Láska, Tantra, Energia, Dotyk |
publikované: 18.10.2017 | autor: Katarína J.

Chcete zažiť s partnerom hlbšiu intimitu a uspokojivé prepojenie nielen na fyzickej, ale doslova na nadpozemskej úrovni?

Možno vás to prekvapí, no „obyčajný“ dych dokáže hotové zázraky. Vnímanie dychu ako prúdiacej a ozdravujúcej energie medzi dvoma bytosťami využívajú najmä tantrici. Tantra pomáha ľuďom pocítiť pravé spojenie so sebou samým, so svojim vnútrom, otvára dvere do poznania toho, kým v skutočnosti sme.

Zároveň prináša partnerom nový pohľad na ich sexuálny život, ktorého cieľom nie je rýchle vyvrcholenie, ale pomalé a kozmické splynutie, ktoré môže, no nemusí byť zavŕšené orgazmom.Vedomé dýchanie


Vedomé dýchanie tantra vníma ako jednu zo základných zložiek milovania – takého, ktoré prináša harmóniu, súlad a intimitu. Uvedomovanie si svojho vlastného dychu a nacvičenie správnej dýchacej techniky vám okrem toho pomôže „neutekať“ myšlienkami preč od prežívaného okamihu.

image

Budete skutočne fyzicky i duševne a i emocionálne prítomné, vaše prežívanie dotykov, pohľadov či len samotnej blízkosti partnera dosiahne novú hĺbku.

 

Dych ako spôsob zblíženia s partnerom využite už počas intímnych chvíľ ešte počas predohry. Vedomé dýchanie nevyžaduje žiadne náročné či špeciálne techniky, ide o jednoduchú, no za to skutočne efektívnu cestu vytvorenia prepojenia a súladu medzi vami a partnerom. Je len na vás, ktorá poloha bude pre vás v začiatkoch najpríjemnejšia. S partnerom si napríklad môžete sadnúť alebo ľahnúť tesne oproti sebe a ruky si vzájomne položiť na hruď toho druhého, aby ste pocítili, v akom rytme partner dýcha. Cieľom by mala byť teraz synchronizácia dychu, spoločne sa zhlboka a pomaly nadýchnite a vydýchnite. Ak máte problém sústrediť sa, nič si z toho nerobte, dajte si malú prestávku a pokračujte.

Dych môžete zladiť aj v polohe, kedy vás partner zozadu tesne objíme, no pre hlboké prepojenie medzi vami by ste zo začiatku mali voliť skôr také polohy, pri ktorých si budete môcť neustále hľadieť do očí.

Partnerovi tak umožníte pohľad až do vášho zraniteľného vnútra.


Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú bránou do duše. To, spolu so synchronizovaným dýchaním a neskôr aj vedomými dotykmi, dokáže s vašou intimitou skutočné divy.

product

Predohra sa, nielen pre vás, ale i pre vašu polovičku, stane aktom lásky bez nutnosti pohlavného styku. Dychom môžete napríklad aj postupne zvýšiť vzájomné vzrušenie v okamihoch predohry, vy sa nadýchnite, partner vydýchne a zase naopak. Aj táto technika si však vyžaduje súhru, ktorú získate tréningom.

Koniec predohry však neznamená koniec pomalého a vedomého dýchania. To by ste mali využiť aj počas intenzívneho sexuálneho vzrušenia. Takto môžete lepšie precítiť spojenie s partnerom, no zároveň vďaka pomalému a hlbokému dýchaniu stupňovať vzájomnú rozkoš.

Nielen že je takýto odďaľovaný orgazmus oveľa intenzívnejší a dlhší, okrem toho je podľa tantrických princípov pomyselnou bránou k pravému a hlbokému prežívaniu vzájomnej lásky.

autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri