Keď sú ženy v nútenej mužskej roli

Jedna z mnohých alebo kráľovná?

ďalší
článok
Nešetríme svojich chlapov
Článok

Nešetríme svojich chlapov

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Ženy, Muži, Láska, Rovnováha, Dotyk |
publikované: 11.10.2017 | autor: Jana Švarná

Tak ako sa učíme láske celý život, tak sem tam narazíme na svoju tvrdosť, prísnosť a neoblomnosť.

My ženy máme často tendenciu nešetriť chlapov, keď niečo od nich vyžadujeme, v domnienke, že však oni vydržia, veď sú silní a majú byť odolní. Predsa musia chrániť oni nás, vytvárať nám bezpečie a nie naopak. Ich sa koniec koncov aj tak skoro nič nedotkne ako nás, emotívnych žien. Oni sa cez to prenesú a hlavne ich aj tak nezaujímame my ale hlavne ich svet a práca.

Aj muži majú city


Niekedy si v tomto prúde emócií a požiadaviek kladených na našich mužov neuvedomujeme, že aj oni sú ľudia, bytosti a často majú ešte hlbšie neprejavené city a zranenia ako my ženy.

My sa vykríčime, vyhysteričíme, vyplačeme…ale kde svoje bolesti vypúšťajú chlapi?

image

Je nám to jedno, veď aj oni nám ubližujú, nech si teda poradia sami.

Až taký chlad, zatrpknutosť a hrdosť máme v sebe?

 

Inak keď sme pri hystérii, je vraj spôsobená potlačeným a nakopeným napätím v maternici, ktorá nedostáva sexuálne vzruchy.

Častokrát môžeme mať v sebe nazbieranú zakorenenú nenávisť a strach z mužov ešte z dávnej minulosti. Je už ale čas to zastaviť, raz a navždy rozseknúť a vyplaviť zranenia a strach von zo seba. Postupne, sú nato to rôzne spôsoby cez tance, trasenie panvy, vypúšťanie emócií doma alebo v ženských kruhoch. Žene dá najväčšiu silu a podporu iná žena alebo príroda…Patcha mama, Matka Zem.

Priznajme si, ktorá z nás sa skutočne stará o emócie svojho muža, kamarátov, kolegov, či dokonca šéfa? Od toho ale práve my ženy sme. Predovšetkým my poznáme svet emócií, citov, naciťovania, preciťovania, vciťovania, bolo nám to dané do vienka, je to prirodzenosť každej z nás. My to s tými citmi dokážeme najlepšie. Prečo teda vyhráva ešte stále boj, výkon, kontrola, nevedomá manipulácia? Lebo to inak nevieme?


Cesta von z toho je dlhá ale hodnotná.


Jednou z ciest je uvoľňovanie mysle a tela. Až takto môže prísť k precitnutiu vo vnútri. Začnime robiť svoje ženské poslanie, to čo nám je prirodzené: pochopenie, načúvanie, kľud, láskavý a jemný prístup. Šetrime ich, buďme k nim citliví a oni sa vyliečia. Keď rozdávame lásku, liečime sa zároveň aj my samé.

product

Aj tak tu, okrem lásky, na tomto svete v konečnom dôsledku o nič iné nejde.

Nehovorím nič nové, keď napíšem, že muža dokáže otvoriť a uzdraviť jedine žena. Jej srdce je nekonečným zdrojom energie pre neho a svet. Aby to neznelo príliš transcendentne, tak v konečnom dôsledku je to pre chlapa hodnotnejšie ako len výstrih, rúž a červené podpätky. Aj keď určite teraz, nezabúdajme na našu sexuálnu energiu, je to veľký zdroj a je v nej obrovský potenciál. A to už je zas na ďalšie rozprávanie...

A ako začať? Stačí zostať na chvíľu bez reakcií, len pozorovať svojho muža a byť pri ňom, bez očakávaní, pokynov, otázok. Zostať na chvíľu len v tom kľude, je to ten najmenší krok ako sa začať uvoľňovať a začať vnímať a teda aj cítiť.


S láskou Jana Švarná

autor: Jana Švarná

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri