Rozdiely medzi ženou a mužom

Precíťte živosť svojho tela

ďalší
článok
Voda je bohyňou živej sexuality
Článok

Voda je bohyňou živej sexuality

kategórie: Vzťahy, Intimita, Vášeň, Láska, Energia, Rovnováha |
publikované: 03.09.2017 | autor: Lajla

Magická, uctievaná, pokojná zároveň ničivá, ale hlavne tak nevyhnutná pre ľudský život - voda. O tom, aký má význam voda pre človeka nemusíme vôbec pochybovať. Bez vody by sme zahynuli. Voda je proste život.

Voda ako živel má však viacero významov, ktoré predstavuje. Spája sa v jemnejších rovinách vnímania aj so svetom emócií a očisťovania, nielen toho vonkajšieho, ale aj vnútorného.


Je vyjadrením pružnosti, prispôsobenia sa, súcitu, odpúšťania, chápavosti a oddanosti.


Vlastnosti, ktoré nevyhnutne v živote takisto potrebujeme nato, aby sme boli v harmonickom súlade s druhými ľuďmi (aj so sebou) a vedeli si vytvárať láskyplné vzťahy. Vo svojom negatívnom a teda ničivom aspekte, ktorý nás doslova môže „stáť život“, voda predstavuje pesimizmus, strach, lenivosť, či skľúčenosť.

​Voda


...je spojená aj s plodnosťou a zdravou sexualitou, aj preto bola uctievaná ako bohyňa. Stala sa súčasťou mnohých starovekých rituálov plodnosti. Tieto rituály však mali aj svoj duchovný a energetický základ, dnes by sme ich proste nazvali práca s energiou. Z iného hľadiska, podľa poznatkov čínskej medicíny, element vody prináleží obličkám, ktoré energeticky kontrolujú a teda aj priamo zodpovedajú za úroveň sexuálnej sily. A obličky z duchovného hľadiska sú zdravé a silné vtedy, ak má človek v sebe harmóniu a dokáže si zároveň vytvárať aj takéto vzťahy. A čo to vlastne teda znamená, keď sa na to pozrieme z hľadiska naplnenia sexuality?

image

Ak chcete mať naplňujúce a intenzívne sexuálne zážitky, ktoré vás nabijú energiou, potrebujete mať harmonické a vyrovnané vzťahy s ľuďmi a tým pádom aj so sebou.

 

Opýtajte sa samej seba, ako pociťujete úroveň svojich vzťahov v okolí. Sú podľa vás harmonické a šťastné? Častokrát zvykneme viniť tých druhých, že oni sú príčinou nášho vzájomného neharmonického vzťahu a v nás chyba určite nie je. Ale toto nie je cesta. Vo vzťahoch si vždy vytvárame tzv. zrkadlenie, teda ak mi niečo na niekom vadí, nejaká chyba bude aj vo mne. Nájdite aká je to chyba a opravte ju. Možno je to neschopnosť určiť si hranice, možno je to nedostatočná sebaúcta, prílišná kritickosť, neschopnosť komunikovať alebo iné.

Ďalšia dôležitá a podstatná vec pre harmonické vzťahy, je však aj schopnosť odpustenia. Každý z nás robí chyby, dokonalý prototyp človeka neexistuje. Toto býva veľmi ťažké pre niektorých ľudí, lebo nerozumejú, prečo by vlastne mali odpustiť niekomu, kto im ublížil. Odpoveď je, najmä kvôli sebe a svojmu životu a žitiu. Ako sme už spomenuli, k vlastnostiam vody, ktorú kedysi uctievali ako bohyňu života, patrí aj odpustenie a nie náhodne. Tak ako voda pre život, aj táto schopnosť je pre človeka rovnako nevyhnutná, aby sme mohli žiť spokojne, radostne, naplnene a v zdraví.


Do intímnych vzťahov potom samozrejme vstupujú aj ďalšie už spomínané vlastnosti či schopnosti, ktoré súvisia s elementom vody. Napríklad schopnosť dôverovať a oddať sa. Váš sexuálny zážitok nikdy nebude duševne naplnený ani krásny, pokiaľ cítite v sebe strach dôverovať a oddať sa.

Ak máte chápavého partnera, ktorý to pochopí a postupne sa k tomu spolu dopracujete, tak je svojím spôsobom duchovný dar pre vás. Poďakujte. Rovnako však poďakujte aj vtedy, ak vám váš partner odzrkadlí vlastnosť alebo pocit nie veľmi pozitívny, o ktorom ste doposiaľ nevedeli.

Na záver si môžete urobiť očistný rituál s pomocou vody. Pomôže vám odstrániť z vášho vnútra všetko nepotrebné, staré, bolestné alebo blokujúce, tak aby ste v sebe znovu oživili pozitívny aspekt elementu vody v jeho silných a dobrých vlastností, ktoré potrebujeme vo vzťahoch. Teda pružnosť, prispôsobenie sa, súcit, odpúšťanie, chápavosť, oddanosť.

Vhodná je meditácia, kde si predstavíte prúdiacu rieku, ktorá prechádza vašim vnútrom a uvoľňuje všetky bloky a emócie. Pre lepší efekt si môžete pustiť aj audio zvuky. Alebo najideálnejšie - vyberte sa k rieke osobne, ak máte tú možnosť a poproste ju, aby vám jej sila pomohla vyčistiť vaše vnútro a nastoliť znova harmóniu vo vás a aj vo vašich vzťahoch.

Slzy budú znamenať, že ste to urobili do hĺbky a správne.


autor: Lajla

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri