Voda je bohyňou živej sexuality

Ako objaviť živosť tela i duše?

ďalší
článok
Precíťte živosť svojho tela
Článok

Precíťte živosť svojho tela

kategórie: Relax, Energia, Rovnováha |
publikované: 31.08.2017 | autor: Lajla

Vaše telo je živé, pulzuje každým okamihom. Koľkokrát si však túto skutočnosť za deň uvedomíte a naplno precítite? Nadýchnite sa zhlboka a vedome, práve v tomto okamihu, a zhlboka vydýchnite. Cítite tú čistú energiu, ktorá vami práve prešla a rozozvučala váš prúd živosti? Práve ste sa vedome energeticky nabili.

Vaše telo je živé a má svoje zdroje energie, ktoré mu dovoľujú fungovať a cítiť sa dobre. Ale ako sa hovorí, nielen jedlom, či pitím je človek živený. Telo je v podstate energetický systém, ktorý dokáže čerpať energiu rôznymi spôsobmi. Pre človeka, ktorý sa však chce duchovne rozvíjať, pracovať na sebe aj na svojich vzťahoch, je nevyhnutné, aby sa naučil ako energiu čerpať vedome a z čistých zdrojov. Vedieť sa naladiť na svoj prúd živosti nie je náročné, pretože ho máme v sebe každý prirodzene a od narodenia.


Zem je naša matka, nielen symbolicky ale aj doslovne.


Naše fyzické telo je prepojené s energiou Zeme, ktorá ho energeticky zásobuje. Energia stúpa od koreňovej čakry a prechádza celým telom, až po tú najvyššiu, korunnú čakru. (Pozn. ak ste ešte nepočuli nič o čakrách, vygooglite si.)

image

Zakaždým, keď ulietavame príliš do myšlienkového sveta, sa odzemňujeme, teda strácame vedomý kontakt so svojím telom aj so zemskou energiou.

 

Neustále niečo riešime, na niečo myslíme, niečo plánujeme, niektoré veci už robíme automaticky a týždeň ubehne, ani si neuvedomíme ako. Typické sú sklony k nervozite, nespokojnosti ale aj k vnútornej neistote či obavám. Ak to máte občas takto podobne, žijete hlavne v myšlienkovom svete a chýba vám uzemnenie. A to môže spôsobovať, že občas nemáte dostatok energie, nie ste si vedomé svojho prúdu živosti a neviete s ním ani vedome pracovať.


Závislosti súvisia aj s tým, ako veľmi cítite svoj vlastný zdroj energie.


Ľudia, ktorí nevedia, ako sa majú sami vnútorne dobíjať na vedomej úrovni alebo sa proste uzemňovať, využívajú všetky dostupné okolité zdroje, od ktorých sa môžu stať aj závislými. Hľadanie neustálych stimulov, zmyslových pôžitkov, emocionálnych pôžitkov či adrenalínu, napovedá, že nutne potrebujete cítiť svoj zdroj životnej energie. Je aj celkom bežné, že veľa vzťahov napríklad funguje na energetickej závislosti. A tieto vzťahy môžu fungovať aj na „nástrojoch“ ako je napr. citové vydieranie, konflikty, drámy, ponižovanie, proste spôsoby, ktoré prinášajú intenzívne výmeny energií.

Môže sa to diať aj za dverami spální, kedy sa sex stáva len vzrušujúci prostriedok na dobitie energie a nie je prejavom láskavej výmeny energie medzi dvoma milujúcimi sa dušami. Takže, po čase sa takýto vzťah môže stať neúnosným alebo nenaplňujúcim, pretože funguje len na princípe závislosti.

Ako sa teda naučiť cítiť svoj prúd živosti vo svojom tele a vedome sa nabíjať energiou?

Naučte sa počas dňa zastaviť. Skutočne sa zastaviť, aj keď toho máte možno veľa, čo potrebujete postíhať, ale na chvíľu musíte úplne vypnúť a odpojiť sa od myšlienkového sveta. Budú to okamihy (minútka – dve), kedy sa vedome sústredíte na svoj dych, na svoje telo a na zem pod vašimi nohami. Precítite, ako to všetko vo vás zurčí a žije, ako energia stúpa zo zeme a prechádza celým vaším telom s každým nádychom, ako ho vyživuje, omladzuje a vitalizuje.

Takéto krátke, ale pravidelné seansy, môžu mať oveľa väčší efekt, ako keď si len raz za čas zameditujete na dve hodiny. Uzemní vás to, dobije vás to a deň zvládnete oveľa ľahšie a plné energie života.

autor: Lajla

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri