Precíťte živosť svojho tela

Iný, než všetky ostatné...

ďalší
článok
Ako objaviť živosť tela i duše?
Článok

Ako objaviť živosť tela i duše?

kategórie: Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Potešenie, Tantra, Energia, Dotyk |
publikované: 29.08.2017 | autor: Katarína J.

Sexuálna energia je zdrojom životnej sily a živosti tela i ducha v každej žene.

Vedomé prepojenie s vašou sexualitou vám do života prinesie vitalitu, divokosť, objavíte v sebe svoju pravú ženskú podstatu, ktorá je súčasnou dobou a princípmi spoločnosti potlačovaná. Oslobodenie sa od bremena, ktoré na ženy uložila naša spoločnosť vám otvorí dvere k novému JA – silnému, divokému, plnému života a kreativity.

​Vedomá práca s vlastnou sexualitou...


... nemá nič spoločné s dnešným sexom ako takým. Ten je vnímaný ako čisto fyzický akt bez emocionálnej hĺbky a spojenia s partnerom, pričom jeho jediným cieľom je vyvrcholenie. Aj napriek tomu, že dnes už nie sú takmer žiadne sexuálne témy tabu, mnohé ženy vnútorne cítia, že im počas milovania s partnerom niečo chýba. Niekde v hĺbke ich vnútra tušia, že sex môže byť niečím viac, niečím, čo im otvára dvere k duchovnému a emocionálnemu „uzdraveniu“. Niektoré z nás tú pravú pulzujúcu živosť, ktorá je zdrojom nekonečnej kreativity a vášne, pocítili možno na kratučký okamih, iné tieto momenty úplného sexuálneho naplnenia neprecítili ešte nikdy. A to aj napriek aktívnemu sexuálnemu životu a množstvu orgazmov.

Pracovať so svojou sexuálnou energiou môžu ženy spoločne s partnerom. Tento prístup využíva najmä tantra. Pre ňu je vedomé milovanie zdrojom životnej energie, partneri sa počas intímnych okamihov spájajú nielen na fyzickej, ale aj na duševnej a spirituálnej úrovni, pričom túto energiu vytvárajú a pracujú s ňou. Pri tomto type sexu, nie je cieľom čo najrýchlejšie dosiahnuť orgazmus, naopak, cieľom je samotné prežívanie milostného aktu v spojení tiel a duší, ktoré zahŕňa dotýkanie, dlhé pohľady do očí partnera, bozky a hladenie. Veľký význam má aj simultánna kontrola dychu u oboch partnerov, páru tak pomáha prehĺbiť vzájomné prepojenie aj na mentálnej a duševnej úrovni.

image

Ak si s partnerom netrúfate na rôzne tantrické semináre a kurzy, začať vedome budovať energiu môžete aj doma sami.

 

Dôležitá je samotná príprava prostredia, skúste využiť aromatické oleje, či voňavé sviečky, čokoľvek čo vám pomôže uvoľniť telo a zrelaxovať myseľ. Nemyslite na starosti ani na plány na ďalší deň, akceptujte okamih v prítomnosti. Začnite vnímať vlastný dych, v tichu a pokoji pripravte svoju myseľ na intímne okamihy. Dotykmi vnímajte teplo partnerovho tela a rytmus jeho dýchania.


Snažte sa v dychu, v dotykoch a pohyboch vytvoriť súhru.


Pri bežnom sexe je bežné, že svaly na tele sú napnuté, pri tomto type milovania by ste sa mali naopak snažiť ich uvoľniť, nech nahromadená energia môže cez vaše telá slobodne prúdiť.

Nebuďte sklamaní, ak sa vám po prvom pokuse nepodarí dosiahnuť dokonalú harmóniu, alebo ak dôjde k vyvrcholeniu skôr ako ste chceli. Mnohé ženy po dlhé roky v sebe všetky tieto pocity potláčali, či už v dôsledku výchovy, náboženstva alebo rôznych duševných rán. Je preto pochopiteľné, že cesta k nájdeniu živosti v nás vyžaduje nielen odvahu, ale aj cvik a hlavne trpezlivosť.

Často sa stáva, že partner nemá pochopenie pre tento typ sexu, ktorý kladie dôraz na dlhú predohru a emocionálne prepojenie. V takom prípade sa nebojte hľadať v sebe sexuálnu energiu aj sama. Cvičiť so svojim ženským princípom môžete napríklad pri niektorých typoch jogy, tá vám na začiatku pomôže s vedomým dýchaním a presmerovaním pozornosti na prítomný okamih. Výborným spôsobom, ako sa ponoriť hlbšie do svojho vnútra je meditácia, v ktorej si začnete uvedomovať svoje prítomné telo a dušu plnú pocitov, pozitívnych i negatívnych. S týmito pocitmi prichádza aj prebudenie a živosť.

Prirodzeným spôsobom, ako pracovať so svojou sexuálnou energiou je masturbácia, či už partnera máte alebo nie. Pravidelné praktizovanie zdravej masturbácie vám pomôže objavovať zdroj energie a prepojiť sexualitu s vašim vedomím. Taktiež začnete lepšie rozumieť vlastnému telu a jeho potrebám, postupne budete schopné pochopiť všetky negatívne emocionálne bloky, ktoré v sebe máte a pracovať na ich odstránení.


autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri