Iný, než všetky ostatné...

Užívajte si svoju ženskosť!

ďalší
článok
Objavujte nespútaný ženský princíp
Článok

Objavujte nespútaný ženský princíp

kategórie: Nežnosti, Ženy, Osobný rozvoj, Energia, Sebapotešenie, Rovnováha, Dotyk |
publikované: 22.08.2017 | autor: Katarína J.

Predstavte si, že sa cítite vo svojom vlastnom tele príťažlivo, sebavedomo a pri pohľade do zrkadla cítite, ako cez vás prechádza pravá sexuálna energia, ktorá z vás robí jedinečnú bohyňu. Predstavte si, že vaše pravé JA je nespútané, divoké, a že vaša ženská intuícia vás v živote vždy zavedie tým správnym smerom.

Krásna predstava však?


Z predstavy sa môže stať realita, je len na vás, či sa rozhodnete vzoprieť diktátu dnešnej spoločnosti, ktorý vníma ženu bez jej prirodzenej sily alebo začnete v sebe objavovať nespútaný ženský princíp. Prvým krokom je pochopenie, čo to tá ženská sexuálna energia vlastne je a ako nás dokáže neuveriteľným spôsobom ovplyvniť.

image

Žena, ktorá sa vedome spojí so svojou sexualitou a začne z nej čerpať nehynúci zdroj sily, je očarujúca, tvorivá a plná vitality.

 

Ona sama stelesňuje krásu života a túto silu zase priťahuje k sebe ako magnet. Keď začneme precvičovať ono prepojenie s našou sexualitou a našim ženským princípom, keď začneme skutočne preciťovať rastúcu energiu v našom vnútri, vtedy zistíme, že naše telo disponuje väčšou vitalitou a živosťou než predtým. Keď je žena skutočne prepojená so svojim telom a so svojou sexualitou, vie rozpoznať svoje túžby a vie ich odkomunikovať bez pocitu hanby. Toto sebapoznanie a prirodzená sebadôvera sa potom prejavia aj v ostatných aspektoch života a prenášajú sa na celú ženskú bytosť.

Treba si však uvedomiť, že ak začnete prinášať živosť do svojho tela a teda aj do svojho vnútra, vyplavia sa na povrch jednak dobré emócie ako láska, radosť, šťastie či vďaka. Cez vaše vnútro sa však začne drať na povrch aj to bolestivé, čo by ste najradšej do konca života pochovali. Všetky zabudnuté rany života, všetka bolesť začne cez vaše vnútro kričať, objavíte v sebe potlačené pocity hnevu, smútku i žiaľu. Tieto emócie však nemôžete oddeliť od tých dobrých, ako veľmi budú pre vás bolestivé.

Proces „uzdravovania“ a nachádzania svojej pravej ženskej podstaty vyžaduje úplné otvorenie a akceptovanie sa.


Spoločne s emóciami sa vo vás začne prebúdzať „nová“ žena, žena plná divokosti, ktorá už naďalej odmieta skloniť hlavu pred tlakom spoločnosti či potrieb partnera.Možno si teraz myslíte, že na to, aby ste v sebe objavili sexuálnu energiu, ktorá je zdrojom životnej sily a pravej živosti v nás, stačí ak si doprajete s partnerom viac sexu a vyvrcholenia.

Nie je to ale pravda. Budovanie sexuálnej energie je vedomá činnosť, vďaka ktorej sa z čisto fyzického aktu stáva akt milostný, ktorého cieľom je splynutie duší a tiel na viacerých úrovniach. Tento princíp sa objavuje v mnohých spirituálnych učeniach a prístupoch, nám známa je najmä tantra, ktorá vo svojej tradícii ženy uctieva a obdivuje.

Začať pracovať na prebudení divokej ženskej prirodzenosti, nespútaného ženského princípu môžete sama, ale aj s partnerom či dokonca v rámci rôznych kurzov a seminárov.


Je len na vás, ktorú z týchto ciest si zvolíte. Nebojte sa zmeny, vďaka novému vnímaniu vašej sexuality objavíte v sebe živosť, divokosť, ktorá vás transformuje na jedinečnú bohyňu.


autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri