Radosť, vzrušenie, potešenie a sloboda

Telo ako dôkaz

ďalší
článok
Živosť tela
Článok

Živosť tela

kategórie: Nežnosti, Ženy, Osobný rozvoj, Láska, Energia |
publikované: 25.07.2017 | autor: Katarína J.

Dnešná doba udáva jasný trend - trend úspešných a tvrdých žien, ktorých cieľom má byť len kariéra a pracovné úspechy. Dôsledkom toho ženy strácajú kontakt so svojím ženským princípom a zároveň zabúdajú na svoje vnútro, ktorého potreby sú čoraz viac potláčané a nenaplnené.

Prestávame sa venovať sebe samej, do popredia nášho záujmu sa dostáva zovňajšok, nielen náš, ale i druhých ľudí a snaha, čo najviac sa priblížiť aktuálnemu ideálu krásy, ktorý nastavila dnešná spoločnosť. Fitnes centrá sa od rána denne zapĺňajú dievčatami i ženami túžiacimi po dokonalej postave, za ktorú sa nebudú musieť v bikinách hanbiť. Nevyhnutnosťou je tiež návšteva kozmetičky, solária či kaderníctva, to všetko so zámerom vyzerať pred ostatnými neodolateľne. Neustále sa chceme na niekoho podobať.


Robíme všetko preto, aby sme NEBOLI samé sebou. Naše telo začíname vnímať iba ako fyzickú schránku, ktorá „musí nejako vyzerať“.​A čo na to naša duša?


Tú spoločne so životnou silou stále viac a viac potláčame, nedovolíme jej, aby sa prejavila. Postupne v sebe energiu, z ktorej táto sila pramení, udusíme. Podvedome trpíme, no dôvod si nevieme, žiaľ, vo väčšine uvedomiť. Nášmu vnútru a duši začne chýbať živosť, ktorá so sebou prináša radosť, vášeň, poznanie a nevyčerpateľnú silu.

image

Mnohé z nás majú po mesiacoch či rokoch odcudzenia od seba samej strach úprimne sa pozrieť do svojho vnútra.

 

Chýba nám odvaha pripustiť si fakt, že sme sa na míle vzdialili tomu skutočnému JA, ktoré miluje a uctieva svoje telo presne také, aké je, bez podmienok a bez nárokov. Niekde hlboko v našom vnútri však stále drieme onen zdroj živosti a radosti a je len na nás, či dovolíme, aby mohol v nás a cez nás zažiariť.

Práve vyrovnaný vzťah k svojmu telu a vzhľadu je pravým kľúčom k zdravej sebaláske a harmónii. Prvým a nevyhnutným krokom k poznávaniu svojej vnútornej podstaty je uvedomenie si, že sme sa sebe samej odcudzili, a že chceme nájsť cestu naspäť do svojho vnútra.

​Čo pre to môžete urobiť?


Telesné prežívanie a vedomý pohyb je obrovským zdrojom energie a živosti, ktorá prináša radosť, kreativitu, vášeň a nadšenie pre všetky aspekty života, ako aj vedomé spojenie so svojim vnútrom. Najprirodzenejšou cestou, ako v sebe prebudiť tento plameň energie je milovanie, či už s partnerom alebo bez neho.

Vedomé dotyky, bozky a napokon aj pohlavný styk vám prinesie nielen silný orgazmus a emocionálne prepojenie s druhou osobou. Zároveň je to skvelý a hlavne prirodzený spôsob, ako spoznávať seba samú, svoju dušu prepojenú s telom v tých najčistejších okamihoch.

Vyjadriť svoje JA môžete aj inými spôsobmi, napríklad špeciálnymi masážami, tantrickou jogou alebo vedomým tancom. Dnes už aj na Slovensku nájdete množstvo skupinových kurzov, kde ženy práve cez tanečné pohyby či tantrické masáže prebúdzajú vo svojich telách živosť a nefalšovanú radosť zo života.

Ak sa hanbíte, skúste na začiatok napríklad tancovať osamote v súkromí a pohodlí svojho bytu. Nie je na tom nič zložité. Počúvajte rytmus svojho tela a poddajte sa vlnám energie, ktoré začnú postupne prechádzať vašim telom. Takáto vedomá meditácia v pohybe vám pomôže otvoriť vaše vedomie smerom do vášho vnútra.

Nezabúdajte, vrátiť sa k svojmu ženskému vedomiu a obnoviť živosť v tele chce trpezlivosť a cvik. V hlave nám denne víria tisíce myšlienok, vypnúť tieto automatické pochody si vyžaduje jednoducho čas.Čo však môžete urobiť každý jeden deň bez ohľadu na to, či obľubujete tanec, jogu alebo tantru?

Skôr než ráno vstanete z postele, položte si ruku na srdce a usmejte sa.

Dovoľte nech úsmev a životodarná energia prejde každým svalom a orgánom tela od vlasov až po prsty na nohách. Až kým nepocítite bezpodmienečnú lásku k sebe samej, k svojmu jedinečnému JA.


autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri