ďalší
článok
Pozitívne vplyvy sexu na naše telo i dušu
Článok

Pozitívne vplyvy sexu na naše telo i dušu

kategórie: Zdravie, Sex a sexualita, Potešenie, Láska, Energia, Sebapotešenie, Rovnováha |
publikované: 07.10.2015 | autor: Monika

Či tomu veríte, či nie, sex má na naše telo i myseľ veľa pozitívnych vplyvov. Môže byť liečivom na mnoho problémov, aj na také, o ktorých by ste to ani nepovedali.

Sex a dobrý duševný stav


Harmonický sexuálny život pozitívne vplýva na naše sebavedomie a tým napravuje aj naše osobnostné vyžarovanie a krásu. No a ak žiarime a veci sa vďaka tomu daria, i naše zmýšľanie sa mení na pozitívnejšie. Po dobrom sexe sme oveľa šťastnejšie, menej vystresované a viac uvoľnené.

Sex, dobrá kondička a spálené kalórie


Dobrý sex má vplyv i na naše telo. Kvalitný, búrlivý a vášnivý sex sa dá kľudne porovnať i s dobrým tréningom. Nerátajte však s veľa spálenými kalóriami pri nudnej misionárskej polohe, treba to v posteli poriadne roztočiť. Nebojte sa odvážnych polôh, sexuálnych pomôcok, experimentov a veľa pohybu. Ocení to vaše telo, kondička, i váš partner.

Vplyv sexu na bolesť


Svetové výskumy vravia, že pravidelný sex má vplyv i na našu imunitu. Pokiaľ ste chuť na sex nemali, ale vaša polovička áno a vy ste použili ako výhovorku bolesť hlavy, nemuselo vám to prejsť. Je totiž známe, že sex je i skvelým liekom na bolesť. Zabudnite preto na ružové tabletky a poriadne si radšej zašpásujte. Toto tvrdenie potvrdili i učitelia z vysokých škôl, ktorí viedli výskumy na vplyv sexu na bolesť u žien. Vedci zistili, že pri kvalitnom orgazme rastie u žien prah bolesti o 70%.

Dobrý spánok a dobrá pamäť


Orgazmus má vplyv i na váš spánok. Rýchle prúdenie krvi vo vašom tele má ukľudňujúce účinky, čo vedie i k dobrému spánku. Akokoľvek neskutočne to znie, vedci zistili, že sex udržiava i dobrú funkciu vašej pamäte.

image

Sex, zdravá pleť a bezproblémová menštruácia


Sex má dokonca vplyv i na našu pleť. Pri kvalitnom orgazme sa naše telo poriadne prekrví, čo krásne hydratuje našu pleť a tá je potom napnutejšia a menej vráskavá. Máte problémy s menštruáciou? Pravidelný sex napraví i tie.

 

autor: Monika

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri