ďalší
článok
Zhasnúť, prosííím!
Článok

Zhasnúť, prosííím!

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Dotyk |
publikované: 07.10.2015 | autor: Leona

Zhasnúť prosííím!!!

Pripomína ti to niečo? Moja najväčšia nočná mora. Túto vetu som mala v hlave pri každom sexe. Vždy. Naše mladé sexuálne zážitky. Aké boli? Dajú sa vôbec nazvať sexom, alebo milovaním? Lebo, tie moje asi nie. S odstupom času ma chytajú nekonečné záchvaty smiechu, keď si na „to“ spomeniem. Bolo to často trápne a smiešne. Ale, na ospravedlnenie musím povedať, že do 30-tky iba málo z nás pozná, čo je to skutočný sex. To obdobie proste nepreskočíš. No, čo už. Na dobré veci si treba počkať. A na kvalitný sex treba s istotou dozrieť. Určite o tom vie každá z nás svoje.


Keď sa tak zamyslím: Čo som vlastne kedysi považovala za sex? Robilo mi to vôbec radosť? Čo som z toho mala? Och, sladká nevedomosť. Človek si často mýli pojmy s dojmami.


image

Donedávna som si myslela, že je to chlapom, ale teraz už viem, že je to mnou, samou, aj keď pozor! Partner zohráva pri tejto výmene energie dôležitú rolu, ale to už je iná téma.

A povedzme si úprimne. Pevná mladá riťka, to je to, na čom spočinie pohľad nejedného chlapa. Áno, pohľad. Ale, čo s ňou v posteli, ak je väčšinou také poleno, ako som bola ja v tom veku? Hmm... Česť výnimkám.

 

Pre toto by som už svoj vek nemenila:

  1. Zabudla som konečne na: „Zhasnúť, prosím“ a prestala som mať potrebu, byť pri sexe „neviditeľná“. A zistila som, že chlap vidí úplne niečo iné, ako my, ženy. Čuduj sa svete, to mi ale trvalo. Nesledujem sa, nestresujem, užívam si to.
  2. Zahodila som zábrany a prijala som samú seba, takú aká som. Mám sa rada so všetkými dokonalými nedokonalosťami, lebo to som JA. Jedinečná a žiadna iná, výnimočná a svoja.
  3. Začala som viac myslieť na seba. Viem partnera navigovať a povedať, po čom túžim, čo sa mi páči. Kedysi by som sa už len za podobnú myšlienku prepadla pod zem a dala si facku. Prestala som sa hanbiť, nemám problém vypýtať si, čo chcem a naviesť partnera, tam, kam chcem.
  4. Začala som viac dôverovať partnerovi a som otvorená jeho nápadom. Nebránim sa jeho fantázii, ak sa mi to samozrejme, páči. Rada skúšam nové veci, som za dobrodružstvo. Sexuálne pomôcky, ktoré ešte viac zvýšia môj aj jeho apetít a samozrejme, aj náš pôžitok zo sexu, už nie sú tabu. Niektoré veci donedávna vyvolávali vo mne pohoršenie. A dnes? Potešenie.
  5. Zapáčili sa mi experimenty, ktoré som a priori odmietala, lebo som sa obávala, že vyznejú trápne. Pritom, trápne bolo to, že som bola konzerva (rozumej konzervatívna). Vtedy som ešte nechápala, čo tou „konzervou“ chcel vlastne povedať a urazila som sa. Haha.
  6. Dokážem prevziať iniciatívu. Som spontánna a aktívna. Rada sa v posteli smejem a sledujem, ako si sex vychutnáva partner.
  7. Neplánujem si pri sexe zajtrajší deň, ani domáce úlohy. Som prítomná celým svojim telom, aj mysľou. Dokážem si ho vychutnať, ako nikdy predtým.


Tak už chápem mužov, ktorým imponujú ženy, ktoré vedia, čo chcú. A vôbec sa im nečudujem. Pretože, skutočný sex možno zažiť iba so skutočnou ženou a na tú treba dozrieť.


autor: Leona

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri