Orgazmická joga

Znovuzrodenie vašej intimity

ďalší
článok
4 pravdy o sexe vo vzťahu
Článok

4 pravdy o sexe vo vzťahu

kategórie: Vzťahy, Intimita, Sex a sexualita, Pre páry, Skúsená?, Potešenie, Sebapotešenie |
publikované: 07.11.2015 | autor: Intimi

Preskúmať si titulné stránky bežných časopisov počas nákupu v potravinách zvyčajne postačí na to, aby sa vo vás zapálila iskierka túžby na zmeranie si vášho vzťahu s tou realitou, ktorú si predstavujeme.

Rovnako, ako láska, milostný pomer, či manželstvo,

náš svet je plný milných predstáv o tom, čo je skutočné, zdravé a udržateľné pri dlhom sexuálnom vzťahu. Nie je pravdou, že by sme sa mali cítiť šialene zamilovaní do svojej polovičky až na veky vekov alebo si nemôžeme myslieť, že nie je normálne, aby sme cítili pochybnosti ohľadom toho, či sme so správnym partnerom. A tak to ide aj v ľúbostnom živote... veríme, že v prípade, ak nemáme perfektný sex 3-krát do týždňa, niečo nie je v poriadku v tom našom vzťahu.


Takže, tu máme niekoľko právd o sexe – pravdu o ktorej sa zvyčajne nedočítate v časopisoch alebo ju neuvidíte bežne v médiach.


Pokiaľ sa naučíme o typických a bežných veciach vo vzťahoch, namiesto porovnávania sa s vyfantazírovaným ideálom, staneme sa menej podozrievavými a nebudeme si myslieť, že niečo nie je v poriadku. Potom sa môžeme zhlboka nadýchnuť a sústrediť sa na to, čo v našom vzťahu funguje, namiesto skúmania toho, čo v ňom nefunguje.

Tu je zopár rád ohľadom sexu...


Ako často?


1. Zdravý sexuálny život je práve to, čo je vhodné pre vás oboch.

Pre niektoré páry, to môže znamenať mať sex 3-krát za týždeň a pre iné raz za mesiac. Každý sme iní a každá dvojica vo svete má svoje unikátne potreby, ktoré nemá žiadna iná dvojica.

2. Zvyčajne jeden partner vo vzťahu má vyšší sexuálny apetít, ako druhý partner.

Často sa stáva, že jeden partner je sexuálne aktívnejší, ako druhý. Zvykneme sa domnievať, že práve muži sú tí sexuálne aktívnejší, ale nie je to vždy pravda. Taktiež sa sexuálny apetít môže meniť v závislosti od vzťahu. Inými slovami, v prípade, ak ste v minulom vzťahu boli práve vy ten “prenasledovateľ", ale v súčasnom ste ten, ktorý si drží dištanc, vtedy ste boli veľmi sexuálne aktívny a v súčasnom vzťahu ste už menej sexuálne aktívny. V každom prípade je výzva pre vás ako dvojicu, nájsť kreatívny spôsob, ako napredovať a približovať sa navzájom jeden k druhému a popritom netreba zabúdať byť sám sebou.

image

Skutočne zdravý sexuálny vzťah je ten, v ktorom sa obaja cítia natoľko v bezpečí, že sa neboja vyjadriť a preskúmať ich sexualitu spoločne.

 

3. Sex nie je len o tom, čo sa deje v spálni.

V spoločnosti, ktorá sa rada člení a prerozdeľuje, väčšina verí, že sex je len to, čo sa deje medzi partnermi v posteli. Práve túto mienku nám vyvracajú sladké bozky v kuchyni, nežné flirtovanie, maznanie a rôzne iné formy sexuálnej náklonnosti, ktoré nám zapĺňajú čas medzi tým, čo zvyčajne považujeme za "skutočný sex".

product

Takže v prípade, ak vás titulky časopisov dostávajú do úzkych s nadpismi ako: "Máte dostatok sexu?", už cez obálku môžete ohodnotiť váš sexuálny život z lepšie zvládnutej perspektívy tým, že tam zahrniete všetky sexuálne interakcie a pravdepodobne odpoviete áno.

4. Sex nie je len o výsledku.

V našej cieľovo-orientovanej a výsledkovo-dosahujúcej spoločnosti máme tendenciu veriť, že sex sa nepočíta dovtedy, kým si neprejdete celým procesom a obaja neskončíte orgazmom. Aký len obmedzený pohľad na vec! Sex je taktiež bozkávanie sa, dotýkanie sa, maznanie sa, či túlenie! A okrem tohto všetkého, skutočne zdravý sexuálny vzťah je ten, v ktorom sa obaja cítia natoľko v bezpečí, že sa neboja vyjadriť a preskúmať ich sexualitu spoločne. Práve to emocionálne bezpečie bude vždy predchádzať skutočnému sexuálnemu spojeniu. Ležiac nahí v náruči a jednoducho držiac sa jeden druhého môže byť tou jednou z najcitilivejších a najkrajších chvíľ, ktoré strávite spolu.

Pointou však je, že väčšina dlhotrvajúcich vzťahov si bude musieť prejsť hádkou ohľadne vecí, týkajúcich sa sexu v určitom okamihu vzťahu. Preto to treba brať na vedomie a namiesto toho, aby sme sa porovnávali s ostatnými v predstave, aký bezchybný sexuálny život majú, zahoďte zábrany a začnite otvorene o tom hovoriť s akceptáciou. Pretože ako vždy, čím viac akceptujete to, čo ste a to, ako pasujete a akceptujete jeden druhého, tým viac radosti a naplnenia nájdete vo všetkých aspektoch vášho vzťahu.


autor: Intimi
zdroj: www.mindbodygreen.com

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri