Plač po orgazme

Skutočné vzťahy

ďalší
článok
Masturbácia – čo je zdravé a čo nie je
Článok

Masturbácia – čo je zdravé a čo nie je

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Skúsená?, Sebapotešenie |
publikované: 07.10.2015 | autor: Intimi

Masturbácia môže byť veľmi zdravým spôsobom ako vyjadriť vašu sexualitu. Je preukázané, že je prosperujúca pre vaše zdravie, prináša taktiež aj psychologické výhody a aj iné druhy potešenia. Niektorí sa obávajú, či je v poriadku, keď masturbujú a pravidlom ostáva, že je to v poriadku, pokiaľ môžete stále fungovať normálne vo svete, v škole, vo vašej práci, s rodinou a priateľmi, nie je nič zlé aj v prípade, ak masturbujete nadmieru.

Sexuálne problémy zahŕňajú masturbáciu vtedy, keď namiesto starania sa o dennodenné záležitosti, ktoré potrebujú staroslivosť, masturbujete až do nepríčetnosti, ste posadnutí a viete, že to môžete urobiť znovu alebo to robíte dovtedy, kým vám to fyzicky nepoškodí vaše genitálie od neustáleho masturbovania. Spoločným znakom je frekvencia masturbácie. Normálne – niekoľkokrát za deň, týždeň, či mesiac, až k nemasturbovaniu vôbec. Frekvencia masturbácie nie je problémom, pokiaľ nie je spojená s posadnutou a nutkavou poruchou, keď rovnakú aktivitu musíte opakovať znova a znova ako bolo opísané vyššie.

Je to v poriadku vo vzťahu?


Nie je nič zlé na masturbácii vo vzťahu. Hlavným zdrojom konfliktu je, keď masturbácia začne uberať z intimity vo vzťahu. Drvivá väčšina párov naďalej pokračuje v masturbovaní, možno nie tak často ako to robili predtým keď boli single, ale stále to robia. Masturbácia a partnerský sex, oboje patrí k sexuálnemu uvoľneniu, ale zapĺňajú rôzne potreby. Masturbácia je o rozhovore so samým sebou a sex je o rozhovore s niekým iným. Okrem toho, používanie sexuálnych pomôcok, vibrátorov a podobne, je niečo, čo môže zvýšiť aj zlepšiť masturbáciu.

image

vychutnajte si lepší sex, dlhšie orgazmy, zvýšený sexuálny apetít, energiu do života

 

Výhody pre ženy

Zvyšuje sexuálnu výdrž: Verte alebo nie, masturbácia pomáha zvýšiť sexuálny apetít, pretože zadováži prietok krvi do pohlavných orgánov a robí vagínu zdravšou. Úzkosť a stres znižuje sexuálny apetít, masturbovanie pomáha uvolniť sa a zrelaxovať, telo určite zatúži dostať viac ako menej.

Lepší sex: Ženy často hľadajú komplikovanejšie cesty k orgazmu a masturbovanie im dáva možnosť naučiť sa ako sa uspokojiť a prekomunikovať to s partnerom, aby obohatili svoj sexuálny život. Často ženy hovoria, že masturbácia spôsobuje dlhší, intenzívnejší orgazmus, než aký môžu zažiť počas milovania.

Uvoľnenie pri menštruácii: Mnoho žien potvrdzuje, že masturbovanie pomáha zmierniť menštruačné kŕče.Výhody pre mužov

Kontrola ejakuácie: Možno vás bude zaujímať, že pre naučenie sa kontroly ejakuácie, sexuálny terapeuti zvyčajne odporúčaju – uhádli ste – masturbáciu. Muži môžu masturbovaním praktizovať ich kontrolu a zistiť, aké to je dosiahnuť bodu, od ktorého niet návratu, keď je ejakuácia neodvratná. Tak keď sa snažíte priučiť kontrole, praktizujte to počas masturbácie. Dosiahnutie bodu, od ktorého niet návratu, stimulujte to a tak sa tomu vyhnete, potom sa priblížite a dosiahnete to. To by vám malo pomôcť naučiť sa kontrolovať to.Benefity pre oboch

product

  • Stresové uvoľnenie a zdravie

Masturbácia dá obom fyzické aj psychické výhody, zníži krvný tlak a uvoľňuje endorfíny v tele. Taktiež znižuje hladinu kortizolu, posilňuje váš imunitný systém, pôsobí na kvalitnejší spánok, uľavuje od bolesti, znižuje bolesti hlavy, depresie a riziko srdcových ochorení, mŕtvice, rakoviny prsníka a prostaty.

  • Bohatšia a kreatívnejšia predstavivosť

Pomôže Vám preskúmať stránky vašej sexuality, ktoré môžu byť tabu alebo ktoré môžu byť trápne pre vás alebo vášho partnera.

  • Voľnosť

Neexistuje riziko žiadnej choroby, otehotnenia alebo emocionálnej traumy z masturbácie.

  • Lepší sex

Masturbácia vám umožní mať menšie zábrany, ktoré by ste mali, keby ste boli s partnerom, budete viac kreatívni a spoznáte lepšie vaše telo a lepšie pochopíte po čom túžite.


Mýty o masturbácii - bola nespravodlivo obvinená z takých ľudských chorôb ako sú: Slepota, duševná zaostalosť, šialenstvo, fyzická schátralosť, sexuálna perverznosť, zníženie sexuálnej výkonnosti, neurotické poruchyautor: Intimi
zdroj: www.holisticwisdom.com

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri