Ako sa dotýkať svojej JONI

Sila dotyku v intímnom vzťahu

ďalší
článok
Na dotyky lásky zabúdame
Článok

Na dotyky lásky zabúdame

kategórie: Nežnosti, Ženy, Muži, Láska, Dotyk |
publikované: 02.11.2016 | autor: Andrea

Dotýkať sa je prirodzenou súčasťou našich životov. Je to spôsob, akým spoznávame svet už od narodenia a nástroj ako využiť jeden z piatich zmyslov. Vieme, ako náš partner vyzerá, ako vonia, počujeme jeho slová a vieme ako chutia jeho pery. Pozrime sa však na to, aké významné sú v partnerskom vzťahu dotyky.


Tentokrát však nie tie, ktoré zákonite súvisia so sexom, ba dokonca k nemu ani nemusia smerovať. Myslíte si, že túto fázu ste už prekonali, že tieto dotyky už vo vašom vzťahu nemajú žiadnu významnú úlohu? Omyl.
image

Dotyk je spôsob, ako vyjadriť celú škálu pocitov od úzkosti, zlosti či dokonca agresie, až po súcit, súdržnosť, priateľstvo… a lásku.

 

Ktoré sú to teda tie dotyky lásky?


Spomínate si, keď vás partner bez okolkov chytil za ruku a vaše prsty sa preplietli navzájom tak, akoby tie medzery medzi nimi boli vytvorené priamo za tým účelom? Všetci jednoducho vedeli, že k sebe patríte. To, ako vám palcom hladkal váš palec bolo vaše malé tajomstvo. Nie, držanie sa za ruku nie je detinské… v hociktorej fáze vzťahu a v akomkoľvek veku je stále IN.

A teraz trošku úprimnosti...kedy ste sa naposledy pobozkali s partnerom mimo spálňovej predohry? Pretože odchádzal alebo naopak prichádzal, pretože ráno vstal z postele či prišiel domov z práce. Jednoducho len tak. Vyskúšajte si ukradnúť zopár sekúnd zo všedného dňa na bozky bez príčiny a dajte tak najavo svojej polovičke, že ju máte radi i keď zrovna nemyslíte na to, ako si užiť horúce chvíľky.

Samostatnou kapitolou je bozk na čelo. Je to jeden z mála spôsobov, ako dať najavo to, že nad partnerom držíte ochranné krídla. Bez slov. Stačí jednoducho vziať jeho tvár do dlaní a mierne skloniť jeho hlavu vpred a otlačiť svoje pery na jeho čelo. Aké jednoduché, však?

To, aké príjemné emócie v ňom vyvoláte si všimnete, keď privrie oči a pokojne sa usmeje.

Umocniť význam tohto dotyku a chvíle môžete jednoducho tak, že svoju polovičku obíjmete. Na toto už naozaj návod netreba. No i napriek tomu objatia tak často absentujú v škále dotykov, ktorými sa vo vzťahoch obdarúvame. Je na čase to zmeniť a dovoliť partnerovi položiť si hlavu na naše plece, aby aspoň na chvíľu oťaželo pod ťarchou jeho problémov. Aby vedel, že na ich riešenie nie je sám…

product

A teraz niečo pre pamätníkov.

Kedy ste naposledy pohladili osobu, ktorú milujete po tvári? Presne tak, ako keď mama pohladí líce svojho dieťaťa, keď mu chce z neho zotrieť slzy nespravodlivosti. Nežne, s pohľadom plným pochopenia. S láskou. Nič navyše totiž pridať netreba.

Nuž a napokon, aby sme neostali iba pri melanchólii, poďme sa trochu zahrať. Vyskúšajte si trošku obohatiť spoločné večery strávené pozeraním televízie. Ako? No predsa dotykmi! A opäť raz nie tými, ktoré vo vás vyvolávajú vzrušenie. Alebo aspoň nebuďte prvoplánoví…

Stará dobrá vankúšová vojna alebo vzájomné šteklenie sa sú tie pravé tipy na to, ako si navodiť úsmev na tvári dobrú náladu, ktorá odbúra všetok nahromadený stres a aspoň na chvíľu pošle každodenné starosti rovno do zabudnutia.


Tak čo, inšpirovali sme vás?

Práve toto sú totiž gestá, ktoré vás nič nestoja a predsa majú tak veľkú moc - dokazujú lásku. Nanajvýš vás oberú o trochu času, ale veď práve čas je to najvzácnejšie, čo môžete milovanej osobe dať. Pretože jej dávate kúsok zo svojho života.

autor: Andrea

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri