Na dotyky lásky zabúdame

Whoop.de.doo - Venušine guličky

ďalší
článok
Sila dotyku v intímnom vzťahu
Článok

Sila dotyku v intímnom vzťahu

kategórie: Nežnosti, Ženy, Muži, Láska, Energia, Dotyk |
publikované: 01.11.2016 | autor: Katarína J.

Mnoho z nás dotyk chápe ako bežnú súčasť každého intímneho vzťahu, ktorá je ľuďom, zvlášť nám ženám, prirodzená a nevyžaduje si špeciálnu pozornosť. Mali by ste však vedieť, že vedomé dotyky medzi partnermi predstavujú spôsob, ako v sebe objaviť (možno aj vám) skryté túžby, či prebudiť v sebe zdravú sexuálnu energiu.

Dokážu dokonca obnoviť stratenú intimitu a vrátiť romantiku do dlhoročných vzťahov.


Dotyk je predsa jeden z najprirodzenejších vecí.


Tehotné ženy s láskou hladkajú svoje rastúce bruško, rovnako matky cielenými dotykmi prinášajú deťom pocit istoty, bezpečia a navodzujú nimi atmosféru lásky a relaxu. Ako dospelé bytosti sme však dotyky prestali v skutočnosti vnímať. Naopak, mechanicky sme sa ich naučili používať pri vyjadrovaní našich pocitov.

image

Energia vedomých dotykov je pritom nesmierne veľká a mocná, či už ide o ich prijímanie alebo dávanie.

 

Dotyky majú v sebe obrovskú silu, dokážu vášho partnera i vás na jednej strane upokojiť, zrelaxovať, vytvoriť pocit bezpečia. Na tej druhej vedia prebudiť neskutočnú vášeň, vzrušenie, zdravú sexuálnu túžbu po prepojení sa s partnerom. Dotykmi zároveň s partnerom vytvárate medzi vami intimitu, ktorá je pre harmonický vzťah kľúčová.

Práve jej nedostatok často vedie ku krachu partnerstva. To, ako vašu energiu dotykov použijete, závisí iba od vás dvoch. Musíte si však uvedomiť, že len samotné bozkávanie bez dotykov, pre plnohodnotné naplnenie a prežitie aktu spojenia dvoch tiel a duší nestačí.

Učenie sa cieleným dotykom s partnerom neuponáhľajte. Áno, žijeme v dobe, ktorá nám prikazuje byť vždy rýchle, no pre budovanie intimity budete potrebovať čas. Dotýkať sa partnera môžete jednak rukou, končekmi prstov, no nezabúdajte ani na ústa či líca, alebo chodidlá. Najskôr si s partnerom pripravte podmienky, ktoré budú ladiť s tým, ako chcete najbližšie spoločné okamihy prežiť. Zapnite si relaxačnú hudbu, použite sviečky, výber je len na vás.

Podstatné je uvedomiť si, že nejde iba o bežnú masáž či predohru pred stykom. Dotýkať sa môžete v jednom momente navzájom, okamihy milovania a vyvrcholenia v spoločnom objatí patria k tým najkrajším, aké môžete v intímnom vzťahu zažiť. Nebojte sa však s partnerom v rámci dotýkania striedať. Dôležité je vnímať pri tom toho druhého a reakcie jeho tela. Vyskúšajte rôzne typy dotykov a ich intenzitu, začať môžete s jemnými a upokojujúcimi pohladeniami, neskôr môžete prejsť k dynamickejšej forme.


Inšpiráciu nájdete aj v tantrických masážach, ktoré sú založené práve na vedomom dotyku a jeho sile uvoľniť telo a myseľ. Na to, aby ste sa vedome začali s partnerom dotýkať, nepotrebujete ovládať žiadnu konkrétnu techniku ani špeciálne triky.

Počúvajte jedine svoju vlastnú intuíciu a vnímajte reakcie vášho partnera a jeho túžby. To je v intímnom vzťahu to najdôležitejšie.


autor: Katarína J.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri