Nežnosti sú nenahraditeľné

Masáž pŕs

ďalší
článok
Ste hladní po dotykoch?
Článok

Ste hladní po dotykoch?

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Láska, Dotyk |
publikované: 22.12.2015 | autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf

Piatková zoznamka dotykom ma opäť presvedčila o tom, ako sú dnes ľudia hladní po dotykoch, po nehe, po kontakte v reálnom čase a na reálnom mieste. Úskalia tejto nenasýtenosti vidím v tom, že si horšie dokážu ustrážiť svoje hranice, dovolia veľa inak neprijateľných dotykov, provokácií a zámerné prekračovanie hraníc. Nechajú sa jednoducho využiť až zneužiť. Je šťastie, keď si nové spôsoby dotykov a kontakty so sebou a s ostatnými môžu ľudia dopriať v bezpečnom rámci, ako napr. na Seminári Zoznamka dotykom.


Vnímam to aj ako bezpečnú cestu k otvoreniu sa sami sebe, druhým ľuďom, proste láske...image

Vo vnútri túžime po láske. Túžime po nežných dotykoch. Chceme, aby sa aj nášho srdca niekto dotýkal.

 

Vedie ma to k otázkam:

Koľko ľudí je ochotných naozaj prijať milostného partnera hlboko do svojho srdca?

Koľko ich je ochotných sa mu často pozerať úprimne do očí, úplne sa mu otvoriť a odovzdať sa mu natoľko, že s ním splynie v čistej žiare bezpodmienečnej lásky?

Možno tí, ktorí to nedokážu, boli v detstve nejako zneužití, či už doslova v podobe sexuálneho zneužívania, alebo v menej doslovnej podobe, ale rovnako závažnej podobe, formou emocionálneho zneužívania. Naučili sa, že sa musia chrániť, že do svojho vnútra nikoho nesmú pustiť. Vypestovali si tvrdú šupku a svoje srdce si neustále strážia. Napriek tomu vo vnútri túžia po láske. Túžia po nežných dotykoch. Chcú, aby sa aj ich srdca niekto dotýkal, buď muž, alebo žena. A s každým bezpečne vedeným a dávaným dotykom sa ich tvrdá šupka môže rozomlieť a konečne roztopiť.


Je pre mňa krásne a hlboko dojemné sledovať silné procesy, ktorými prechádzajú moji klienti a klientky na mojich akciách alebo v individuálnej práci. Veľmi ma napĺňa obdiv k ich odvahe a k dôvere, s ktorou sa na mňa obracajú a vďaka ktorej ich môžem v ich procese sprevádzať a podporovať na ich ceste k osobnej autenticite, naozajstnostii a vnútornej radosti z bytia a prijatia seba takých, akí sú...

S láskou Yamuna


autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf
zdroj: www.psychoterapeutka.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri