Krst vibrátoru z rady Whoop.de.doo

Ako veľmi je dôležitá NEŽNOSŤ

ďalší
článok
Nový prístup k sexu - pomalý sex
Článok

Nový prístup k sexu - pomalý sex

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Vaginálne mapovanie, Láska, Tantra, Dotyk |
publikované: 09.12.2015 | autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf

Pokiaľ chcete naplno prežívať svoj intímny život, je nutné mať iný prístup. Rýchly, vášnivý sex totiž znecitlivuje telo, najmä potom penis a pošvu. Je mechanický, prebieha na úrovni vonkajšieho tela a závisí na vzrušení. Čím väčšie vzrušenie prežívame, tým viac strácame vnútornú citlivosť.

To je dôvodom často aj široko rozšíreného problému s impotenciou. Impotencia predstavuje stratu citlivosti a sebauvedomenie, pretože nadmernou stimuláciou sa muž pomaly umŕtvuje sám v sebe a potom aj voči druhým, takže nakoniec nie je schopný reagovať ani na silne stimulujúce vnemy.S uvoľnením je všetko široko otvorené


Veľmi často môže byť strach z necítenia (u muža alebo u ženy) impulzom k vyhľadávaniu vzrušenia, vnemov. Aspoň s istotou zistíte, že v konkrétnej situácii niečo cítite. Začnite experimentovať a získavať skúsenosti na vlastnej koži. Potrebujete sa zcitlivieť, uvoľniť a otvoriť, aby ste boli schopní viac sa vcítiť do seba. A potrebujete objaviť hodnotu jemného.

Musí dôjsť k posunu v mysli aj v tele a síce od sexuálnej túžby, ktorá je zameraná smerom nahor a von, do periférnych oblastí, k pravému opaku - úplnému prevráteniu sa, ponorenie sa dovnútra a do hĺbky, do vlastného tela. K nájdeniu pokoja v sebe. Čím ste bdelejší, uvoľnenejší a prítomnejší (pričom skutočné uvoľnenie sa rovná sebauvedomeniu), tým citlivejšími sa stanete. Vnímanie vytvára prítomnosť, idú teda spolu ruka v ruke.

image

Mali by sme sa obrátiť sami k sebe a pozrieť sa na extatickú citlivosť našej vnútornej bunkovej životnej sily a precítiť ju. K tomu sa musíme upokojiť, aby sme mohli preniesť pozornosť späť sami k sebe.

 

Pomalosť je vždy určitým druhom pokoja, rozvahy - nie však chladu. Keď ste vnútorne vtiahnutí do jemných pochodov vo svojom tele, namiesto toho, aby ste boli zaujatí zvyšovaním vášnivosti a vzrušenia pri sexe, je v tom určitý odstup - nie však odpojenie. Rýchly, vášnivý sex sa určite môže bezprostredne zdať ako uspokojujúci, ale kuriózne u neho je, že časom vám môže kvôli záťažiam a cieľom, ktoré tento sex predstavuje, pripadať, že chodíte v kruhoch. Nakoniec sa na horizonte nerysuje nič vzrušujúceho.

Sexuálna nuda, alebo nakoniec aj absencia sexu, sú hlavnými dôvodmi, prečo je pre páry tak ťažké udržať si vzťah po mnoho rokov. Za riešenie tejto neuspokojivej situácie sa dnes považuje časté striedanie, či výmena partnerov. Sexuálne frustrácie a sexuálna túžba sú základnými dôvodmi pre stále sa zvyšujúci dopyt po pornografii, ktorá je úplne nemenne zameraná na stimuláciu a vnemy.

Keď sex pojmeme ako vášeň, vzrušenie a stimuláciu, môže muž sám voči sebe znecitlivieť, uzavrieť sa do sveta sexuálnej fantázie. Keď veríme, že sex je založený na žiari vzrušenia, pozeráme sa stále po ceste vnemu. Mali by sme sa však namiesto toho obrátiť sami k sebe a pozrieť sa na extatickú citlivosť našej vnútornej bunkovej životnej sily (a precítiť ju). K tomu sa musíme upokojiť, aby sme mohli preniesť pozornosť späť sami k sebe, tam kde sme vo vlastnom tele a vo svojej vlastnej bytosti ukotvení. Namiesto toho, aby sme sa zameriavali na orgazmus alebo na svojho partnera. Na pokoji je úžasné to, že je večný, že nevyhorí a nevyčerpá sa, čo nemožno povedať o poskakovaní pod taktovkou vzrušenia. Keď je človek stále rozvášnený, je to nakoniec vyčerpávajúce! Pokojný postoj vám dá možnosť vyvážiť sa a spočinúť a súčasne vás vnútorne zapojí do niečoho oveľa väčšieho, než ste vy sami. Tu nie je náhlenie, vzostupy, ani pády.

Vagína sa môže pripraviť na vedomé, pomalé milovanie pri vaginálnom mapovaní, kedy nežnosťou a jemnosťou prejdeme procesom scitlivenia a sprítomnenia sa, spojenia sa so sebou, svojím ženstvom, svojou vnímavosťou a skutočnosťou.

Inšpirované knihou Vedomé milovanie.


autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf
zdroj: www.psychoterapeutka.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri