Dovoľte si byť silní a vášniví!

Stres na pracovisku a intímny život

ďalší
článok
Esencia vo vzťahoch
Článok

Esencia vo vzťahoch

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Osobný rozvoj |
publikované: 07.10.2015 | autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf

Sľubujem, že zaplním tvoje diery a ty sľúb, že zaplníš moje - to je skutočná dohoda vo väčšine vzťahov, samozrejme je to dohoda nevypovedaná.

Na začiatku máme ružové okuliare, nevidíme skutočného človeka, ale obraz, ktorý sme si o ňom vytvorili. Ak sa druhý nespráva podľa našej predstavy a očakávania, ignorujeme tieto momenty tak dlho, ako to ide. Len preto, že ak je náš partner tak skvelý, dokonalý, krásny a sľubný, je tou najlepšou osobou na zapĺňanie našich dier. Jeho dokonalosť teda zaručuje tú najkvalitnejšiu "záplatu".

Po nejakom čase realita náš obraz poruší, pretože je nemožné udržať ho dlhú dobu. Teraz teda vidíme, že náš partner nie je dokonalý, občas cítime sklamanie. Potom nás rozčúlia maličkosti ako - Prečo mi nepomôžeš s upratovaním a vynášaním odpadkov...?

Keď už nezapĺňame naše diery


V skutočnosti nás rozčuľuje, že partner neplní svoju časť dohody, nezapĺňa naše diery. Musíme potom svojim dieram čeliť. Vari sme sa s tým človekom nedali dohromady, aby sme ich už nikdy nemuseli cítiť? Sklamanie je veľké a zlosť, ktorá nasleduje tiež. A keď on nezapĺňa naše diery, tak prečo by sme sa mali starať o tie jeho? Pomstiť sa je jednoduché. Diery partnera poznáme veľmi dobre. Dobre vieme, ako vrátiť úder. To často býva začiatkom konca vzťahu, alebo začiatkom iného vzťahu, v ktorom nie je ani intimita, ani sloboda.

Žijete bez prežitkov vzájomnej blízkosti, nie ste však úplne sami. Tá najhoršia diera - strata splynutia, ktorá vznikla, keď ste boli malé bábätko a tiež pocit opustenosti sú ako-tak prekryté. Jedná sa o vzťah dvoch "osobností", je to obchod. V ňom nie ste v kontakte s Esenciou.

image

Stretnutie pochádzajúce z Esencie je iná vec. Takéto stretnutie znamená byť odhodlaný žiť svoj vzťah v pravde. V takomto vzťahu je oveľa viac radosti, vášne, priateľstva, viac hĺbky.

 

Namiesto toho aby ste zapĺňali partnerove diery, poukazujete na ne.

Zrkadlíte ich a to so súcitom, ale vôbec sa nepokúšate diery druhého zapĺňať.

Tým, že partnerovi jeho diery zrkadlíte, ho podporujete, aby sa na svoje diery mohol pozrieť a aby tak znovu mohol byť v kontakte s Esenciou. Takýto vzťah podporuje rast oboch partnerov.

Nie je orientovaný smerom - Čo z toho budem mať? Ale smeruje na zdieľanie a dávanie. V takomto vzťahu je oveľa viac radosti, vášne, priateľstva, viac hĺbky.

Je k nemu ale potreba odvaha cítiť svoje diery a tiež dôvera vo vedení Existencie. Znovu a znovu sa budeme musieť stretnúť so svojimi zraneniami z detstva, pozerať sa na svoje vzorce, na svojho vnútorného kritika, ktorý vás kritizuje a ponižuje. A tiež sa budete musieť pozerať na to, ako kritizuje a ponižuje vášho partnera.

Vzťahy sú tým najpravdivejším zrkadlom vašej reality. Sami toho môžete veľa predstierať, vzťahy však vždy vynesú pravdu na povrch.

Inšpirované knihou od Bhagat Esencia

autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf
zdroj: www.psychoterapeutka.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri