ďalší
článok
Čo robiť, keď partner nie je k dispozícii
Článok

Čo robiť, keď partner nie je k dispozícii

kategórie: Vzťahy, Intimita, Osobný rozvoj |
publikované: 13.10.2015 | autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf

Keď partner odíde na dlhšiu dobu do zahraničia alebo je len pracovne inde, musíme čeliť svojim pocitom opustenia.

Môžeme si položiť otázky typu:

Mám odvahu cítiť smútok? Cítim zranenia zo svojho detstva, ktoré sa hlboko vo mne prebudili? Môžem s nimi len tak byť, bez toho aby som hľadal niekoho, kto by zaplnil moje diery miesto môjho partnera? Koľkokrát už som urobila záver, že vzťah končí a začala som sa obzerať po niekom inom?

Meníme partnera


Namiesto aby sme sa pozreli na problém, na svoje diery, zvyčajne sa pokúšame vymeniť zrkadlo, vymeniť partnera. Ako sa snažíme vyhnúť bolesti, vytvárame ešte oveľa viac bolesti. Miesto prežívania lásky, splynutia, radosti, sily, vôle, pokoja, súcitu, jasnosti, inteligencie, sa správame ako vodič na hrboľatej vidieckej ceste.

Sústredíme sa len na cestu a diery, ktorým sa zúfalo snažíme vyhnúť. Napriek tomu do nich každú chvíľu vchádzame. Úplne zabúdame, že si môžeme užiť krásu polí, lúk, stromov a potôčikov okolo nás. A ešte svoje konanie považujeme za normálne a prirodzené. Ono ale nie je. Prirodzené by bolo spomaliť, zastaviť, vnímať krásu prírody, krásu Existencie v tomto okamihu. Proste len byť tu a teraz a prijímať všetko, čo nám do života prichádza.

autor: Mgr. et Mgr.Petra Yamuna Wolf
zdroj: www.psychoterapeutka.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri