ďalší
článok
Dekolt ako zbraň
Článok

Dekolt ako zbraň

kategórie: Intimita, Ženy, Erotická móda, Potešenie |
publikované: 28.07.2016 | autor: Ľubica Sekerková

Sexbomba Marilyn Monroe nás chcela presvedčiť o tom, že najlepším priateľom ženy sú diamanty. Márne! Veď čo by sme si počali bez našej najvernejšej kamošky podprsenky?

Špiónka, kurtizána a iné ženy


Podprsenka, ako mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre nás dnes samozrejmosťou, si musela svoju pozíciu tvrdo vybojovať. Kým nastúpila na scénu v ligotavej zbroji, ženy svoje vnady ukrývali a mrzačili pod nepohodlnými korzetmi (viac pikošiek o osích pásoch tu). Prvou lastovičkou v novej ére intimity bola Francúzka Herminie Cadolle, ktorá v roku 1889 v Paríži rozbehla obchod s podprsenkami. (Viete, ako sa hovorí, Paríž nie je nikdy zlý nápad:-). Medzi jej zákazníčkami bola i legendárna kurtizána a špiónka Mata Hari!

Továreň na sny – zrod sexy trháku


Titul skutočnej bohyne modernej podprsenky však získala Američanka Mary Phelps-Jacobová, ktorá si svoj model „Backless Brassiere“ nechala v roku 1914 i patentovať. O jej šteklivé dielko bol síce záujem, no keďže nebola najsúcejšou bizniswoman, práva k nemu predala firme Warner Brothers Corset Company za 1500 dolárov. Divili by sme sa, ak tento počin neskôr neoplakala, pretože v ďalších rokoch priniesol jej revolučný vynález firme 15 miliónov dolárov!

Svetové správy o podprsenkách...


  • Šlabikár záchrany. V roku 1935 spoločnosť Warners Company zaviedla výrobu košíkov rôznych veľkostí od A do D, ktoré prenikli do celého sveta a stali sa štandardom.
  • Povojnové výstrelky. Po druhej svetovej vojne, kedy bol nedostatok materiálu na výrobu čohokoľvek, si ženy často vyrábali podprsenky samy z padákového hodvábu, šnúr, či starých svadobných saténových šiat.


image

"Rovnako ako Napoleon spoliehajúci sa na svoju armádu, som aj ja presvedčená, že ak má žena účinnú zbraň, musí ju používať." Jayne Mansfield

 
  • Výstrednosť bohýň. Vedeli ste, že provokačnú kužeľovitú podprsenku pôvodne preslávila M. Monroe? V tom čase svet šalel za kyprými krivkami! V roku 1990 oživila tento špicatý trend Madonna počas škandalózneho turné „Blond Ambition“, za čo bola exkomunikovaná z katolíckej cirkvi (ups).
  • „Fantasy bra“ od r. 1996. Exkluzívna značka Victoria´s Secret každoročne vyrobí luxusnú podprsenku za niekoľko miliónov dolárov, ktorú predvedie na pompéznej show jeden z „anjelov“ značky. Zatiaľ najdrahší kúsok, za 15 miliónov dolárov (!), predvádzala v roku 2000 brazílska topmodelka Gisele Bündchen.
  • Sci-fi zvádzanie. Ekologická podprsenka, na ktorej makali tokijskí experti, bojuje proti globálnemu otepľovaniu. Nevyzerá sexy, ale má zabudovaný solárny panel a možno k nej pripojiť televízor či mobilný telefón. Malý detail: majiteľka ju nesmie oprať:-).


product

ZLATÁ ÉRA VÝSTRIHOV


Súčasný priemysel so spodnou bielizňou je skutočne rafinovaný. Pre každú našu túžbu existuje takmer okamžitá odpoveď. Či sú to „push-upky“ vhodné pre menšie poprsie, športové modely, neviditeľné bez ramienok, samolepiace, podprsenky pre tehotné a dojčiace ženy, bezošvé, s hladkou fazónou či s nesmrteľnou čipkou. Bez preháňania môžeme povedať, že prežívame zlatý vek podprseniek!

No ako to už v živote býva, iba krása nestačí!

Verili by ste tomu, že podľa štatistík až 75% žien nosí nevhodnú veľkosť podprsenky? Zlý výber má vplyv nielen na náš sexepíl, ale aj na utláčanie vnútorných orgánov, blokády/bolesti chrbtice, šije, hlavy, žalúdka, lymfatické prúdenie, ako i dýchacie a kožné problémy. Nepodceňujte teda výber, ani následný servis! I keď experti tvrdia, že aj tá najdrahšia podprsenka mení po sto vypraniach svoj tvar, vyhnite sa aviváži a perte ju v špeciálnych sieťových vrecúškach. Odmení sa vám. Zdravým sebavedomím. Veď to najlepšie kamošky robia, nie?

autor: Ľubica Sekerková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri