Načo pekné oblečenie, keď to nikto nevidí..

Keď orgazmus, tak v spánku

ďalší
článok
Prečo hneď po sexe zaspí?
Článok

Prečo hneď po sexe zaspí?

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Muži |
publikované: 02.08.2016 | autor: Jana

Plnými dúškami si užívate milostné radovánky so svojím partnerom, keď sa to zrazu stane. Po minútach vášne a intímneho zblíženia zrazu zaspí. Len tak.

Chcete si ešte užiť dohru, túžite po zopár milých slov, maznaní... proste vychutnať si doznievajúcu vášeň. Avšak je už po všetkom. Váš partner sa otočí na druhý bok a bezočivo zaspí. Po milovaní sa tak nežnejšie pohlavie dočká len spokojného dychu zaspávajúceho partnera. Človek by si pomyslel, že sa s týmto scenárom možno stretnúť len vo filme. Pritom je to realita. Ako je možné, že muži sa hneď po sexe ponoria do ríši snov?


Sú v tom nevinne


Odpoveď majú vedci z Connecticutu. Na vine je vyššia hladina testosterónu, ktorou disponujú niektorí muži. Tento hormón má na svedomí silné fyziologické reakcie, ktoré spôsobia, že sa im mozog „vypne“. Partnerky sa preto nemusia obávať, že by za týmto ich zvykom bolo niečo osobné. Oni za to jednoducho nemôžu, testosterón sa postará o to, že po milovaní sa všetka vášeň vytratí a oni spokojne zaspia.

Záleží aj od hladiny hormónu. Muži s vyššou hladinou testosterónu v krvi zaspia po milovaní skôr ako ostatní. Zaujímavé je, že dokonca ani ženy v tom nie sú nevinne. Aj niektoré z nich s vyššou hladinou hormónu sa môžu po vyvrcholení uložiť do perín.

K týmto výsledkom sa dopracoval výskum, ktorého sa zúčastnilo 253 osôb. Po týždňoch, kedy zaznamenávali informácie o svojom sexuálnom živote, im následne boli odobraté vzorky slín. Z nich vedci zmerali hladinu testosterónu. Záver bol jednoznačný. Muži s vyššou hladinou hormónu boli po pohlavnom styku viac ospalí, nemali záujem o komunikáciu a menej vyjadrovali svoje emócie.


image

Ten problém však môžete vyriešiť. Naučte sa ako pracovať s energiou na našich kurzoch a seminároch, ktoré nájdete n našej ponuke. Stačí si len vybrať z bohatej ponuky.

 


Keď ich hormóny unavujú


Na ospalosť však vplývajú aj iné hormóny. Pri orgazme nastávajú v tele mnohé hormonálne zmeny, ktoré sú príčinou, prečo sa mužom „po tom“ zatvárajú oči. Zvyšuje sa hladina oxytocínu, prolaktínu a endorfínov. Každý jeden z nich podporuje spánok a „našepkáva“, aby si zdriemli. Aj keď je pravda, že tieto látky sa tvoria u oboch pohlaviach rovnako, vieme, kto častejšie dosahuje orgazmus a teda aj po ňom častejšie zaspí..

Svoje urobí hormón lásky oxytocín, ktorý má viaceré účinky. Okrem toho, že vyvoláva materské mlieko a s stimuluje jeho vylučovanie, vyvoláva pocity ospalosti po milostných radovánkach.

Do hry vstupuje aj prolaktín, ktorý uvoľní erotické vzrušenie po orgazme a odpúta myseľ od sexu. Endorfíny sú zase známe svojim upokojujúcim účinkom. Niet divu, že sa drsnejšie pohlavie po styku hneď oddá spánku.

Pri pohlavnom styku muži vykonávajú určitý fyzický výkon, pri ktorom sa zo svalov odčerpáva glykogén. Ide o látku, dodávajúcu energiu. Svalová hmota je u mužov väčšia ako u žien, preto sú po sexe vyčerpanejší.

Tak to je. Nežnejšie pohlavie potrebuje viac času, aby sa „nažhavilo“. U mužov stačí málo a krivka ihneď vyskočí navrch. Na druhej strane po vyvrcholení hneď klesne. Uznajte, že táto jazda hore a dole dá poriadne zabrať!

Čo robiť, aby sa vášeň zo spálne nevytratila už po niekoľkých minútach po milovaní a vy si tak aj naďalej užívali intímne chvíľky? Naučte sa ako pracovať s energiou na našich kurzoch a seminároch, ktoré nájdete v našej ponuke. Stačí si len vybrať z bohatej ponuky - pre mužov alebo pre páry. Nech spaľujúci plameň medzi vami a partnerom nevyhasne. :-)

autor: Jana

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri