ďalší
článok
Sú erotické pomôcky vynález modernej doby?
Článok

Sú erotické pomôcky vynález modernej doby?

kategórie: Sex a sexualita, Erotické pomôcky, Postelné hry |
publikované: 16.02.2016 | autor: Monika

Kedy a prečo vznikli erotické pomôcky? Patria do manželského sexu? A čo tvrdenie, že ich používajú len neuspokojení ľudia alebo homosexuáli?

Prvé nálezy erotických predmetov preukazujú, že sa využívali už v období 20 000 až 15 000 rokov pred n.l. Išlo o kamenné či kostenné penisy. Či však tieto predmety skutočne slúžili ako erotické pomôcky vedci s istotou nemôžu potvrdiť.

Preukázateľne však erotické pomôcky existujú približne viac ako 2 500 rokov. Používali ich starí Egypťania, Gréci a Rimania, ktorí dokonca vyrábali sviečky v tvare veľkých penisov. Starobylé čínske rukopisy napríklad vysvetľujú, ako podviazať penis hodvábnou šnúrkou pre lepšie udržanie erekcie. Povestný bol tiež čínsky ježko: jednalo sa o zlatú obdobu dnešných krúžkov na penis, na ktorom bol pripevnený krúžok z jemného tenkého peria.

Vibrátor vedie


Obľúbenou sexuálnou pomôckou modernej doby je vibrátor. Stal sa najúspešnejšou erotickou pomôckou, ktorá je bežne k dostaniu vo všetkých erotických obchodoch, či na internete. Môžete si dokonca vybrať z pestrej ponuky veľkostí, tvarov, materiálov a špeciálnych prídavných funkcií na stimuláciu klitorisu, či análneho otvoru.

image

Sexuológovia, urológovia aj gynekológovia mnohokrát zdôrazňujú dôležitú úlohu erotických pomôcok pri liečbe niektorých sexuálnych porúch.

 

Často je práve vibrátor považovaný za najspoľahlivejší nástroj na dosiahnutie sexuálneho vzrušenia a orgazmu u anorgasmických žien. Vibrátorom možno dráždiť klitoris i vagínu. V ponuke sú jednoduché modely s rôznymi rýchlosťami a dokonca aj s drsným povrchom so špeciálnymi výbežkami.

product

Než boli objavené účinné lieky na dosahovanie erekcie, bola u mužov riešením problémov s poruchami erekcie napríklad vákuová pumpa. Dlhodobej obľube medzi erotickými pomôckami sa tešia aj škrtiace krúžky, ktoré vraj napomáhajú väčšiemu mileneckému úspechu. Krv je pri erekcii zadržaná v penise, takže erekcie trvá dlhšie. Niektoré krúžky sú uspôsobené aj pre stimuláciu klitorisu partnerky pri pohlavnom styku.

V súčasnej dobe kupuje erotické pomôcky viac ako štvrtina heterosexuálnych mužov a žien a viac ako polovica homosexuálov. Najčastejšou motiváciou všetkých žien aj mužov je práve skvalitnenie sexuálneho zážitku pri autoerotických hrách a hneď na druhom mieste je dôvodom na ich kúpu spestrenie manželskej alebo mileneckej sexuality.


autor: Monika

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri