Prečo hneď po sexe zaspí?

Všetko, čo potrebujete vedieť o polohe 69!

ďalší
článok
Keď orgazmus, tak v spánku
Článok

Keď orgazmus, tak v spánku

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Sebapotešenie, Dotyk |
publikované: 31.07.2016 | autor: Jana

Nehovoríme o ňom, pritom takmer každá z nás ho už zažila. A keď tvrdíte, že ste ešte organizmus v spánku nemali, zrejme sa mýlite. Jednoducho si naň nepamätáte.

Ľahli ste si do postele, pomaly zaspávate a niečo pekné sa vám prisní. Cítite sa skvelo, príjemne, zrazu tento pocit začne silnieť... Prebudíte sa a pocítite sťahy v genitálnej oblasti. Príjemný pocit v podbrušku vás nenechá na pochybách – práve ste prežili orgazmus. Nemuseli ste pohnúť rukami a dokonca vám nechýbal ani partner. Čo sa za ním skrýva a prečo k nemu dochádza?


​Orgazmus v spánku


Je stále zahalený rúškom tajomstva. Ľudia sa o ňom hanbia prehovoriť, pud sebazáchovy im hovorí, že ide o niečo nenormálne, nezvyčajné. Štúdia z roku 1986 však tvrdí niečo iné. Zistila, že 37 % žien ho zažilo minimálne raz v spánku. Keďže ide o starší výskum, dnes ich môže byť aj dvojnásobne viac.


Reálnejší v spánku ako počas milovania

Každá z nás vie, že dosiahnuť orgazmus vôbec nie je ľahké. Len niektoré ženy sa vedia úplne uvoľniť a užiť si každú sekundu milovania. Odpútať myseľ od iných rušivých podnetov je ťažšie, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Sexuálna terapeutka Madaleine Castellanos, MD sa stretla so ženami, ktoré neboli schopné dosiahnuť organizmus pri milovaní sa s partnerom alebo masturbáciou, no často ho zažívali v spánku.


image

Orgazmus počas spánku, lebo vtedy oddychujeme, sme uvoľnené a ničím sa nerozptyľujeme, ani nestresujeme. Počas spánku existujeme len my a naša myseľ. Orgazmus v spánku je tak niekedy reálnejší ako počas milovania s partnerom.

 


Kedy sa "to" deje a prečo?


Počas fázy spánku REM, kedy snívame, sa dostáva do genitálnej oblasti viac krvi. Zvýšenie prietoku krvi môže mať za následok orgazmus. Príjemné pocity v pohlavných orgánoch nenechajú na seba príliš dlho čakať..

Orgazmus môžeme zažiť preto, že sa nám sníval sexuálny sen. V dôsledku väčšieho prietoku krvi do genitálií nasledoval slastný pocit. I v prípade, že sa prebudíte v polovici orgazmu a nemôžete si spomenúť na svoj sen. S vysokou pravdepodobnosťou ste ho mali. Záleží však aj na tom, v akej polohe ste spali. Štúdia z roku 2012 odhalila, že spánok na bruchu je spojený s intenzívnejšími snami.

Nezúfajte, ak v reálnom živote neviete dosiahnuť vyvrcholenie. Fakt, že to prežívate v spánku len svedčí o tom, že vaše libido a erotické fantázie sú úplne v poriadku. Pritom je jedno, o čom sa vám sníva a kto v sne hrá hlavnú úlohu. Záleží len na tom, aký máte z toho pocit. To je najdôležitejšie.

autor: Jana

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri