Vyzlečte sa v prírode

Dôležitosť dotyku

ďalší
článok
Ľúbostná mágia – ako namiešať drinky lásky
Článok

Ľúbostná mágia – ako namiešať drinky lásky

kategórie: Tipy a rady, Sex a sexualita, Pre páry |
publikované: 21.07.2016 | autor: Ľubica Sekerková

V prvej časti o afrodiziakách sme vám sľúbili, že sa najbližšie povenujeme príprave „receptov do postieľky“. A keďže máme leto v plnom ošiali, vypichli sme práve nápoje, ktoré skrývajú v sebe silný sexuálny náboj. Neveríte? Tak sa nimi nechajte aspoň osviežiť. Veď o to v lete ide, nie?

Skôr, ako začneme...


Nápoje lásky provokovali smrteľníkov už odpradávna – legendárne boli v starovekom Grécku (označované ako filtron) či v bujarom Ríme (eroticky latinsky ako poculum amatorium). Táto sexuálna mágia vyplývala z uvedomenia si úžasnej sily, ktorá v sexe drieme, a ktorá je snáď silnejšia, čím viac je potlačovaná.

A aj dnes je stále lákavé posilniť si sexuálne sebavedomie pomocou afrodiziakálnych nápojov. Určite však nebudeme „čarovať“ z výťažkov genitálií všakovakých zvieratiek, v rastlinnej ríši je množstvo chtivých zástupcov:-).


Afroditine vychytávky v našej kuchyni

​Haitský kokteil


Ako na to? Nie každému vyjde tento rok Karibik. Tu je malá náplasť. Do šalátovej misy dajte tri lyžice kondenzovaného mlieka bez cukru, dva žĺtky, dve lyžice Curaçaa, kôru z citrónu a všetko vymiešajte až vznikne krém. Do dôkladne vymytej fľašky nalejte päť malých štamprlíkov rumu a pripravenú krémovú zmes, zatrepte s fľaškou a dajte ju asi na dve hodinky do chladničky. Pred ochutnaním pridajte ešte tri alebo štyri lyžičky hnedého cukru rozpusteného v troške vody. Servírujte s ľadom a pomaly vychutnávajte.

  • Prečo rum? Alkohol v malom množstve sexuálne stimuluje, v opačnom prípade pôsobí ako anafrodiziakum. Uhm. Poznáme?


Vzrušujúce mango s mandľami


Ako na to? Už starí Gréci prirovnávali šťavu z lisovaných mandlí k Diovmu semenu ako tvorivej sile. Je čas si to preveriť! Olúpte šesť dosť zrelých plodov manga, rozmixujte ich v mixéri s dvoma lyžičkami pomarančového medu, s lyžicou mandľovej kaše a s litrom mlieka. Podávajte vo veľkých pohároch s ľadom.

  • Prečo mandle? Lebo zrýchľujú milostné vzrušenie!


image

Osvedčené chuťové kombinácie provokujú sexuálny chtíč. Aké sú tie vaše?

 

Šteklivé víno


Ako na to? Biele víno je samo o sebe mocné afrodiziakum, málokto však vie, v akých kombináciách. Takže, do karafy so širokým hrdlom dajte dve lyžice medu z rôznych kvetín, polku lyžičky bieleho korenia, lyžičku rasce, lyžicu jablčného octu, lyžicu sušenej bazalky, prelejte to jedným litrom bieleho vína, dobre zatvorte a pretrepte. Nechajte tri dni lúhovať, z toho každý deň tri až štyri hodiny na slniečku. Prefiltrujte a pite vychladené.

  • Prečo med a korenie? Je známe, že niektoré druhy medov sú viac „afro“ než iné (med z boľševika, šalvie, rozmarínu či saturejky). K ženskému rodu sa hodí med z levandule, pretože obsahuje „jej prirodzenú silnú vlhkosť“. Biele korenie zas predlžuje sexuálny akt.


Vínny bonus bez viny!


Ak vám nereže „šteklivé víno“, skúste do pohára s bielym vínom pridať pár žihľavových semienok. Prípadne stavte na symbiózu vanilkového struku s fľaškou bieleho vína. Dobre uzavrite a nechajte aspoň tri dni (ideálne deväť) vylúhovať. Potom víno sceďte. Získate tak veľmi afrodiziakálny aperitív! Vychutnávajte ho však v malých dávkach!

Zamilovaná pena


Ako na to? Šampanské má vynikajúcu chuť a povzbudzuje milostnú túžbu. Využite to! Do mixéra vložte šesť veľmi zrelých banánov, pridajte 100 g čerstvej smotany, lyžicu medu, štipku čiernej rasce, a rovnaké množstvo vanilky a šafranu. Zamiešajte, penu preložte do čaše, polejte šampanským a podávajte studené s čokoládovými mačacími jazýčkami.

  • Prečo vanilka a šafran? Okrem toho, že vanilka dodáva voňavý dych, je vyhláseným afrodiziakom už od čias Aztékov. A šafran? Ten vraj „chlipnosť povzbudzuje“.


Láska v ružovom obláčiku


product

Ako na to? Čo tak ovocnú bombu, ktorá vybuchne až v spálni? Rozmixujte vnútro dvoch ružových grepov, troch červených pomarančov, jedného citróna s 300 g jahôd. K tejto šťave prilejte ružovú vodu, aby tekutiny tvorili jeden liter. Pridajte trošku nastrúhaného muškátového orechu a dobre premiešajte. Podávajte vychladené v pohároch ozdobených kolieskami pomaranča namočenými v jahodovom sirupe a obalenými v kryštálovom cukri.

  • Prečo citrón? Pretože okrem sekundárnych „afro“ účinkov bojuje proti obezite.

Intímna šťava


Ako na to? Chcete milostnú mňamku, ktorá vás aj zasýti? Do jedného litra jogurtu (najlepšie kozieho), pridajte dve polievkové lyžice medu z tymiánu, 200 g nakrájanej uhorky, 60 g jemne nakrájaného cesnaku a dve lyžice suchého nasekaného tymiánu.

  • Prečo uhorka a cesnak? Možno vás to prekvapí, ale uhorka aj cesnak majú priame afrodiziakálne účinky.


Tak čo, inšpirovali sme vás niektorou rafinovanosťou z milostnej kuchyne? Tak šup-šup „čarovať“:-).

autor: Ľubica Sekerková
zdroj: Afrodisiaka – dary bohyně lásky

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri