Ľúbostná mágia – ako namiešať drinky lásky

Masáž Joni a Lingam

ďalší
článok
Dôležitosť dotyku
Článok

Dôležitosť dotyku

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Dobrodružstvo, Dotyk |
publikované: 20.07.2016 | autor: Juliana Berkyová, CSB.

Hovorí sa, že život je dobrodružstvo, ale jedným zo špecifickejších dobrodružstiev je sex a spoznávanie vlastného tela. Za tie roky, čo sa venujem Tantre a sexuologickej práce s telom som si uvedomila dôležitosť vedomostí o vlastnom tele a energiách, ktoré v ňom prúdia – vedomosti, ktoré pomaly, ale isto naberáme počas celého života už od veľmi skorého detstva.


​Pamätáte si prvý, vlastný dotyk na vašom tele?


Pravdepodobne nie, pretože tak ako väčšina z nás ste tento dotyk zažili v tak nízkom veku, že ste ho vedome ani nezaregistrovali. Vaše telo a podvedomie ho rozhodne zaregistrovalo, pretože akýkoľvek dotyk vášho tela je pre vaše vnútro jedinečný a veľmi intímny. Toto platí aj pre dospelých jedincov, aj keď si veľakrát možno neuvedomujú, že práve daný dotyk v sebe nejakú intimitu skrýva. Je tomu však skutočne tak.

image

Akýkoľvek dotyk vášho tela je pre vaše vnútro jedinečný a veľmi intímny.

 

Každý jeden dotyk, či už vlastný, alebo cudzí, predstavuje akýsi energetický odtlačok pre naše vnútorné telo a podľa zámeru a intenzity tohto dotyku, sa takýto odtlačok na nás doslova podpisuje. Po svete sa tradujú rozličné dogmy a tabu ohľadom témy samo-uspokojovania a ja samozrejme nikomu nechcem nasilu otvárať oči, ale je dobre známe, že už malé deti vo veku okolo 5-tich rokov sa dotýkajú sami seba, či už rukami alebo nejakou perinkou či vankúšom.

Neuvedomujú si zatiaľ, ako sa na túto aktivitu pozerá spoločnosť, nerozmýšľajú nad tým, či robia niečo „dobré“ alebo „zlé“, pretože nemajú ešte podsunuté všetky komplikované a v mnohých prípadoch zbytočné spoločenské konvencie.

Ich telo cíti niečo príjemné a reaguje na to. Prečo by niečo takéto malo byť odsúdeniahodné? Presuňme sa o zhruba 5-7 rokov ďalej, kedy u väčšiny detí dochádza k prvým vedomým dotykom a spoznávaniu vlastného tela. Dospievajúce deti už poznajú základné pravidlá a rozdiely medzi pohlaviami, uvedomujú si, že im robí dotyk seba samého dobre a skúmajú svoje telo. A práve v tomto veku sú veľmi náchylné k názorom a prístupom rodičov a širšieho okolia.

Niečo tak prirodzené a evidentne hnané genetickými informáciami dedenými nespočetné generácie, by nemalo nikde na svete byť tabuizované, rodičia a spoločnosť by mali deťom a v mnohých prípadoch aj mladým dospelým poskytnúť priestor a pripraviť vhodné prostredie, v ktorom otázky a diskusie prevládajú nad príkazmi a zavrhovaním.

Len tak dokáže človek skutočne prežiť svoj sexuálny rast v jeho pravej podobe – v podobe dobrodružstva.


autor: Juliana Berkyová, CSB.
zdroj: www.tantrasecrets.sk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri