Masáž Joni a Lingam

Persephonie Ncredible

ďalší
článok
Kámasútra v našej spálni
Článok

Kámasútra v našej spálni

kategórie: Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Pre páry, Kámasútra |
publikované: 16.07.2016 | autor: Ľubica Sekerková

Po Biblii je Kámasútra snáď najpopulárnejšou knihou na svete. Niet sa čo diviť, ľudí vždy bavili prasačinky. No myslíte si, že v nej ide iba o otvorené komentovanie krkolomných sexuálnych polôh? Ani omylom! Málokto vie, že jej skutočným zmyslom je nájdenie rovnováhy vo všetkých oblastiach nášho života. Aj toho spirituálneho.

Zrod najstaršieho mystéria lásky


Telo potrebuje pôžitok rovnako ako potravu. Vedel to už šibalský indický filozof Mallanág Vátsajána, ktorý „špehoval“ (nielen) sexuálne móresy svojich krajanov, a tak nejak uzrela svetlo lona majstrovská Kámasútra. V Indii išlo po celé stáročia o povinné čítanie, snúbenci dostávali tento „šlabikár lásky“ ako svadobný dar (vďačný tip aj dnes, čo poviete?). No kým Vátsajána vnímal Kámasútru ako jednu z ciest k osvieteniu „pre požehnanie ľudí a v záujme ich šťastia“, zošnurovaní puritáni na Západe ju „pokrstili“ ako nehanebnú pornografiu. Uhm, žeby každému, čo jeho je?

Jazyk Kámasútry


Ako vidíme, v Indii je všetko iné, nedivme sa teda ani nad ich kurióznymi názvami pohlavných orgánov. (Koniec-koncov ani v našom slangu neznejú o nič erotickejšie.)

  • Lingam – mužské prirodzenie; rozdeľuje sa podľa rozmerov do troch skupín: zajac, býk, žrebec.
  • Joni – ženské pohlavie, kvitnúci lotos, symbol zrodu vesmíru; tiež sa delí do troch skupín: srnka, kobyla, slonica.

ZVERINEC V PRAXI

Sexuálna harmónia, ktorá vedie k rozkoši nastáva, ak dôjde k dokonalému spojeniu joni a lingamu (srnka-zajac, kobyla-býk, žrebec-slonica). Inými slovami, na veľkosti záleží!

image

Kámasútra tip: Len dostatok času na trpezlivé vzájomné spoznávanie nám môže pomôcť pochopiť naše telá. Zdôrazňuje sa iniciatíva a hlavne fantázia!

 

Lotosový kvet, stehnové kliešte a iné polohy


V sede, ležmo, v drepe, v kľaku, v stoji. Podľa Kámasútry je tajomstvom plnokrvnej súlože časté striedanie polôh, no nemalo by ísť iba o „živočíšne splynutie“. Ono duševné je rovnako dôležité, ale to teraz nechajme bokom. Asi už tušíte, že veľa polôh z Kámasútry môžu praktizovať iba milenci s pružnými telíčkami. K tým náročnejším sa odporúča cvičenie jogy (oprášte tú permanentku). Starí indickí mudrci totiž pripisovali joge veľký význam – predpokladá sa, že jogu ako formu cvičenia vymyslel boh tanca Šiva za účelom sexu s najvyššou tvorivou silou – bohyňou Kálí.

Božské Káma pikošky


Vedeli ste, že...

  • Indický kalendár bol lunárny, a tak sa aj pôžitky lásky spájali s rôznymi fázami Mesiaca? Najčastejšie sa jašilo počas splnu Mesiaca, alebo ôsmy deň po splne. Viera v pôsobenie nebeských telies na všetky svetské udalosti je dodnes v indickej kultúre živá.
  • A že Kámasútra rozlišuje všakovaké druhy milovania? Milovanie z náruživosti (po dlhej odluke alebo po hádke), milovanie umelé (ak má v srdci každý z milencov niekoho iného), milovanie prenesené (ak muž "pri tom" myslí na inú) a milovanie úžasné (ak sa dvaja ľúbia). Takýto, pocitmi obohatený sex, je vraj jednou z ciest k zážitku nadprirodzenosti.
  • A že pobozkať palec na nohe môže iba žena mužovi? V opačnom prípade by to žena mohla pokladať za taký znak pokory, že by sa oddala mužovi iba zo súcitu.
  • A že splynutie vo vode zakazuje zákon v posvätných knihách? Vraj to zmenšuje pravdepodobnosť oplodnenia.


Kámasútra nám dáva návod na zdravý a šťastný vzťah


Zasnorme na záver ešte hlbšie do posvätných dráždivých textov. Z takého bozkávania robí Kámasútra hotovú vedu! Nájdeme tu detailne opísaných 40 spôsobov "ako pobozkať milovaného človeka". Originálne sú aj techniky ako znaky nechtami“, „stopy po uhryznutí, „zvuky lásky“, súlož ústami“, „rôzne typy dotykov a objatí“. Ale aj večné tipy „ako sa má muž vyznať v mysli ženy“:-). Pre mnohých sú však najpútavejšie rady o chúlostivých témach ako napríklad zväčšenie penisu (prírodné viagry v podobe posvätných nektárov, či mlieka, v ktorom sa varil baraní/capí miešok však necháme na vašom uvážení). A ženy? Tie možno uchváti vzrušujúca príprava „nápojov lásky“.

Tak čo, odvážite sa ponoriť do vedy o milostnom živote v plnom rozsahu?

autor: Ľubica Sekerková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri