Vibrátor Whoop.de.doo má svetové ocenenie

Orálny sex

ďalší
článok
Čo do vzťahu môže priniesť hravosť?
Článok

Čo do vzťahu môže priniesť hravosť?

kategórie: Intimita, Potešenie, Hravosť |
publikované: 30.06.2016 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Ako vďaka hravosti oslobodiť svoju energiu a podporiť radosť?

Z pozície lektorky partnerských vzťahov sa stretávam so stovkami párov, ktoré by vo svojom vzťahu a živote chceli niečo zlepšiť. Niektoré z dvojíc sú proste zvedavé, ako si pekný vzťah udržať, prípadne šťastie vo vzťahu ešte viac rozvinúť. Iní prichádzajú, pretože sú si vedomí krízy a tušia, že ak sa niečo nezmení, ich vzťah skôr či neskôr skončí. Ďalšia veľká časť sa cíti vo vzťahu i živote celkom fajn, ale trochu ich dusí rutina a vnímajú, že intímny život by potreboval povzbudiť.

Niektorí z nich spolu nespali už dlhé mesiace, iní tu a tam, mnoho z nich sa nesťažuje na frekvenciu sexu, ale jeho kvalitu. Niekde v hĺbke duše cítia, že predsa by v tom milovaní malo byť viac...

A to, že sú spolu 5, 10 či 20 rokov?


Prečo by dĺžka spolužitia mala byť prekážkou pestrosti v milovaní a hĺbke vášne?


Radosť a šťastie, alebo naopak trápenie a nedorozumenia, sa vo vzťahu točia okolo niekoľkých základných oblastí: emócie, komunikácia, polarita, intimita. Tieto oblasti sú navzájom prepojené. A veľmi často sa pocit lásky a porozumenia, alebo naopak nedorozumenia a frustrácie, točia okolo intímneho života.

Je veľa spôsobov, ako vlastnú sexualitu a partnerskú intimitu rozvíjať. Okrem "technického" vzdelania typu erotogénne zóny, odlišnosti v erotickom zážitku žien a mužov a pod., je tu aj veľa hlbších rovín, spojených s psychikou.

Jedným z prvkov, ktorý je korením do intímneho života - a života vôbec - je HRAVOSŤ.

Možno si teraz hovoríte, že po mnohých rokoch partnerského spolužitia vo vašej intimite príliš hravosti nezostalo. A ani si nedokážete predstaviť, že vyšťavení po pracovnom dni a prípadne ešte starostlivosťou o deti, sa idete do spálne "hrať".

image

Ako hravosť naštartovať? Ide to vôbec, alebo to musí byť súčasťou povahy?

 

Hravosť ako taká je skôr vlastnosť mužská. Hra so svetom, hra s priestorom... Bývajú to skôr muži, ktorí tvoria a rozprávajú si vtipy. Skôr muži milujú počítačové, športové a ďalšie hry. Muža baví sa s priestorom hrať a tvoriť, zodpovedá to ich bytostnému základu. Ľahšie ako ženy dokážu mať odstup a to, ako sú veci nastavené, môžu brať menej vážne. A skrátka... hrať sa :)

Aj v sexe muža často baví "hra". Hra rolí, hra s mocou a ovládaním, hra so situáciami, rôzne formy posteľných scenárov... Ženy skôr ako po hravej pestrosti túžia často po hĺbke zážitku.

Muž hravosť miluje, ale jej tvorkyňou je pri milovaní žena. Pri sexuálnej hre je prirodzené, aby práve žena dodávala pestrú hru energie, mnoho výrazov, pohybov, vzdychov a emócií... A muž milovanie sýti hĺbkou svojho vedomia. Hĺbkou, po ktorej žena túži.


To, po čom túžime, nám môže dodať práve opačné pohlavie


  • Žena je stelesnením energie, zmien, mnohosti. Muž naopak hĺbky, stability, vedomia. Žena určuje, koľko energie bude milovanie mať. Či bude živé a dynamické, alebo jemné a plynúce. Či bude nabité pozornosťou, alebo ospalé nudou a rutinou.
  • Muž zase dodáva intímnemu styku hĺbku. Preniká ženu nielen svojim penisom, ale aj silou svojej prítomnosti a vedomia. Vďaka tomu ona sa s ešte väčšou radosťou odovzdá a ponúkne mu viac energie. Jedno podporuje druhé...


Možno si teraz ako žena hovoríš: "Ako sa mám, preboha, hrať, keď na to nemám chuť ani inšpiráciu?"

Moja odpoveď je, že aj hravosť možno skrátka a dobre cvičiť. Ako hru na hudobný nástroj. Ako tanec. Ako učenie sa novému jazyku. Ako čokoľvek iné... Keď chceme rozvinúť akúkoľvek zručnosť, nečakáme, až na učenie budeme mať "chuť." Vieme, že je potrebné napríklad pravidelne chytiť do ruky husle a cvičiť.

product

Rovnako tak je to aj s duševnými schopnosťami, aj s hravosťou. Odporúčam začať v každodennom živote. Trebárs pozorovať deti, s akou samozrejmosťou sa hrajú, a neberú svet tak vážne v tom, ako "naozaj" je. Skúsiť sa každý deň na chvíľu odpútať od povinností a záväzkov a každý deň si vyhradiť chvíle na ľahkosť a zábavu. Trebárs fúkať bubliny z bublifuku. Pustiť si pesničku a tancovať, sama pre seba. Vziať si na seba niečo neobvyklé, alebo si urobiť veselý účes....

... A podobné momenty potom vniesť aj do intímneho priestoru. Smiať sa, hrať sa s prevlekmi, nachystať prekvapenie... Teraz pri čítaní ešte nemusíš vedieť, čo to bude. Začni sa hrať v rovinách, ktoré nie sú erotické a inšpirácie budú postupne prechádzať aj do spálne. Začni hneď teraz... nie je na to potrebné mať veľa času. Stačí niečo malé, neobvyklé. Urobiť niečo inak, než ako je bežný zvyk. Na chvíľu vystúpiť zo zabehnutých koľají. A cítiť, ako sa skrz to oslobodzuje tvoja energia a radosť...

autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB
zdroj: www.denisaarichard.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri