Originálny vibrátor Whoop.de.doo

Vráťte hravosť do vášho vzťahu

ďalší
článok
Vyhnanie z raja – zrodenie afrodiziák
Článok

Vyhnanie z raja – zrodenie afrodiziák

kategórie: Sex a sexualita, Hravosť |
publikované: 25.06.2016 | autor: Ľubica Sekerková

Podivné látky ešte s podivnejšími názvami, miešané v tajných pomeroch v ľahko necudnej atmosfére, získavané čudnými podivínmi za dramatických okolností, byliny rašiace v temnotách lesa, predávané v šere pochmúrnych uličiek bizarnými strigami či mastičkármi s pokútnou povesťou – myslíte si, že toto sú afrodiziaká?

Sexi dary prírody


Afrodiziaká, ako sú tieto látky podľa samopašnej bohyne lásky Afrodity nazývané, boli vždy zahalené rúškom tajomna – boli zakazované, zatracované, tabuizované, odkázané k čiernej mágii a ich používanie bolo drsne trestané. Ich osud bol vždy ostro spätý s osudom sexu v dejinách človečenstva.

V prírodných spoločenstvách však boli afrodiziaká "známa firma". Veď každý z nás nesie v sebe hlad po triumfe aj na milostnom poli, všakže. No dnešné ľudské vedomie je stále viac „zapratané“ komplikovanými štruktúrami vonkajšieho sveta, a tým sa vzďaľuje tzv. pudovým počiatkom. Na symbolickej, podvedomej úrovni ale neprestávame túžiť po pôvodnom splynutí s prírodou.


SEX JE JEDNOU Z OBLASTÍ, V KTOREJ JE TOTO POZNANIE NAJHMATATEĽNEJŠIE!


Tu môžeme totiž vystopovať motív ľudského snaženia o nájdenie látok, ktoré „provokujú“ sexuálny chtíč. Afrodiziaká tak odzrkadľujú odvekú túžbu človeka po očiste sexuality a po znovunájdení strateného raja. Je to nikdy nekončiace hľadanie, pretože na sexualitu – ako zdroj rozkoše – sú v 21. storočí kladené stále mocnejšie očakávania.

Sila afrodiziák


Celé tajomstvo afrodiziák môžeme nájsť „v tajomstve“ fungovania nášho tela. Na riadenie sexuálnych funkcií sa podieľajú rôzne časti organizmu, ktoré pôsobia v geniálnej spolupráci. Ovplyvnením jednej časti ovplyvníme väčšinou aj ďalšie, a tým aj celý organizmus. No práve šialený nedostatok informácii o týchto látkach vedie k ich častému zneužívaniu. Sú predávané za kolosálne sumy, pričom ich zloženie je pochybné a/alebo často utajované.

image

Príroda nám dala krásny dar, afrodiziaká, a je úžasné, že si takto môžeme navzájom predávať rozkoš.

 

My vám teraz s pomocou knihy „Afrodisiaka – Dary bohyně lásky“ odtajníme zopár „šampiónov“ k umocneniu milostných radostí.


NIEKTORÉ VÁM RASTÚ ROVNO POD OKNAMI, INÉ MAJÚ SKUTOČNE EXOTICKY EROTICKÉ KORENE.

  • Aloe vera – býva uvádzané ako najúčinnejšie ženské afrodiziakum, zvyšuje sexuálnu chuť a skvalitňuje celkové milostné harašenie.
  • Cibuľa a včelie produkty – obsahujú látky podobné pohlavným hormónom (v tibetských kláštoroch je cibuľa pre svoje priame „afro“ účinky zakázaná).
  • Huby –vyhláseným afrodiziakom už od antiky (najmä hríby, májovky, bedle, smrčky, pričom najväčší sexuálny náboj má hľuzovka).
  • Kaviár – pod pojmom kaviár „par excellence“ rozumieme ikry z jesetera, no ich mastná cena radí kaviár medzi menej dostupné pokrmy lásky. Kaviár vynikne so šampanským, o ktorom francúzsky básnik Alain Saury napísal: „Šampanské sa zdá byť biolektrickým nápojom bohov. Je lepšie než vitamíny či materská kašička.“
  • Mandle – zrýchľujú milostné vzrušenie. Ozaj, vedeli ste že, keď sa vo Francúzsku povie „zjesť mandle“ znamená to to isté ako „milovať sa“?product

  • Mäta – odvar z nej = afrodiziakum, éterické oleje, inhalácie mäty dodávajú druhý dych po milovaní. A hlavne ten prvý - v Starom zákone je písané, že novomanželia boli korunovaní mätovými listami a ich lôžko bolo posypané drvenou mätou, čo malo zaistiť plodnosť. Melanézania zas drvili listy mäty a potom nimi potierali poprsie žien, aby „nakopli“ ich emócie.
  • Oslie mlieko – na „obnovenie žiaru lásky“, používali ho egyptské princezné i hriešne kurtizány pri kúpeli. Odporúčali sa hlavne sedacie kúpele pre dievčatá a starcov, ich účinnosť sa vraj násobila, ak boli spoločné:-).Ale nesmieme uraziť ani petržlen, o ktorom naši českí susedia hovoria: Petržel, aby dýl vydržel," (Semená petržlenu sa odporúča prisypať na šalát z petržlenových listov.) No rovnako ani špargľu a žihľavové semienka, ktoré boli odskúšané, spomínané a chválené už v staroindických textoch Kámasútry. Alebo ustrice, ktorých afrodiziakálne vlastnosti zachytávame už v antike. Rímsky básnik Juvenalis sa na ich adresu vyjadril: „Keby milenci konzumovali viac ustríc, bola by Zem preľudnená.“

Drinky lásky z lásky


Tak čo, prekvapené? Možno budete ešte viac! V ďalšom "Afroditinom" článku zaplníme riadky samotnou receptúrou dráždivých nápojov, ktorá je veľmi vzrušujúca a symbolická.

autor: Ľubica Sekerková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri