Vráťte hravosť do vášho vzťahu

Rafinované taoistické spálňové stratégie

ďalší
článok
Mladší partner? No a čo?
Článok

Mladší partner? No a čo?

kategórie: Vzťahy, Láska, Hravosť |
publikované: 22.06.2016 | autor: Katarína Repkovska

Mladší partner už dávno nie je tabu, aj keď je spoločnosť tá, ktorá odsudzuje, je to stále niečo iné a čo je iné, je samozrejme aj zlé. Mnoho ľudí takýto vzťah berie z uhla, staršia žena si bezpodmienečne musí dokazovať, že stále nepatrí do starého železa, že chce byť zasa o niečo mladšia. A muži, naopak, že hľadajú náhradu za matku, alias syndróm mama hotel. No, nie, dámy, budete prekvapené, pretože aj napriek veľmi nepríjemným reakciám okolia dokáže byť takýto vzťah mnohokrát stabilnejší, ako tie „klasické“.

Čo na to povedia ostatní?


Ešte stále veľa ľudí pozerá na takýto pár ako na atrakciu, niečo, čo treba okomentovať, nad čím sa treba zamýšľať, čo by možno bolo treba tolerovať. No, omyl! Nič netreba tolerovať, je to predsa úplne bežné, láska si nevyberá podľa dátumu narodenia, ani podľa titulu za menom. Spoločnosť nedokáže prijať myšlienku, že toto nie je problematika, ktorou sa treba zaoberať. Už od pradávnych čias si takýto vzťah so sebou nesie taký ten „wow efect“, a áno, wow to je, ale v úplne inom smere.

Mnoho žien priťahujú mladší, možno dokonca mladí chalani, no je to tak nezvyčajné, že to zostáva len vo fantázií a tajných snoch, o ktorých nepovedia ani len kamarátke, pretože už vypustenie tejto myšlienky, bolo viac ako nevhodné pre ženu po tridsiatke. Vtedy má mať podľa slovenských zvyklostí predsa starosti, čo bude na večeru a aké tričko vybrať dieťaťu na triedne fotenie. Nie aby si dovolila pár šteklivých myšlienok pre seba.


Ale, poďme pekne po poriadku.


Prečo sa tí chlapi vlastne tak veľmi usilujú, aby sa dostali na prvé priečky priorít tých žien, ktoré nemusia byť vždy o desať a viac rokov staršie, no sú na inej úrovni, hladine ako oni. Odpoveď je jasná. Neriešia, sprvoti im ide o tú danú ženu a neanalyzujú vek, ani úroveň, ba dokonca ani deti, pokiaľ polovička už nejaké má.

Jej vek, jej rozhľad, skúsenosti, rozumný pohľad na svet, berú ako bonus, ktorým sa dokonca pýšia. Mladší partner sa nebude hanbiť za takú partnerku, práve naopak, bude ju velebiť a ospevovať, bude sa ňou pýšiť a bude ju brať ako dar od samého Boha. A sú muži, ktorí ju naopak, nebudú prezentovať vôbec, nie z titulu, že by boli zahanbení, no chcú si ju nechať ako to najhlbšie súkromie. Nebude im robiť problém odpovedať na zvedavé otázky kamarátov, no môžete si byť isté, dámy, že väčšina chlapov si Vás bude chrániť, budete pod rúškom tajomstva a intimity.


image

"Za dverami nášho súkromia sme len MY, nikto iný...", hovorí autorka článku, Katarína Repkovská, na foto so svojim mladším priateľom. ;)

 

Takýto partner si uvedomuje, že ste jeho výhrou a potrebuje si vás nejakým spôsobom kryť. Veľmi dobre vie, že na prvé výročie od neho nebudete požadovať toho najväčšieho plyšáka a novú Vuittonku. Je si vedomý, že vy všetok čas nebudete tráviť na telefóne s kamarátkami, vie, že s Vami dokáže všetko predebatovať a nebudete sa urážať, lebo bol o hodinu dlhšie s kamarátmi a nezaviezol Vás na nechty. VY STE SEBESTAČNÁ, dáte si urobiť nechty bez toho, aby o tom vôbec vedel. Uvedomuje si, že tá výhra je krásne strávený večer pri dobrom víne, s dobrým filmom a ešte lepšou spoločnosťou. A toto sú tie momenty, ktoré si každý chlap cení bez ohľadu na vek, no pre týchto „zajačikov“ to je niečo nové, niečo iné, niečo, čo sa im tak veľmi páči.

Z jeho pohľadu mu dávate oveľa viac, ako mal kedykoľvek predtým. Dokážete ho pochváliť, viete mu „pomasírovať ego“, vy si ho viete dostať tam, kam chcete, no tak, aby si myslel, že nakoniec to bol jeho plán. Dievčatá, my už tie životom oplieskané presne vieme, ako na chlapa a pritom to berieme nie ako cieľ, zámer, no ako prirodzenú túžbu urobiť ho šťastným.


Ženy, prečo si my vyberáme mladších mužov?


Odpoveď je jasná. Sú tak čistí, ako nepopísaný papier, sú ako hlina, z ktorej môžete modelovať, dokážu byť tak milí, jemní, že Vás samú pletie Vaše srdce, pretože prichádzate na to, aké krásne je byť milovanou, lebo Vás jednoducho miluje. A nie byť milovanou, lebo... máte spolu deti, lebo máte skvelú prácu, lebo nevie, čo by bez Vás robil.


Ak raz pocítite takúto lásku muža, o inú už stáť nebudete.


Je pravda, že z racionálneho hľadiska sme radi za naše skúsenosti, zrelosť, ktorú máme. Túto zrelosť takýto muži nikdy nedobehnú. Ide o psychiku, o prax, skúsenosti, bolesti, ktorú ani nechcete, aby raz dobehol.

Pomaly ho posúvate vpred, ukazujete svet inými očami, pohľadom dospelého človeka, pohľadom ľudskosti. A svojim spôsobom ho nenápadne tlačíte dopredu, no , nikdy nedovolíte, aby bol vyššie.

Aj keď si to primárne neuvedomujete, no práve tá jeho čistota a viera v lásku je to, čo Vás púta a o to prísť nechcete. Musíte robiť veľmi veľa kompromisov, musíte byť tak chápavá, ako ste ešte neboli, musíte veľakrát tolerovať veci, ktoré by Vás pri štandardnom vzťahu netrápili. No on, vy, váš vzťah, za to stoja. Pretože len vy viete, za čo každodenne bojujete, a to je len za dverami Vášho súkromia.

Od takéhoto muža nemôžete čakať, že Vás vezme na dovolenku na najkrajší ostrov planéty, nečakáte od neho ani zásnubný prsteň na prvé výročie, nečakáte, že bude s Vami poslušne chodiť na nedeľné obedy k Vaším rodičom, no napočudovanie, vy to ani nechcete. Vy ho chcete presne takého, aký je a pár chybičiek si časom doladíte. Naučíte ho žiť v takomto vzťahu, zdvihnete mu nároky. Už sa nikdy neuspokojí s ľahkomyseľnou osemnástkou. To, čo mu predtým stačilo, už bude málo a práve naopak, aj v prípade Vášho rozchodu, bude stále hľadať synonymum Vás.


Tak pozor, ani si to neuvedomujete, no vy tvoríte jeho pohľad, jeho budúcnosť.


Dajte mu všetku slobodu sveta, všetku lásku, akú len môžete dať, dajte mu noci bez spánku vo vašom lone, dajte mu bozk na čelo a hodiny hladkania . Dajte mu to, čo doteraz nedostal a sľubujem Vám, že on Vám dá to, o čom ste doteraz ani nesnívali.

Okolie? Spoločnosť? Známi? Kamaráti? Rodina? Vám stačí, ak to budú akceptovať, nemusia Vás velebiť. A tí, ktorí by mali pocit, že sa majú do toho starať, lebo „kamarátka“ Blanka je životom týraná a rada by riešila svoje komplexy na Vás, pre toto len jediný odkaz: Mier s tebou, sestra :D

autor: Katarína Repkovska

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri