Mladší partner? No a čo?

Zábava aj výborná predohra, čo je to?

ďalší
článok
Rafinované taoistické spálňové stratégie
Článok

Rafinované taoistické spálňové stratégie

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Sebapotešenie |
publikované: 14.06.2016 | autor: Ľubica Sekerková

Starí taoistickí majstri označujú sexualitu za prapôvodný zdroj nášho bytia – silu, z ktorej vychádzajú všetky javy života – od nekonečnej radosti až po maximálnu bolesť. Táto sexuálna energia je neviditeľná, no vždy prítomná a či chceme alebo nie, preniká našim každodenným životom.Návod na šťastný život?


Aj keď boli princípy taostických spálňových umení prvýkrát formulované v starej Číne približne pred 6-tisíc rokmi, sexualita je podstatne staršia než tradovaná ľudská civilizácia. Prekračuje všetky hranice priestoru a času, kultúry a rasy, pretože, ako hovorí vo svojej knihe „Stará čínská tajemství“ majster Chian Zettnersan: „Hlboká sexuálna múdrosť je univerzálna.“

image

No práve vďaka taoistickým mudrcom sa rozvíjala hlbšia sexuálna pravda medzi mužom a ženou.

 

Zasvätení hovoria, že „jediná možnosť, ako prežívať blahodárne pôsobenie lásky spočíva v praktikovaní sexuálnych terapeutických cvičení“. Našťastie neboli skúpi a pre zvedavé oči smrteľníkov zanechali množstvo záznamov o ceste k sexuálnej dlhovekosti v podobe staročínskych spálňových tajomstiev, tzv. taoistických poduškových kníh. Okrem iného sa v nich dozviete, že pri sexe sú ženy vo výhode oproti mužom, a preto musia tento „láskyplný boj“ viac trénovať :-).


Taoistický milostný slovník

Skôr, ako začnete študovať "hry lásky", mrknite očkom na slovíčka, ktoré by vás mohli na začiatku vyplašiť.

  • Energia čchi. Je to náš motor, životná sila. Čchi cirkuluje vo všetkom, čoho sa denne dotýkame (aj jedla), no predovšetkým sa týka sexuality.
  • Ohnisko. Taoisti hovoria pohlavným žľazám „ohnisko“. Podľa nich veľa životne dôležitých orgánov závisí na sexuálnej energii.
  • Nefritová palica. V taoistickej tradícii je penis označovaný ako „nefritova palica“, alebo „jangova sekvencia“.
  • Nefritova brána. Ženský pohlavný orgán – vagína – sa nazýva „nefritova brána“, alebo „jingova sekvencia“ – vchod do pôvodného „svätého paláca života“


Po krátkom jazykovom okienku je čas, aby sme vás oboznámili asi s najprekvapivejším bodom „programu“. Podľa Taoistov je najlepšie vôbec neejakulovať! Rozumej, čím častejšie dokáže muž pri milovaní so ženou zadržať ejakuláciu (existujú na to presné cvičenia), tým silnejšia je jeho semenná esencia, ktorá mu zaručí vytrvalosť, silu, zdravie a dlhovekosť. V taoizme ide totiž primárne o to, aby bolo zachované čo najväčšie a stratené čo najmenšie množstvo energie.

MILUJTE SEXUALITU A NEMAJTE Z NEJ STRACH!

Taostické spálňové umenia sú veľmi komplexné a vyžadujú si poctivú prácu v „teréne“ :-). No s pomocou poznávania a chápania vlastnej sexuality sa môžeme stať samy sebe tým najlepším liečiteľom a poradcom.

Ženy majú obrovský potenciál vášne, ktorá, ak je správne vedená, lieči citlivo nervy, vitalizuje krv a obnovuje tkanivá,“ konštatuje v spomínanej knihe majster Chian Zettnersan. Ďalej uvádza, že pokiaľ budeme prijímať sexualitu ako to, čo v skutočnosti je, teda spojenie duchovnej a telesnej lásky, zmeníme sa vďaka tomu tak, že budeme samých seba považovať za nového človeka To je láska s rozšíreným druhom sexuality, ktorá nás premieňa.


autor: Ľubica Sekerková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri