ďalší
článok
Klitoris a jeho tajomstvá
Článok

Klitoris a jeho tajomstvá

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Skúsená? |
publikované: 07.10.2015 | autor: Monika

Slovo klitoris má svoj pôvod v gréčtine a jeho pôvodný význam je kľúč. Keď sa nad tým trošku zamyslíte, je toto pomenovanie časti ženského tela celkom výstižné. Klitoris je skutočne akýmsi kľúčom k ženskej rozkoši.

Klitoris je na svojom vrchu čiastočne prekrytý predkožkou. Mohli by sme ho porovnať s mužským penisom. Počas embryálneho vývoja totiž vzniká z rovnakých tkanív. Podľa odborníkov sa na ňom nachádza viac než 8000 nervových buniek, čo je dvojnásobné množstvo tých na penise a pri jeho stimulácii sa aktivuje ďalších 15 000.

Správanie klitorisu


Klitoris zväčšuje svoju veľkosť pri vzrušení, ale tak isto i s pribúdajúcim vekom. To všetko majú na svedomí hormonálne zmeny, ktoré prichádzajú s pubertou. Na konci puberty má klitoris asi dvojnásobnú veľkosť ako predtým. Koncom menopauzy má klitoris asi sedemnásobnú veľkosť oproti pôvodným rozmerom, ktoré má pri narodení dievčatka.


image

Klitoris je jediný orgán na ženskom tele, ktorý nezastáva inú funkciu, okrem potešenia.

 

Klitoris je jediný orgán na ženskom tele, ktorý nezastáva inú funkciu, okrem potešenia. Klitoriálny orgazmus dokáže žena dosiahnuť aj bez prítomnosti rúk alebo mužskej pýchy. Na jeho prekrvenie pôsobí teplé prostredie, zúžené svalstvo či trenie o rôzne predmety.

product

Intenzívnejšie vzrušenie na klitorise dosiahnete pri polohe, kedy sú vaše nohy vyložené na partnerovom chrbte. Stehná sú tak blízko pri sebe, že dochádza k zúženiu svalstva, prekrveniu a mužské prsty na klitorise ucítite niekoľkonásobne viac. Pokiaľ sexuálneho partnera nemáte a potrebujete zmenu v sebaukájaní, skúste zaexperimentovať so sexuálnymi pomôckami určenými práve na tento malý bod na vašom tele. Bude to pre vás niečo nové a určite to neoľutujete.

A ešte jedna zaujímavosť: V Európe uznali lekári jeho existenciu až v 16. storočí.

autor: Monika

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri