LÁSKA A SEX

Tantrická láska

ďalší
článok
Ako hovoriť o sexe s partnerom
Článok

Ako hovoriť o sexe s partnerom

kategórie: Vzťahy, Tipy a rady, Sex a sexualita, Láska |
publikované: 14.05.2016 | autor: Intimi

Priznajme si to, rozprávanie sa o sexe môže byť nepríjemné.Nie je nepríjemné rozprávať sa o tom len s kamarátmi, ale je ťažké porozprávať sa o tom dokonca s partnerom! Bojíte sa, čo si pomyslí. Bude sa smiať? Bude znechutený? Ako to na neho vôbec vytiahnete? Akým štýlom sa rozprávate o sexe so svojim partnerom?

Krok prvý


Hlboko sa nadýchnite. Áno, môžu byť prekvapení alebo sa smiať. Ale taktiež sa môžu totálne nadchnúť. Taktiež môžu čakať, kedy to vytiahnete vy, pretože sa cítia nervózne a nepohodlne v tejto oblasti. A však väčšinou tie najhoršie scenáre sa neudejú a stretneme sa skôr s príjemnou sexy konverzáciou o vašich vášniach.

Odhoďte svoj strach


Tento rozhovor je špeciálne ťažký vtedy, keď ste nikdy predtým o tom nehovorili. A len postupom času je to jednoduchšie. Väčšina sexuológov bojuje s klientami s tým, ako sa obrátiť na partnera s týmto rozhovorom.

Rozprávajte sa každopádne


Prehltnite svoju hrdosť, svoju hanblivosť a ostíchavosť. O niekoľko mesiacov alebo rokov sa budete na tomto smiať – „Pamätáš, keď si sa ma spýtal prvýkrát na anál, vtedy keď celá reštaurácia stíchla?!“

Stojí za to odhodiť túto ostíchavosť z jedného dôležitého dôvodu: Rozprávanie o sexe pomáha zlepšiť sexuálny život a posilní váš vzťah.


image

Keď sa s partnerom rozprávate o sexe, vytvárate si intimitu tým, že sa zdielate vaše najhlbšie túžby.

 

Taktiež mu dávate povolenie rozprávať sa o týchto veciach. Nakoniec, dostanete aj nové nápady. Možno sa váš partner pokúsi o niečo, nad čím ste nikdy predtým nepremýšľali.

Napríklad, niekoľko mesiacov dozadu som čítala – Môj život ako na hojdačke. Jedna esej o masturbácii, ktorá ma naozaj zaujala a chcela som vedieť, čo si o tom môj partner myslí. Táto konverzácia začala veľmi nepríjemne, (vytiahla som na neho túto otázku počas cesty domov obklopení veľa ľuďmi), vtedy sme však zahodili zábrany a od toho času je len jednoduchšie vytiahnuť takúto tému.

V skratke, tieto konverzácie pomáhajú vašej intimite, dobrodružstvám a k uspokojovaniu sexuálneho života.

5 spôsobov ako hovoriť o sexe s vašim partnerom ľahšie:


1. Použite tento článok na to, aby ste sa o tom začali rozprávať. Knihy a blogy sú najlepšie pre začiatok sexuálnej konverzácie. Ľahko sa s nimi pracuje – „Hej, čítala som dnes...“ – akoby ste mu ukázali akúkoľvek zaujímavú novinku alebo zlaté video zvieratka, ktoré ste videli.

2. Rozprávajte len o tom. Akonáhle sa začnete o tom rozprávať, je jednoduché tam zapojiť aj kopec iných tém. Nerobte to. Vyberte si jednu, ktorá je pre vás teraz najdôležitejšia a rozprávajte sa len o nej. Nie je správna alebo nesprávna odpoveď – je to čokoľvek o čom sa potrebujete rozprávať.

3. Vedzte, kedy je správny čas na rozprávanie sa. Sú veci, o ktorých sa môžete rozprávať počas sexu a zase iné, kde je potrebné, aby ste boli oblečení a aby sa krv vrátila naspäť do mozgu. Keď to nie je na tomto zozname, počkajte, kým ste úplne oblečení, aby ste túto tému vytiahli.

  • Požiadajte o povolenie. „Chceš aby som...?“
  • Dávajte pokyny. „Trošku doľava...“
  • Oceňte to. „O môj bože, milujem keď....“
  • Kontrolujte. „Je to dobré?“
  • Dávajte pozitívne návrhy. „Mám rada keď...“
  • Hovorte neslušne. „Tvrdšie...!“
  • Zdieľajte, keď vás niečo bolí, nie je niečo príjemné, alebo sa cítite opustené.


4. Definujte, čo myslíte. Veľa vecí, ktoré robíme počas sexu, môžu mať viac významov alebo vedľajších významov, ktoré ich odlišujú od skutočných definícii. Vyhnite sa takému okamihu, povedzte partnerovi presne čo myslíte, keď o tom hovoríte.

5. Vyhnite sa otázkam typu áno, nie. Nič neskončí rýchlejśie sexuálnu konverzáciu ako „Počul si o?“ „Áno“. Namiesto toho sa pokúste povedať, čo si myslíš o X a potom sa spýtajte, či ho nezaújima skúsiť to. Nechajte konverzáciu plynúť. Keď sa nespýtate, nezistíte!

Nemôžeme sľúbiť, že váš partner bude mať rovnaké túžby, ako vy alebo že, tieto city vás nikdy nezrania. Ale môžeme vám sľúbiť, že vaše vášne nebudú nikdy naplnené, ak to nerisknete a nespýtate sa.

autor: Intimi
zdroj: www.mysecretluxury.com

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri