Tantrická láska

Nevera

ďalší
článok
Prepis limbického systému
Článok

Prepis limbického systému

kategórie: Osobný rozvoj, Láska, Energia |
publikované: 24.04.2016 | autor: Juliana Berkyová, CSB.

Prepis limbického systému je súčasťou WORKSHOPU Zvodnej a Šťastnej ženy, ktorý vedie Juliana Berkyová, CSB. O čo ide, vám bližšie predstaví Juliana v tomto článku.


Kto ovláda náš život? Sú to ľudia okolo nás, navyknuté zvyky našich rodičov, naše emócie? Čo je to čo nás v živote spomaľuje? Ste spokojný s tým, ako funguje váš doterajší život? Nie? Teraz je čas na zmenu! Na čo ešte čakať? Získajte svoju slobodu teraz, nie zajtra.

Náš mozog sa vyvíjal zvnútra smerov von. To znamená, že niekde hlboko v ňom sa nachádza jeho najstaršia časť nazývaná mozgový kmeň. Tento chytráčik zabezpečuje základné biologické funkcie ako tep srdca, alebo dýchanie. Nie je super, že sa ráno zobudíte po predýchanej noci bez toho, aby ste o tom čo i len vedeli? Mozgový kmeň zahŕňa R- komplex, sídlo agresie, teritoriality a sociálnej hierarchie, ktoré sa vyvíjali v našich predchodcoch, plazoch. Každý z nás si teda môže v lebke nájsť niečo ako mozog krokodíla. R- komplex obklopuje spomínaný lymbický systém, mozog cicavca, ktorý sa vyvíjal v našich predchodcoch milióny rokov pred nami.


Tento lymbický systém je hlavný motor našich nálad, emócií, záujmu plodiť potomstvo.


Nakoniec je naša kôra mozgová. Táto kôra je pre nás pravdepodobne najdôležitejšia časť mozgu. Má pre nás nesmiernu cenu a je nenahraditeľná. Poviete si, čo je na nej také zvláštne, že ju pokladám za najdôležitejšiu časť mozgu? V mozgovej kôre sa hmota pretvára na vedomie. Premýšľate, odkiaľ sa vzali všetky vynálezy, ktoré ľudstvo vynašlo? Nuž, práve tu. Viac ako polovica je potom sídlom našej intuície a kritickej analýzy. Odohrávajú sa tu všetky myšlienkové pochody myšlienok, inšpirácie, čítanie, písanie , matematiky ale aj hudobných diel. Používam na to výraz „Sídlo duše“. Pretože to tak vlastne aj v skutočnosti je.

Tantrické učenie a tantra ako taká nám poskytuje praktický návod ako účinne „preprogramovať“ mozgový kmeň, R-komplex a mozgovú kôru.


image

Nezmeníme sa hneď na úplne inú osobu, ale vďaka sile našich myšlienok a vôli si dokážeme pretvoriť, ak to potrebujeme, náš doterajší život, zmieriť sa s ním a dokážeme sa posunúť ďalej.

 

Začíname očistou fyzickou aj rituálnou sprevádzanou s dychovými cvičeniami (pranajámou). Pranajáma ovplyvňuje centrum mozgového kmeňa, ktorý riadi dýchacie funkcie.Podstupujeme rôzne rituály vďaka ktorým nabíjame náš R-komplex energiou. Dochádza k potlačeniu agresie, teritoriality a spoločenskej hierarchie. V tejto chvíli začíname úplne od nuly. Začína sa naše nové zrodenie.

Následne nasleduje meditácia, vizualizácia a mantra (opakovanie zvuku), pričom udržujeme rovnaký tón, tak aby bola ovplyvnená mozgová kôra, ktorá je sídlom inšpirácie. V tejto časti si predstavujeme ako by mal vyzerať náš nový život. Predstavujeme si rodičov, detstvo, dospievanie.

Prepisovanie teda začína systematicky v poradí, ktoré sa podobá vývoju nášho mozgu. Na začiatku transformácie je len vedomie. Toto vedomie nie je ani mužského ani ženského rodu, čisté vedomie očistené od všetkej energie.

Následne do tohto vedomia vstupuje princíp priania. Tento princíp priania rozdelí vedomie na dve časti - na statický a dynamický princíp, ktoré sú vzájomne prepojené. Pekne to vystihuje príklad čínskeho jing a jang. A však je potrebné prekonať apatiu, vlastnú predstavivosť, fantáziu a sebectvo. Ak sa stane, že niektorí z týchto aspektov zostane neprekonaný, je naozaj nesmierne ťažké dosiahnuť vyššieho meditačného stavu. Sme tým, po čom skutočne túžime. Sme tým, na čo myslíme.

Tantra predstavuje duchovnú vedu nezávislú na viere alebo názore. Vytvára atmosféru istoty a sebadôvery, ktorá umožňuje vytvoriť zmysluplný vzťah s jeho vlastným vnútorným svetom.


autor: Juliana Berkyová, CSB.
zdroj: www.tantrasecrets.sk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri