Prepis limbického systému

Ako si viac užívať sex - ČASŤ II.

ďalší
článok
Nevera
Článok

Nevera

kategórie: Vzťahy, Ženy, Muži |
publikované: 23.04.2016 | autor: Katarína Repkovska

Milé dámy, už toľkokrát zmapované dôvody mužskej nevery sú nám dôverne známe. Prečo podvádzajú muži, vieme. No, prečo sme sa mužom v nevere vyrovnali, ba dokonca v prieskumoch vedieme? To si troška zmapujeme a zhrnieme do kocky.


Od minulosti po súčasnosť...


Ženská nevera sa nenesie spálňami len posledných pár desiatok rokov, v starovekom Ríme sa dokonca považovala za prirodzené právo, sexualita ako taká u žien, rovnako ako u mužov. Trpená bola aj prostitúcia, jediné, čo uberalo ,,body,, na statuse ženy, bola adopcia.

Kresťanstvo prišlo vtedy s netradičným dôrazom na manželstvo a jeho nerozlučiteľnosť . V 12. storočí už nemohla byt nevera ako dôvod k rozvodu, no aj napriek tomu bola považovaná za ťažký hriech, zatiaľ čo svetské spoločenstvo poznalo len ženskú neveru – tresty boli príšerné, smrť alebo zmrzačenie, až cirkev začala brať do úvahy aj tu mužskú, v tom prípade bolo trestom pokánie. Až do 16. storočia bola najčastejším trestom ulička hanby, z ktorej sa neskôr mohol dotyčný alebo dotyčná vykúpiť.

Dokonca to nie je tak dávno, čo sa v Európe používali trestyžien, kde nevernicu pomazali medom a posadili do mraveniska, poliali olejom, zasypali kuracím perím a viedli po uliciach nahú .Niektoré nevernice poliali sirupom, priviazali k stromu a tam nechali zožrať hmyzom.

V dnešnom ,,modernom svete,, sú tresty za neveru u moslimov bežné. Ženy ukameňujú alebo zbičujú, tie pristihnuté dokonca nahé spútajú pred očami celej rodiny vrátane detí a zmrzačia. Ako vieme, žena v moslimských krajinách je menej hodná ako pes. Manžel môže požiadať o rozvod, pokiaľ sa žena dopusti troch porušení ,,manželských pravidiel,, no žena nie. V tejto problematike som strácala dych, otáčala stranu za stranou a úplne zabudla na čas. Je veľmi veľa dôležitých informácii, ktoré nám média nepodávajú, nie je to bulvár, no bohužiaľ bežný život. Čiže, dámy , ste šťastné, že žijete na Slovensku, však? Ja veľmi.

No, vráťme sa k téme. Nevera je naozaj zaznamenávaná už od dávnych čias. Je spôsobená sexualitou ako takou, no aj psychičnom. Tu sa pomaly dostávame k dnešným ženám, ktoré podvádzajú bez ohľadu na deti, mužov, niekedy bez ohľadu samé na seba.

Prečo žena podvedie?


Muži podvádzajú z génov, je to prirodzené, chlap potrebuje dobíjať , potrebuje byť ocenený a najmä Boh pre svoje polovičky, alebo sa len jednoducho ožerie a pretiahne na záchodoch bytčianskeho baru prvú prsnatú blondínu, ktorá sa nechá pozvať na morgana. No, o pár dní, týždňov, si na meno tejto blondínky ani len nespomenú, život ide ďalej, ani ich nenapadne odísť od rodiny, vo väčšine prípadov. Jednoducho, berú to ako sex, nič viac a najlepšie ani nič menej.

Ale ženy za tým niečo hľadajú. Nekonajú prvoplánovo, nepodvedú zo sexuálneho chtíču a už vôbec z alkoholového opojenia. U žien treba hľadať príčinu, no naopak, u mužov len dôsledok. Žena sa k takémuto kroku neuchíli len tak, z dlhej chvíle a ešte aj po roku si spomenie na to dané dobrodružstvo. Viac ako polovica žien dokonca radikálne zmení svoj život a kvôli takémuto mužovi sú ochotné opúšťať rodiny, mužov.


image

V tom sú totiž city.

 

Muža zaujíma veľkosť pŕs, no žena pri romániku nerieši veľkosť penisu, alesprávanie, zaobchádzanie s ňou. Pocit výnimočnosti je dôležitejší ako pocit viny. Niekedy bolo zaužívané, že žena má sex pretrpieť a muž si v ňom hovie. Našťastie dnešné dámy si rozkoš tohto druhu dokážu užiť. A dobrodružstvo s ňou spojené samy vyhľadávajú. To je spojenie fyzickej a psychickej nevery, ktorú som už spomínala. No tá psychická je podstatne horšia. K sexu dokonca nemusí dôjsť, no pre ženu sa objekt záujmu zrazu stáva dôležitejší ako ten doma s deťmi. Vypočuje si ju, dokáže s ňou hovoriť, veľa sa smeje, usmieva sa len pre ňu, otvorí jej dvere na aute, podrží kabát. Žena zrazu cíti, že je opäť niekým obletovaná a to ju ženie k takému kroku ako cudzoložstvo. Snorila som po internete, prečítala pár kníh, vytvorila menší prieskum v mojom okolí a tu je par dôvodov, prečo:

1. Z pomsty

Raz to urobil muž, urobím to aj ja. Nie pre pocit blaha pri vyvrcholení, no pripartnerovom odhalení. Oko za oko..

2. Nespokojnosť vo vzťahu

Všetko klape, deti sú skvelé, muž úžasný, no stále Vám niečo chýba... Už Vás zrejme nebaví ten nudný stereotyp, alebo ste len vy aktívna a muž skôr radšej číta? Rada tancujete, no partner ma radšej futbal? Rozdielne koníčky, názory, trávenie voľného času, aj to je dôvod nájsť si ,,kamaráta s výhodami,,

3. Nedostatok pozornosti

To som už trocha načrtla. Žena chce a potrebuje byt sexy aj po dvadsaťročnom manželstve, my sme predsa tie krásne, jemné bohyne. Ak to muž prestane vnímať a dokazovať a partnerku berie ako samozrejmosť, páni, potom sa nepýtajte, prečo.

4. Druhá puberta

Áno, aj ženy ju majú, väčšinou vo vekovom rozmedzí od 35 do 45 rokov, kedy sa cítia, že boli príliš dlho usadnuté doma, alebo sú vyhorené z práce a čas od času si skočia s kočkami na drink, deti už podrástli, možno sú dospelé, teraz žena nachádza samu seba... Či to už preháňa, to vie každá sama. No, je to jeden z dôvodov, užiť si to, čo predtým nemohla.

5. Partner sa o seba nestará

Kedysi pekný, šarmantný gentleman, teraz vonia maximálne mydlom Dove a vodou po holení? Ak je žena spoločenská, má svoju úroveň a v každom veku vyzerá skvele, to isté očakáva od manžela. Ak sa o seba partner prestane starať, urazí tým aj ženu. Veď predsa chceme atraktívneho chlapa, po ktorom sa aj kamarátky pozrú.

Samozrejme, tých dôvodov je viac, no myslím, žev týchto sú zhrnuté aj tie ostatné. Milé dámy, tak už vieme, alebo aspoň premýšľame, prečo podvádzame, sme rady a maximálne šťastné, že dnešným trestom je rozvod a ťahanie sa o deti a majetok? Alebo by ste za prípadne odhalenie nevery radšej sedeli v mravenisku?

Treba si túto otázku položiť pred každým rozhodnutím, pretože následky v tomto prípade nesú traja.autor: Katarína Repkovska

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri