Nevera

Ako si viac užívať sex - ČASŤ I.

ďalší
článok
Ako si viac užívať sex - ČASŤ II.
Článok

Ako si viac užívať sex - ČASŤ II.

kategórie: Vzťahy, Tipy a rady, Sex a sexualita, Potešenie, Sebapotešenie |
publikované: 17.04.2016 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Prvú časť článku, kde Denisa Říha Palečková píše aj o tom, že sex je kľúčový, aký hlboký význam má, ako je dôležité vnímať a prejavovať svoje pocity a ďalšie, si prečítajte TU.


Sexualita je silným oživovačom. Milovanie rozprúdi energiu v našom tele a spolu s tým rozdúchava aj všetky naše pocity. A ak v sebe niečo nepríjemné držíme, ide ako prvý na povrch nie rozkoš a potešenie, ale aj to, čo nechceme. Preto rada ľudí môže reagovať podráždene na výzvu partnera na milovanie. Už len myšlienka na sex spúšťa lavínu toho, čo sme v minulosti neprečistili.


Vaginálne mapovanie


Hlbšie emócie a zranenia možno veľmi efektívne uvoľniť vďaka tzv. Vaginálnemu mapovaniu, čo je veľmi citlivá a vedomá metóda pre uvoľnenie panvového dna. Vaginálna mapovanie pomáha aj s bolesťou ťažkého kalibru, kam patrí napríklad spomínané sexuálne zneužitie a rôzne ďalšie traumy. A pochopiteľne uvoľňuje spoľahlivo aj "jemnejšie" veci, ktoré často žene ani neprídu na myseľ, ale telo si ich pamätá a ukladá.

Ak má žena v oblasti panvy jazvy, vrátane jaziev vnútorných - vaginálnych, zahŕňa sa na vaginálne mapovanie tiež liečenie jaziev. Ako už som spomenula, zjazvené tkanivo je necitlivé a postupne sa znecitlivenie "rozširuje" aj ďalej, za oblasť jazvy. Teda napríklad žena po nástrihu nielenže má prerušené nervové zakončenia priamo v mieste jazvy, ale postupne môže zistiť, že aj v ďalšie časti jej vagíny cíti menej (je to pocit, ako "kus mäsa" bez vnímavosti na dotyk). Vďaka liečeniu jaziev a vaginálnemu mapovaniu sa uvoľňuje z tkaniva trauma a citlivosť sa navracia.


A vo výsledku vaginálne mapovanie pomáha zmnohonásobovať rozkoš!


Nie je teda určené len pre ženy, ktoré tým, či oným spôsobom trpeli. Ale aj pre ženy, ktoré sa cítia šťastné a sex si užívajú. Vďaka mapovaniu sa ďalej zcitlivuje vaginálne tkanivo a spolu s tým výrazne stúpa kapacita prežívať rozkoš. Ženy mávajú po mapovaní oveľa intenzívnejšie zážitky z milovania. Viac cítia svoju vagínu, sú vzrušivejšie a lepšie vnímajú aj oblasť panvy a celého tela.

Vaginálne mapovanie totiž súčasne uvoľňuje celé panvové dno. A keď máme citlivú, "prebudenú" vagínu a uvoľnenú panvu, oveľa viac cítime celé svoje telo a pocity. Sme hlboko uvoľnené a "v sebe", čo je hlavný kľúč k rozkoši.


3. Znalosť seba samého a sebepotěšení

Ďalším silným a podstatným kľúčom k sexuálnej rozkoši je fakt, že potrebujeme za svoje potešenie samy prevziať zodpovednosť. Áno. Nie je to prístup "on bude vedieť ako na to, ja si ľahnem a počkám... a potom budem na neho naštvaná, že je necitlivý, nepozorný, príliš rýchly, príliš pomalý a pod.", ktorý je ženám v našej kultúre tak dlho vštepovaný.

Každý máme schopnosť prežívať extatickú rozkoš vo svojom tele, nezávisle na tom, či sme s niekým a s kým. Preto je dôležité, dobre poznať svoje telo i myseľ. Porozumieť tomu, čo sa nám páči a čo nás "štartuje". Ak to neviem a neviem rozkoš vyvolať vo svojom tele sama, ako to môžem chcieť po niekom druhom?


image

A naopak, keď viem, čo sa mi páči, ako svoje telo prebudiť, otvoriť a rozvibrovať slasťou, dokážem toto zdieľať aj s niekým druhým. Ukázať mu svoju rozkoš a ukázať mu cestu k nej.

 

Pokiaľ toto vie aj druhý, je milovanie koncertom, kde sa rozkoš dvoch ľudí navzájom stupňuje a umocňuje. Jeden druhého podporuje v zosilňovaní prežitkov. A nie je tu veľa priestoru pre tiché, či hlasné kladenie zodpovednosti druhému za to, že sa nemám tak dobre, ako by som chcela...


4. Pohyb, dych a zvuk - aktívne rozvíjať vnímavosť a živosť svojho tela pri milovaní

Ako ďalšie prichádzajú na rad "zosilňovače". Nástroje, ktoré umocňujú silu nášho telesného a emočného zážitku - a tým pádom aj sexuálnej rozkoše. Sem patrí pohyb, dych a zvuk. Pocity pri milovaní sú silnejšie, keď je naše telo v pohybe. Keď sa vlní, zvíja a rôzne trasie a poskakuje. Chvíľami jemne a pomaly, chvíľami divoko a dynamicky. Pohyb tela, spojený s vnímaním jeho prežitkov (pozornosť zameraná do tela a nie myšlienky, na všetko možné okolo), je alfou a omegou silných pocitov pri milovaní.

Pohyb tela ide ruka v ruke s prehĺbeným dychom. Plytký dych pocity tlmí, hlboký posilňuje. Keď sme v napätí a chceme zadržať nepríjemné pocity, spontánne prestávame dýchať. Pri milovaní však chceme urobiť pravý opak: prežitok zosilniť. Plné nádychy a výdychy všetko zosilnia.

A intenzívny dych je často tiež počuť. Keď zapojíme svoj hlas, začne nami rozkoš vibrovať ešte viac. Tu sa neoplatí myslieť na susedov a snažiť sa "nerušiť". Hlasy rozkoše bohužiaľ v našej spoločnosti nie sú vždy vítané s radosťou a ak vaši susedia sami nemajú orgazmický život, môže ich vaše radostné stonanie rozčuľovať.

Ak sa napriek tomu necítite slobodne s vyjadrovaním zvukov, napríklad aby ste nezobudili svoje malé deti a nevyvolali tak ich zvedavú návštevu, skúste si predstavovať a pohybovať ústami tak, ako by ste zvuky vyjadrovali. Je to lepšie ako zatvorené ústa. Skúste vydávať zvuky "bezo zvuku", a uvidíte, že je to iný zážitok než len mlčať.

5. Zdokonaľovať sa v technikách a dotykoch

Ako posledný bod zmieňujem ten, ktorý často býva v knihách i článkoch tým jediným. A to je znalosť erotogénnych zón svojho a partnerovho tela a ďalšie záležitosti "technického" charakteru. Ja som s týmito radami pomerne opatrná, pretože jednak mnoho z nich môže byť aj limitujúcich (každý človek je unikát, a tak "zaručená technika" u mnohých ľudí nemusí pôsobiť). A potom, keď sa začnú používať a pritom nám chýbajú niektoré z predchádzajúcich bodov, býva výsledok často slabý a demotivujúci.

Už sa vám niekedy stalo, že vás partner hladil na "predpísaných" erotogénnych zónach a vás to frustrovalo, prežitok nič moc a do toho ešte pocit "on sa tak snaží a ja nič, asi je so mnou niečo zle..."?

Techniky pre milovanie samy o sebe sú k ničomu, ak nie sme naplno vo svojom tele a snažíme sa nemať a nevyjadrovať svoje "nepohodlné" pocity. A tiež ak naše telo je otupené životným štýlom, kde je veľa sedenia a premýšľania a málo pohybu a dychu. A to sa týka veľkej väčšiny žien aj mužov v súčasnej dobe.


Niektoré aspekty vyššie spomínaného môžete prežiť aj formou víkendových seminárov:

Joni a lingam - kurz intímnej masáže pre ženy a mužov

Potešenie a liečenie - vaginálne mapovanie

Liečenie jaziev

Umenie dotyku

Všetky semináre sú vhodné pre ženy aj mužov, jednotlivcov i páry.

autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB
zdroj: www.denisaarichard.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri